Sidebar

Data: 2019-09-16 06:24

DSC 0179

Jau rugsėjo 26 dieną, 18 val. VU stadione startuos kasmetinė Rektoriaus taurė, kuri šįmet sutampa su BeActive renginių savaite. Sportiškai iškilmingas Rektoriaus taurės atidarymas, kurių šių metų partneris Teisės fakultetas, prasidės tarpfakultetinėmis kroso varžybomis, į kurias kviečiami visi studentai, norintys atstovauti savo fakultetui. Atvykti kviečiame jau 17.30 val. ir užregistruoti 4 vaikinų bei 4 merginų fakulteto  komandą, kuri varžysis 1600 m (vaikinai) bei 800 m (merginos) atkarpose. Renginio metu vyks ir VU mylios (1579 metrai) bėgimas. Nugalėtojai bus apdovanojami Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro dovanomis.

Verčiau rungtis su fakultetu

Rektoriaus taurės varžybose rungiasi visų Vilniaus universiteto fakultetų studentai, kurie, atstovaudami fakultetui skirtingose sporto šakų varžybose, kaupia bendrą fakulteto taškų skaičių (visų rungčių nuostatus rasite čia). Mokslo metų pabaigoje, susumavę visus fakultetų pasiekimus, dalyvius ir laimėtojus pagerbiame baigiamajame metų renginyje - Rektoriaus taurės varžybų uždaryme VU centriniuose rūmuose. Jame praeitąmet susitiko ne tik Universiteto rinktinių žaidėjai, sporto entuziastai dėstytojai bei treneriai, o ir naujai sporte save atradę įvairių fakultetų studentai,  tąkart garsiausiai ploję Medicinos fakultetui, kurio studentai aktyviausiai dalyvavo varžybose ir kėlė laimėtojų taurę.

Rungtis gali visiDSC 0173

Tarpfakultetinėse Rektoriaus taurės varžybose  gali varžytis visi Universiteto studentai, kuriuos domina sportas. Nuo studentų iniciatyvos gali priklausyti ir sporto šakų įvairovė. Tradiciškai Taurė pradedama kroso varžybomis, vyksta vaikinų ir merginų krepšinio, futbolo, tinklinio, rankos lenkimo, aerobikos, svarsčių kilnojimo, stalo teniso, lengvosios atletikos, keliautojų sporto varžybos. Taigi studentai  lavina gebėjimus asmeninėse ir komandinėse rungtyse. Fakultetų studentai turi galimybę teikti paraiškas naudoti VU Sveikatos ir sporto centro erdves pasiruošimui Taurės varžyboms.

Rektorius išlieka paslaptingas

Šių metų Tarpfakultetinių Rektoriaus taurės varžybų partneris Teisės fakultetas rodo ryžtą aktyviai dalyvauti varžybose, tuo tarpu rektorius kol kas siekia išlaikyti intrigą apie pasirodymą stadione su lapėmis. Taigi jau rugsėjo 26 dieną lauksime visų, norinčių drauge sportuoti, palaikyti fakultetą ar išsiaiškinti, apie kokias lapes slepia rektorius.

Data: 2019-09-11 08:44

images

Šiam rudens semestrui turime puikių pasiūlymų!

Ateik ir šok! Trijų žodžių šūkiu kviečiame tave išbandyti naujas, šį rugsėjį startuosiančias VU Sveikatos ir sporto centro veiklas:

Ketvirtadieniais, 19.00 val. LINE SOLO DANCES

Linijinių šokių raidai turėjo įtakos airių, škotų, afroamerikiečių, indėnų, graikų ir kitų tautų šokiai. Ča ča ča, samba, pasodoblis, salsa, merengė, svingas, disko, kantri, taip pat valsas, tango ir visi kiti šokiai gali būti šokami linijomis. Šokti labai paprasta, nes šokama po vieną, stovint linijomis. Čia nesvarbu nei amžius, nei lytis. Esate tik Jūs ir muzika. Šokti gali visi! Treneris nuosekliai rodys paprastus šokio žingsnius, kuriuos Jūs kartosite. Taip pamažu išmoksite visą žingsnių seką ir pasinersite į šokio pasaulį.

Šokti išties smagu: esate bendraminčių būryje, aktyviai leidžiate laisvalaikį ir Jūsų nuotaika puiki. Ateikite ir įsitikinsite patys!

Treniruotes ves VU Chemijos ir geomokslų fakulteto studentas Danielius, sportinių šokių klubo "Junda" treneris. Treniruotės prasidės nuo rugsėjo 19 d. Universaliojoje salėje (Saulėtekio al. 2).


Trečiadieniais, 20.00 val. SOLO LATINO

Solo latino šokiai – puiki mankšta kūnui ir protui. Pagrindiniai žodžiai, apibūdinantys treniruotes - elegancija, ritmas ir nuostabi muzika. Tai šokiai, kuriuose merginos šoka vienos, be partnerių. Šokiai kaip Ča ča ča, samba, džaivas, rumba, salsa, bačiata, leidžia aktyviai pajudėti ir išlavinti moteriškus subtilius judesius. Pirmiausia treniruočių metu išmokstama pagrindinių žingsnių ir šokio ypatumų, vėliau mokomasi šokio kompozicijų. Tai puikus būdas pasikrauti energijos bei padailinti kūno formas. Treniruočių metu ugdoma teisinga stovėsena, lavinama koordinacija. Solo latino treniruotės nereikalauja jokio ypatingo pasiruošimo.

Treniruotes ves VU Teisės fakulteto absolventė Ugnė, buvusi VU aerobinės rinktinės narė, visą gyvenimą jautųsi aistrą šokiui. Treniruotės prasidės nuo rugsėjo 25 d. Universaliojoje salėje (Saulėtekio al. 2).

Pirmosios treniruotės (rugsėjo 19 ir 25 dienomis) NEMOKAMAI!

Data: 2019-09-09 07:58

69790677 1417019341782954 6529723000122507264 n

Rugsėjo 7 d. Paistryje, Panevėžio rajone vyko Baltijos šalių svarsčių kilnojimo čempionatas, kur Lietuvos komandos garbę gynė Vilniaus universiteto studentai ir alumnai.

70506553 1417019258449629 1320632302409089024 n


Puikiai šiose varžybose startavo Gyvybės mokslų centro (GMC) magistrantė Rūta Šalkauskaitė (nuotr. viduryje) - ji tapo ne tik šių varžybų nugalėtoja, bet ir pagerino oficialų Lietuvos moterų rekordą svorio kategorijoje iki 58 kg. Rūta, keldama 16 kg svarstį, tai padarė net 163 kartus! Ateityje neeilinių gabumų sportininkė žada ir toliau gerinti savo pasiekimus.

Aukso medaliu pasipuošė Teisės fakulteto alumnas Ovidijus Tarutis, sidabro medalius pelnė buvusio Gamtos mokslų fakulteto alumnas Dangyras Lukošius bei GMC pirmakursis Matas Čepulis.

Komandinėje įskaitoje Lietuvos svarsčių kilnojimo rinktinė, surinkusi 41 tašką, dar kartą tapo nugalėtoja. Antri liko Latvijos, treti - Estijos stipruoliai. Sveikiname tiek VU sunkiaatlečius, tiek jų trenerį Rimantą Cijūnėlį!

Data: 2019-09-06 10:31

 1 1

Rugsėjo 1-ąją baigėsi ne tik kalendorinės vasaros sezonas, bet ir tris mėnesius vykęs tarptautinis projektas „Universitetų vasaros iššūkis“.

Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro organizuotose žaidynėse varžėsi beveik pusantro tūkstančio studentų, dėstytojų, administracijos ir kitų darbuotojų iš Lietuvos ir Europos universitetų. Dalyviai projekto platformoje fiksavo savo fizinį aktyvumą, taip uždirbdami taškus savo aukštajai mokyklai, kurių šių metų žaidynėse buvo vienuolika: Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Šiaulių universitetas ir Vilniaus universitetas. Prie Projekto šiais metais taip pat prisijungė Portugalijos Porto universitetas ir Wingate koledžas Izraelyje.

Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. projekto platformoje www.aktyvi-vasara.vu.lt iš viso buvo užregistruota beveik milijonas aktyviai praleistų minučių! Aktyviausiai šiais metais pasirodė Lietuvos sporto universiteto bendruomenė, aktyviausio universiteto vardą ginanti jau nuo 2017 metų.

Antrąją vietą judriosiose vasaros žaidynėse iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendruomenė, nuo pat birželio mėnesio pradžios entuziastingai ėmusi pildyti aktyvumo minutes.

2019 09 01

Džiugu, jog šiais metais Vilniaus universitetas iškovojo prizinę – trečiąją vietą - ir buvo aktyvus beveik 400 tūkst. minučių! Aktyviausiai tarp VU fakultetų ir neakademinių padalinių pasirodė Centrinė administracija, užtikrintai išsiveržusi į priekį jau vasaros pradžioje ir antroje vietoje palikusį praėjusių metų aktyviausius - Kauno fakultetą. Įdomu, jog lyderių komandoje galima rasti ne tik aktyvų laisvalaikį mėgstančių Universiteto administracijos darbuotojų, bet ir intensyviai bėgiojančių, pasiruošusių įveikti maratono distanciją! Trečioji pozicija atiteko Sveikatos ir sporto centro kolektyvui, jau ketvirtą vasarą iš eilės organizuojančiam šį Projektą.

2019 09 01 VU

Visus rezultatus galima rasti Projekto svetainėje www.aktyvi-vasara.vu.lt

Universitetų vasaros iššūkis – tai linksmas fizinės, psichologinės ir socialinės sveikatos skatinimo akademinėse bendruomenėse iššūkis, kviečiantis vasaros metu pasivaržyti tiek su savimi, tiek su kolegomis, tiek su kito padalinio komanda, universitetu ar šalimi, ir išsiugdyti sveiką įprotį kiekvieną dieną leisti fiziškai aktyviai: pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, bent 30 minučių per dieną turėtų būti praleistos fiziškai aktyviai.

Universitetų vasaros iššūkis vyks ir kitą vasarą – bendromis pastangomis aktyvinkime Universiteto bendruomenę!

Data: 2019-08-28 13:06

2018 09 03 VU eisena

SVEIKI(,)STUDENTAI!

Mokslo metų pradžios šventę švęsime ir mes! Kaip? Planas toks:

RUGSĖJO 1 d. dirbsime pilnu pajėgumu, t.y. visos trys sporto erdvės (Saulėtekio al. 2 ir 26, Čiurlionio g. 21) bus atidarytos (8.00 - 20.00 val.) ir lauks jūsų su naujomis jėgomis.

RUGSĖJO 2 d. VU Sveikatos ir sporto centras ne tik dirbs pilnu pajėgumu, bet trenerės Justina ir Paulina po renginių fakultetuose ir VU eisenos visų lauks grupinėse treniruotėse! Mokslo metų šventės proga - treniruotės NEMOKAMOS.

 

STARTUOJAME AKTYVIAI! #SveikasUniversitetas

Data: 2019-08-05 11:22

IMG 3257

Rugpjūčio 3 d., šeštadienį Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro Čiurlionio g. sporto salėje karaliavo metalo žvangesys - vyko jau tradicinėmis tapusios VU klasikinės jėgos trikovės varžybos, kuriose dalyvavo tiek esami studentai, tiek VU alumnai. Sunkiaatlečiai varžėsi ne tik individualioje įskaitoje bet ir dėl stipriausios varžybų komandos vardo.

Džiugu, kad ši sporto šaka, bėgant metams privilioja vis daugiaus sportininkų iš visos Lietuvos. Varžybose dalyvavo itin marga spotininkų grupė: nuo jaunimo iki veteranų, nuo pradedančiųjų sportininkų iki šios sporto šakos Lietuvos rinktinės lyderių.

IMG 6054

Vilniaus universiteto jėgos sporto atstovai šiame katile nepasimetė. Merginų tarpe puikiai pasirodė įvairių sporto šakų entuziastė, Gyvybės mokslų centro magistrantė Rūta Šalkauskaitė, svorio kategorijoje iki 57 kg iškovojusi II-ąją vietą. Svorio kategorijoje iki 72 kg nepralenkiama buvo Lietuvos rinktinės narė, Filologijos fakulteto antrakursė Eglė Turakevičiūtė. Eglė ne tik įveikė įspūdingą 97,5 kg štangos svorį spaudimo veiksme, tapo čempione savo svorio kategorijoje, bet ir gavo absoliučiai geriausio moterų spaudimo veiksmo apdovanojimą.

VU vaikinų jėgos sporto šakų atstovas, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentas Antanas Baida lengviausių vyrų kategorijoje iki 66 kg ir toliau neužleido lyderio pozicijų - tapo čempionu. Svorio kategorijoje iki 74 kg II-ąją vietą iškovojo Medicinos fakulteto alumnas, VU Sveikatos ir sporto centro treneris ir vienas varžybų organizatorių Lukas Šverčiauskas, nusileidęs čempionu tapusiam, Lietuvos jėgos trikovės rinktinės nariui Albertui Motiečiui.IMG 3194

Medicinos fakulteto (MF) rezidentas Roman Machnin po ilgos pertraukos grįžo ant potilčio ir įrodė, kad ne tik sugeba garbingai atstovauti savo Universitetui, bet ir kovoti su varžovais. Svorio kategoriojje iki 83 kg virė įtempta kova: Chemijos ir geomokslų fakulteto alumnas ir vienas varžybų organizatorių, pagerinęs ne vieną asmeninį rekordą Erikas Dovydėnas užėmė garbingą 4-ąją vietą, į priekį praleidęs labiau patyrusius kolegas. Čempionu tapo Evaldas Černiauskas, II-oji vieta atiteko Audriui Dilginui, o trečioji Robertui Jurginauskui.

Vaikinų svorio kategorijoje iki 93 kg dėl apdovanojimų virė tikras mūšis, kurį laimėjo stipriausiu varžybų dalyviu tapęs Arnas Ašmonas, II-ąją vietą iškovojo Ramūnas Liebus, o III-oje liko Virginijus Kanapinskas.

IMG 6398Fizikos fakulteto alumnas ir vienas varžybų organizatorių, jėgos sporto puoselėtojas Gediminas Chaževskis, pagerinęs asmeninį štangos traukos rekordą, užėmė garbingą 5-ąją vietą. Smagu paminėti, kad pirmą kartą varžybose dalyvavo Istorijos fakulteto doktorantas Tomas Vaitkus, kuris ne tik pagerino daug asmeninių rekordų, bet ir įgavo nepakartojamos patirties.

Svorio kategorioje iki 105 kg MF rezidentas Mantas Fabijonavičius pagerino asmeninį štangos spaudimo rekordą, puikiai kovojo ir įgijo neįkainojamos varžybinės patirties. Sunkiasvorių vaikinų iki 120 kg kategorijoje puikiai sekėsi Matematikos ir informatikos fakulteto alumnui Kęstučiui Daugėlai, kuris iškovojo III-ąją vietą. Svorio kategorioje +120 kg čempionu tapo Mindaugas Sutkaitis.

Absoliučioje moterų įskaitoje VU studentė Eglė Turakevičiūtė užėmė III-ąją vietą, antrąją vietą iškovojo puikios energijos ir džiaugsmo nestokojanti veteranė Aušra Lubauskienė, o čempione tapo Žaneta Navickaitė. Moterų individualiuose veiksmuose Eglė buvo nepralenkiama spaudimo veiksme, Aušra pritūpimo veiksme, o Žaneta - traukos veiksme.

Absoliučioje vyrų įskaitoje III-oji vieta atiteko Ramūnui Liebui, II-oji vieta Modestui Beinoravičiui, o absoliučiai stipriausiu varžybų dalyviu tapo Arnas Ašmonas. Vyrų individualiuose veiksmuose nepralenkiamas pritūpimų veiksme buvo Arnas, traukos veiksme Ramūnas, o spaudimo veiksme Evaldas Černiauskas.67669720 2426053240789423 1516167298514157568 o

Susumavus visų varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad III-ąją vietą komandinėje įskaitoje užėmė Šakių komanda, II-oji vieta atiteko Pakruojo komandai, o varžybų čempionais tapo VU komanda! Didelis ačiū važybų organizatoriams už puikiai suorganizuotą renginį, bei visiems dalyvavusiems ir palaikiusiems už puikią nuotaiką bei aukštus sportinius rezultatus. Iki susitikimo kitąmet!

Varžybų nuotraukų albumas

Data: 2019-08-05 08:34

67402139 10216438267761513 5258315957843001344 o

Liepos 26-27 dienomis Palangos stadione vyko vienos svarbiausių metų varžybų - Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Šiais metais Vilniaus universiteto sportininkai iš pajūrio parvežė puikius rezultatus bei sidabro ir du bronzos medalius.

Intriguojančioje moterų trišuolio dvikovoje šių metų Europos iki 23 metų čempionė, Filosofijos fakulteto (FsF) studentė Diana Zagainova, nušokusi 13,90 m, keliais centimetrais nusileido Dovilei Dzindzaletaitei (13,98 m) ir užėmė II-ąją vietą.

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentas Domantas Poška disko metimo rungtyje iškovojo bronzos medalį, diską numesdamas 56,71 m.

Teisės fakulteto magistrantas Mindaugas Striokas 1500 m distancijoje taip pat iškovojo bronzą, nuotolį nubėgęs per 3:59,83 min.

Medicinos fakulteto studentė Kornelija Okunevič 100 m distancijoje finišavo 6-oje pozicijoje (12,27 s), o 200 m distancijoje - 8-oje vietoje (25,96 s).67475777 2587375961313387 3759419358481219584 o

100 m distancijoje vyrų grupėje Fizikos fakulteto studentas Rokas Silkinis užėmė 6-ąją (11,02 s), o 200 m distancijoje - 9-ąją (22,58 s) vietas. Nojus Budavičius (FsF) 100 m distancijoje liko 10-oje pozicijoje (11,20 s).

400 m distanciją Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentas Rokas Tamulevičius prabėgo per 53,10 s ir užėmė 18-ąją vietą, 800 m finišavo 15-oje pozicijoje per 2:07,31 min.

Filosofijos fakulteto absolventas Jaunius Strazdas 10 000 m distanciją nubėgo per 33:41,24 min. ir užėmė 6-ąją vietą.

Ernestas Šostakas (MIF) užėmė 7-ąją vietą trišuolio rungtyje, nušokęs 13,94 m.

Sveikiname VU lengvaatlečius su puikiais pasiekimais bei jų trenerę doc. Jūratę Armonienę.

Foto: Ernestos Karaškienės

Data: 2019-07-29 09:18

DSC 0324

Liepos 24-27 d. Olomouce mieste, Čekijoje vyko Europos universitetų orientavimosi čempionatas. Tai buvo pirmasis kontinentinis studentų orientavimosi čempionatas, suorganizuotas pastaraisiais dešimtmečiais.

Lietuvos komandą sudarė 4 atstovai, du iš jų - Vilniaus universiteto studentai: Gyvybės mokslų centro studentė Judita Traubaitė ir Filosofijos fakulteto magistrantas Gediminas Janušis.

Būtent Gediminas dalinasi savo įspūdžiais iš varžybų.

"Varžybų programoje buvo numatytos trys rungtys: sprinto rungtis mieste (su rytinė kvalifikacija), vidutinės distancijos rungtis miške bei sprinto estafetės mieste. Dvi dienos iki čempionato pradžios vyko apšilimo modeliai. Organizatoriai sudarė galimybę nuvykti į šalia esančią, panašią vietovę, kur būtų galima apsiprasti su vietove ir žemėlapiu, o varžybų dieną startuoti užtikrinčiau.

Nors ir pirmą kartą organizuotos, varžybos praėjo sklandžiai, buvo smagu startuoti ir bėgti. Jautėsi aukštas varžybų lygis. Galbūt tik pritrūko dalyvių iš daugiau Europos universitetų.

Sprinto kvalifikacija

Tą dieną buvo du startai. Kvalifikacija vyko ryte ir buvo nieko nelemianti (dėl santykinai nedidelio dalyvių skaičiaus visi jau iš anksto buvo patekę į finalą). Taigi jos galėjo ir visai nebūti. Vis dėlto, kadangi organizatoriai jai ruošėsi, buvo nuspręsta vis tiek ją įvykdyti. Asmeniškai man, šis startas suveikė kaip psichologinis nusiraminimas prieš finalinį vakaro startą, o ir vyko gražiame Bouzov miestelyje, su pilimi ant kalno (į kurį, žinoma, teko tekinom užbėgti). Tiesa, net ryte jau buvo gana karšta. Dėl to labai greitai nebėgau. Manau, kad bėgau kažkur 80 proc. savo greičio. Klaidų beveik nedariau, sprinto laikas gavosi įprastas ir artimas laikui kitose sprinto varžybose. Pogrupyje užėmiau 8-ąją vietą iš keturiasdešimt vieno dayvio. Galima paminėti, jog visi dalyviai bėgo lėtesniu tempu, taupydamiesi vakarui. Judita savo pogrupyje užėmė 2-ąją vietą iš dvidešimt devynių dalyvių. 

Sprinto finalas

Jis vyko vakare Mohelnice miestelyje, kuris buvo visiškai plokščias. Kaitra vakare nė kiek nesumažėjo. Kelias valandas praleidau karantine, vėsioje sporto salėje (orientacininkai prieš svarbias varžybas būna atribojami nuo išorinio pasaulio, neleidžiama naudotis telefonais, kompiuteriais ir t.t. kad negautų jokios informacijos apie trasą; prieš kvalifikaciją taip pat buvo karantinas - visą dieną buvo daug laukimo ir labai mažai bėgimo). Po karantino išėjus laukan daryti apšilimo, atrodė, jog patekau į pirtį. Galima buvo net nedaryti apšilimo, prakaitas pats varvėjo. Bet startavau ramiai. Trasoje galbūt padariau pora neoptimalių praėjimų, bet jėgų buvo, kojos "nešė", o greitis buvo puikus. Iš tiesų, tai galėjo būti mano geriausias startas iš visų sprintų startų. Bet kirsdamas finišo liniją padariau klaidą - neįsitikinau, ar suveikė atsižymėjimas finišo stotelėje. Tai turėjo reikšti diskvalifikaciją. Tačiau po ilgų kalbų, man visgi leido nueiti atsižymėti, tačiau jau buvo prabėgę 2 minutės, kurių niekas nebesugrąžino. Tad rezultatų lentelėje likau apačioje. Liko tik džiaugtis laiku, kurį neoficialiai užfiksavo mano laikrodis - 3:43min/km vidutinis trasos greitis. Toks greitis paskutiniuose keliuose Lietuvos sprinto čempionatuose būtų garantavęs prizinę vietą. Tokiu greičiu dar niekada nesu orientavęsis. Tad pasiruošimą sprintui tikrai galiu laikyti pavykusiu - sau tikrai pasikėliau kartelę, nors bendrame sąraše net ir be nesėkmės finiše nebūčiau buvęs aukščiau nei 40-oji vieta. Varžovai bėgo išties greitai. Užėmiau 71-ąją vietą iš aštuoniasdešimt dviejų startavusių dalyvių. Nesusiklostė sprintas ir Juditai - ji užėmė 40-ąją vietą iš penkiasdešimt septynių startavusių dalyvių.

Vidutinė trasa miške

Karštis niekur neišsigaravo ir kitą dieną. Vidutinė trasa vyko gana tipiškoje, čekiškoje vietovėje, kuri savo reljefu kiek skiriasi nuo lietuviškos vietovės. Trumpai tariant, buvo kalnas, ko pas mus nėra. Įprastai mano vidutinis rezultatas vidutinėse trasose dažniausiai būna tarp 41-46 min. Taigi, mano parodytas laikas 43:56 min. atitiko bent jau minimalias ribas, kad būtų galima sakyti, jog startas nebuvo prastas. Galiu pasidžiaugti ir tiksliu punktų rinkimu, nors dvi dienos prieš varžybas per modelį man sekėsi prastai. Vis dėl to varžybų metu nepavyko išvengti klaidų kitur: klydau ne ant čekiško šlaito, o ant lietuviško žalio tankumyno ir smulkių pievelių ar duobelių. Pritrūko savitvardos ir šalto proto. Praradau "riebias" 4 min., dėl to negaliu pasakyti, kad šioje trasoje išpildžiau viską, ką norėjau. Gavosi patenkinamai, nors mačiau galimybių netgi viršyti lūkesčius. Užėmiau 40-ąją vietą iš 82 dalyvių. Juditai vidutinė trasa pavyko kur kas geriau - ji užėmė 16-ąją vietą iš 58 dalyvių.

DSC 0602 DSC 0640

Sprinto estafetės

Įdomiausia liko pabaigai. Jos vyko Olomouce miesto centre ir botanikos sode. Prieš 11 metų čia vyko Pasaulio orientavimosi čempionatas. Tai buvo komandinis startas. Komandą turėjo sudaryti du žmonės iš vieno universiteto: vyras-vyras, moteris-moteris arba moteris-vyras. Iš Lietuvos tik Vilniaus Universitetas išpildė šiuos reikalavimus ir galėjo turėti savo komandą. Bėgome komandoje su Judita. Kiekvienas komandos narys turėjo bėgti po du kartus. Vienas startuoja, tada perduoda estafetę kitam, tada tas kitas, prabėgęs distanciją, vėl grąžina estafetę pirmajam ir galiausiai pirmasis vėl perduoda estafetę antrajam, kuris ir finišuoja. Kiekvienam gaunasi du sprintai su maždaug 12-15 min. pertrauka. Moteris-vyras grupėje buvo 18 komandų su konkurencija. Likome 9-oje pozicijoje, tačiau finišavome įkandin dar dviejų komandų, atsilikdami atitinkamai 4 ir 9 sek. Nuo 6-osios vietos (kuri jau yra apdovanojama) atsilikome tik 27 sek., kas buvo pasiekiama. Manau, tiek aš, tiek ir Judita estafetėse subėgome gerai, abu savo ratus bėgome stabiliai, laikydami vienodą tempą ir vietą. Vidutinis mano greitis buvo 3:58 min/km ir 4:01 min/km - geras ir solidus laikas, nes šįkart buvo ir sukilimo, ir laiptelių, taip pat buvo slidu, nes mūsų starto metu prapliupo liūtis. Galbūt pritrūko šiek tiek sėkmės. Paskutiniam rate visą trasą lipau varžovams ant kulnų, bet prasimušti nepavyko.

Varžybse buvo ir bendra universitetų įskaita. Vilniaus Universitetas tarp 50 dalyvavusių universitetų, atstovautas dviejų sportininkų, rikiavosi 22-oje vietoje. Varžybose nugalėjo Šveicarijos, Olomouce miesto Palacky ir Vengrijos universitetai. Puikius rezultatus rodė Prancūzijos universitetai, taip pat Latvijos sporto universitetas, užėmęs 6-ąją vietą."

Dėkojame Gediminui už pasidalintas mintis bei abiem su Judita, atstovavusiems ne tik mūsų Universitetui, bet ir Lietuvai aukšto lygio varžybose!

Varžybų rezultatai, žemėlapiai ir nuotraukos: http://www.euoc2019.cz/results.html

Foto: Jana Kubátová

Data: 2019-07-17 10:04

66581338 2559775654073418 3062694290619629568 o

Jevlėje (Švedija) liepos 11-14 dienomis vyko Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionatas, į kurį išvyko 13 Lietuvos sportininkų delegacija. 

Liepos 12 d. vykusiame moterų trišuolio rungties finale Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto studentė Diana Zagainova jau po pirmo bandymo išsiveržė į pirmą poziciją, kurios neužleido iki finalo pabaigos, ir iškovojo auksą! Geriausiu pirmu bandymu D. Zagainova nušoko 13,89 m bei 5 cm pranoko sidabru pasidabinusią turkę Tugbą Danismaz bei 10 cm – baltarusę Violetą Skvarcovą.

„Aš labai laiminga, bet buvo tikrai labai sunku. Prieš dvi savaites pasiekiau savo asmeninį rekordą – 14,43 m, o šiandien laimėjau su 13,89 m. Bendras lygis visų šuolininkių buvo pakritęs. Kovojau iki paskutinio bandymo, tikrai nesikabinau sau medalio ir tikrai iki paskutinio bandymo planavau, kad reikės šokti ir šoksiu tam, kad kovočiau dėl aukso“, – džiūgavo D. Zagainova.

66615842 2559775764073407 6973441998527135744 o

Pasitikėjimo savo jėgomis lengvaatletei suteikė sėkmingas pirmasis šuolis – sportininkė galėjo rizikuoti ir bandyti parodyti dar aukštesnį rezultatą. „Kai pataikiau pirmą bandymą, pasidariau rezultatą, žinojau, kad patenku į aštuonetą ir dėl to pradėjome rizikuoti. Šiandien gal buvo šiek tiek sunkios kojos, o įsibėgėdama negalėjau atitaikyti pirmų bandymų, kažkiek keitėsi vėjas“, – pasakojo D. Zagainova.

Trišuolininkė teigė, kad tai, jog nepavyko pasiekti artimo asmeniniui rekordui rezultato ir medalį iškovoti teko įtemptoje kovoje iki pat paskutinių akimirkų, apdovanojimą daro dar brangesniu. „Man lengviau buvo šokinėti prieš dvi savaites, kai nušokau 14,43 m. Šiandien savijauta sunkesnė, sunkesnės man varžybos, galbūt dėl to tas medalis dar svarbesnis, nes tikrai reikėjo kovoti“, – šypsojosi VU studentė.

Interviu po varžybų galite peržiūrėti ČIA

Tai – vos penktasis lietuvių aukso medalis šios amžiaus grupės Europos čempionatuose. 2007 metais septynkovėje geriausia buvo Viktorija Žemaitytė, 2009 metais čempione tapo 100 m bėgusi Lina Grinčikaitė, 2013 metais triumfavo disko metikas Andrius Gudžius, o po dvejų metų – trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.

Primename, jog šį sezoną Diana Zagainova pasiekė Lietuvos rekordą bei įvykdė normatyvus tiek į rudenį vyksiantį pasaulio čempionatą Dohoje, tiek į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes. Artimiausios Dianos varžybos šiuo metu - Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, vyksiantis Palangoje, liepos 26-27 d.

Sveikiname Dianą ir jos trenerius! Sėkmės ir tolimų šuolių artėjančiose sezono varžybose!


Šaltinis ir foto: www.lengvoji.lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos