Sidebar

Untitled design 11Sveikatos stiprinimas darbe naudingas tiek visuomenei, tiek organizacijai, tiek darbuotojui. Sėkmingos organizacijos pagrindas – sveiki darbuotojai, dirbantys palankioje darbo aplinkoje.

Reguliari fizinė veikla teigiamai veikia asmens fizinę sveikatą, psichologinę savijautą ir mažina sergamumo bei mirštamumo nuo įvairių ligų riziką. Psichikos sveikatos gera būklė padeda asmeniui susidoroti su įprastu gyvenimo stresu, gali padėti efektyviai ir produktyviai dirbti.

Darbe praleidžiama nemaža dalis gyvenimo, dėlto tai yra gera erdvė stiprinti asmenų sveikatą. Vis dėlto nėra pakankamai sukurta sistemingų ir lengvai pritaikomų fizinio aktyvumo didinimo ir psichikos sveikatos stiprinimo programų darbo vietoje.

Projekto vykdytojai

VU Sveikatos ir sporto centras įgyvendino mokslinių tyrimų projektą „Fizinio aktyvumo skatinimo darbovietėse efektyvių modelių sukūrimas ir įdiegimas“ (toliau – Projektas) bendradabiaujant su kolegomis iš VU Medicinos fakulteto bei specialistėmis iš projekto partnerių: Higienos instituto ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro.

Projekto tikslas

Sukurti lengvai pritaikomą ir efektyvią sveikatos stiprinimo programą, įvairiausių būdų rinkinį ir rekomendacijas, kuriais reminatis būtų lengva sėdimo darbo organizacijoms savarankiškai skatinti darbuotojų fizinį aktyvumą ir gerinti gerovę stiprinant ne tik fizinę, bet ir psichikos bei socialinę sveikatą.

Tikslinė grupė

Sėdimą darbą dirbantys arba ilgai praleidžiantys sėdint asmenys.

Projekto esminiai rezultatai

• Sukurta ir išbandyta nuotoliniu būdu prieinama 6 savaičių „Sveikatos stiprinimo programos sėdimą darbą dirbantiems asmenims“;

• Sukurtas elektroninis leidinys „Sveikatos stiprinimas sėdimo darbo organizacijose remiantis holistine perspektyva. Mokslu grįstos praktinės rekomendacijos“.

• Sukurta galimybė sėdimo darbo organizacijose savarankiškai lengvai ir efektyviai skatinti darbuotojų sveikatą ir gerovę iš įvairių aspektų remiantis leidiniu ir sveikatos stiprinimo programa.

• Įgyvendinti moksliniai tyrimai, kuriais suprastos sėdimo darbo asmenų gyvensenos įpročių tendencijos, sveikatos stiprinimo poreikiai ir įvertintas sukurtos sveikatos stiprinimo programos efektyvumas.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis

2 metai (2020-11-25 iki 2022-11-25)

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondasProjekto finansavimas

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas, kurį adminstruoja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos