Sidebar

Projekto tikslas

Sukurti lengvai pritaikomą ir efektyvią sveikatos stiprinimo programą, įvairiausių būdų rinkinį ir rekomendacijas, kuriais reminatis būtų lengva sėdimo darbo organizacijoms savarankiškai skatinti darbuotojų fizinį aktyvumą ir gerinti gerovę stiprinant ne tik fizinę, bet ir psichikos bei socialinę sveikatą.

Tikslinė grupė

Sėdimą darbą dirbantys arba ilgai praleidžiantys sėdint asmenys.

Dalyvių skaičius

tikslinėje grupėje projekto įgyvendinimo metu: 866 asmenys išbandė sveikatos stiprinimo programą ir įvairiausių būdų rinkinio veiklas jo kūrimo metu. 

Projekto esminiai rezultatai

Projekto metu vykdytos pagrindinės veiklos

  • Parengtas ir įgyvendintas atrankos į projektą tyrimas.

Tyrimu siekta įvertinti sėdimo darbo asmenų gyvensenos įpročius, motyvus ir norą užsiimti fiziniu aktyvumu ir poreikius sveikatos stiprinimui darbe. Apdoroti ir išanalizuoti gauti rezultatai.

Dalyvių skaičius: 414 asmenys iš 14 sėdimo darbo organizacijų švietimo srityje Vilniuje ir Klaipėdoje.

Plačiau apie tyrimą ir jo rezultatus galite skaityti čia.

  • Sukurta „Sveikatos stiprinimo programa sėdimą darbą dirbantiems asmenims“ ir ją sudarančios 4 pagrindinės priemonės:
    • Teorinių ir praktinių mokymų ciklas „Kūnas + Protas = Priešai ar Draugai?“;
    • Psichoedukacinės priemonės integruotos į teorinius mokymų užsiėmimus,
    • „Sveikatai svarbių kūno fizinių ypatybių lavinimo programa“;
    • The must have rinkinys dirbant sėdimą darbą“.

Visos priemonės yra pasiekiamos nuotoliniu būdu per Youtube platformą.

  • Įgyvendinti „Sveikatos stiprinimo programos sėdimą darbą dirbantiems asmenims“ du variantai:

1 variantas. 13 savaičių programa su papildomomis kineziterapeuto konsultacijomis (paslauga siūlyta suteikti 70 asmenų 3 kartus: prieš, per ir po programos) ir su psichologo konsultacijoms motyvacijos klausimais (paslauga siūlyta suteikti 30 asmenų po 2 kartus). Šios programos varianto įgyvendinimo metu vienoje iš programos priemonių (mokymų ciklas „Kūnas + Protas = Priešai ar Draugai?“) dalyviai galėjo dalyvauti nuotoliniu būdu.

Dalyvių skaičius: 337 asmenų, 6 organizacijos Vilniuje arba Klaipėdoje.

2 variantas. 6 savaičių programa. Tai galutinis programos variantas, kurią lengva savarankiškai įgyvendinti organizacijose reminatis parengtais laiškų šablonais ir programos priemonių pasiekiamumu nuotoliniu būdu.

Dalyvių skaičius: 115 asmenų, 4 organizacijos Klaipėdoje.

  • Parengtas ir įgyvendintas „Sveikatos stiprinimo programos sėdimą darbą dirbantiems asmenims“ efektyvumo įvertinimo tyrimas prieš ir po programos.

Įvertintas efektyvumas ir surinktas grįžtamasis ryšys abiejų programos variantų metu. Gauta, kad galutinis programos variantas ir jos programos priemonių išdėstymas per 6 savaites yra efektyvesnis ir labiau įtraukiantis dalyvauti.

Plačiau apie tyrimą ir jo rezultatus galite skaityti čia.

  • Sukurtas elektroninis leidinys „Sveikatos stiprinimas sėdimo darbo organizacijose remiantis holistine perspektyva. Mokslu grįstos praktinės rekomendacijos“.

Leidinyje yra pateikiamos ne tik teorinės sėdimo darbo ir sveikatos sąsajos, bet ir pristatomas įvairiausių būdų rinkinys, skirtas gerinti darbuotojų gerovę per fizinio aktyvumo skatinimą, psichikos ir socialinės sveikatos stiprinimą. Taip pat aprašoma „Sveikatos stiprinimo programa sėdimą darbą dirbantiems asmenims“ ir kaip šią programa bei kitus siūlomus būdus pritaikyti individualiai organizacijoje atsižvelgiant į darbuotojų poreikius ir organizacijos galimybes. 

Prieiga internetu.

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos