Vilniaus universitetas Lietuvoje pirmauja ne tik mokslo srityje – studentai ir absolventai mėgsta išbandyti naujoves ir sporte. Vilniaus universitete praėjusį savaitgalį vyko Shop4lifters Push&pull (spausk ir trauk) šventė, kuri pritraukė daugiau nei 80 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

received 698062818723858Smagu paminėti, kad šventė buvo tarptautinė. Sulaukta dalyvių iš Latvijos bei Suomijos. Taip pat šventėje dalyvavo ir du sportininkai, kurie pabėgo nuo politinės priespaudos kaimyninėje Baltarusijoje ir prieglobstį rado Vilniuje. Spausk ir trauk šventė skiriasi savo formatu nuo kitų panašių sporto renginių, nes varžantis atliekamas štangos spaudimas ir traukos veiksmas. Dažniausiai sutinkamas jėgos sporto formatas, kuomet atliekamas vienas arba trys veiksmai. Spausk ir trauk šventėje varžėsi moterys ir vyrai ne tik individualiai svorio kategorijose, bet ir komandinėje įskaitoje.

received 1249727429249622Svarbu pastebėti, kad jėgos sportas populiarėja ir tarp moterų. Šios varžybos ne išimtis. Push&pull šventėje dalyvavo 27 dalyvės. Svorio kategorijoje iki 48 kg nugalėtoja tapo Virginija Kondratavičienė. Atletė atstovaujanti Team_powerlifting_love komandai ir sverianti mažiau nei 48 kg štangos traukos veiksme sugebėjo atkelti įspūdingą svorį - 127.5 kg! Virginijos komandos draugė Aistė Kalinauskaitė svorio kategorijoje iki 52 kg taip pat tapo nugalėtoja. Svorio kategorioje iki 56 kg minėtos komandos Team_powerlifting_love atstovės Sofija Baranauskaitė ir Vita Dubovikienė užėmė atitinkamai trečią ir antrą vietas. Nugalėtoja tapo tituluota jėgos trikovininkė Deimantė Žurinskaitė. Moterų sveriančių iki 60 kg kategorijoje visas tris prizines vietas iškovojo merginos, kurios vienam ar kitam savo sportinės karjeros etape atstovato Vilniaus universiteto komandai. 3 vieta atiteko VU Medicinos fakulteto pirmakursei iš Suomijos, kuri pirmą kartą dalyvavo tokio tipo varžybose - Taru Mallinen. 2 vieta atiteko pripažintai spaudimo meistrei Eglei Turakevičiūtei, kuri šiose varžybose atstovavo Team_powerlifting_love komandai. Nugalėtoja šioje svorio kategorijoje tapo ir eilinį kartą kovotojos charakterį pademonstravusi VU Šiaulių akademijos magistrantė Lina Linkaitė. Merginų iki 67.5 kg kategorijoje 3 vieta atiteko sporto klubo “Troja” narei Samantai Mikužytei, 2 vieta Gabrielei Butautaitei, o nugalėjo specialiai šioms varžyboms susibūrusios komandos “Titanės” narė Justina Kozlovskaja. Svorio kategorijoje iki 75 kg Team_powerlifting_love komandos atstovė Monika Piurko užėmė 3 vietą, Kira Stsepina iškovojo 2 vietą, o nugalėtoja tapo Europos jėgos trikovės vicečempionė Ramunė Vainauskytė. Ši atletė atkėlė įspūdingą 200 kg sveriančią štangą! Moterų svorio kategorijoje iki 82.5 kg 3 vietą iškovojo komandos “Titanė” kapitonė Živilė Satkutė. 2 vieta atiteko Lilijai Venciūtei iš sporto klubo “Troja”. Nugalėtojos vardą iškovojo Gitana Lipskienė, kuri atstovauja Džiugas Gym komandą. Merginų svorio kategorijoje 82.5+ kg  3 vieta atiteko visuomet geros nuotaikos ir pozityvumo nestokojančiai Aušrai Lubauskienei, 2 vietą iškovojo vos 17 metų „Geležies lygos“ atletė Reda Laurinavičiūtė. Šioje svorio kategorijoje nugalėjo stulbinančius rezultatus pademonstravusi Izaura Jokubauskaitė. Izaura štangos spaudimo veiksme įveikė 110 kg sveriančią štangą, o traukos veiksme atkėlė 187.5 kg!

received 878230823430578Absoliučiai stipriausių moterų įskaitoje 5 vieta atiteko Gitanai Lipskienei iš “Džiugas Gym”, 4 vieta VU magistrantei Linai Linkaitei, 3 vieta Deimantei Žurinskaitei iš “Integral training systems”, 2 Izaurai Jokubauskaitei iš sporto klubo “Troja”. Absoliučiai stipriausia varžybų atlete tapo Ramunė Vainauskytė.

Komandinėjė įskaitoje 3 vieta atiteko “Trojos” komandai. 2 vieta šioms varžyboms suburtai komandai “Titanės”. Absoliučiai stipriausia moterų komanda – Team_powerlifting_love, kurią treniruoja ir kuriai vadovauja VU absolventas Gediminas Chaževskis.

received 6064399290319204Vyrų svorio kategorijoje iki 67.5 kg 2 vieta atiteko varžybinę patirtį tik pradedančiam rinkti Laimiui Žebeliui. Nugalėtoju tapo daugkartinis Lietuvos jėgos trikovės čempionas bei rekordininkas Gintaras Blėdis. Svorio kategorijoje iki 75 kg labai įdomi kova vyko tarp VU komandos nario Antano Baidos ir Imanto Petrošiaus iš „WRPF Vilnius“ komandos. Paskutiniame traukos atlikimo veiksme Imantas išsitraukė kozirį -  pakeitė traukos techniką, nugalėjo Antaną bei pralinksmino visus varžybų dalyvius bei žiūrovus. 2 vieta šioje svorio kategorijoje atiteko Vilniaus jėgos trikovės komandai atstovavusiam Albertui Motiečiui. Albertas visus veiksmus varžybose atliko su šypsena. Gal todėl, kad turėjo rimtą priežastį – varžybas stebėti atvyko žmona ir sūnus. Džiaugiamės, kad jaunajai kartai Albertas skiepija meilę jėgos sportui. Svorio kategorijoje iki 75 kg be didesnio vargo nugalėjo vienas stipriausių Lietuvos štangos spaudikų VU studentas Laurynas Lukoševičius. Nors Laurynui iki optimalios formos dar toli, tačiau jo iškelti svoriai vis tiek įspūdingi – štangos spaudimo veiksme įveiktas 192.5 kg svoris, o traukoje sportininkas atkėlė 230 kg sveriančią štangą. Vyrų svorio kategorijoje iki 82.5 kg Marius Pačerinskis atstovaujantis Vilniaus jėgos trikovės komandą iškovojo 3 vietą. 2 vieta atiteko sporto klubo “Troja” atletui Mindaugui Skipariui. Nugalėtoju tapo jėgos sporto veteranas, išnaudojęs visą patirtį ir pasinaudojęs liaudies patarle, kur du pešasi trečias laimi, Vitalijus Stachovas iš “Sky gym” komandos. Svorio kategorioje iki 90 kg 3 vieta atiteko Vilniaus jėgos trikovės komandos atstovui Mindaugas Lingei. Mindaugo komandos draugas Rokas Stankaitis iškovojo 2 vietą. Nugalėtoju tapo tokio tipo varžybų meistras Evaldas Černiauskas. Evaldas paspaudė 212.5 kg ir atkėlė 280 kg. Svorio kategorijoje iki 100 kg 3 vietą iškovojo VU MF pirmakursis iš Suomijos Perttu Riipinen, kuris gražioje kovoje nugalėjo Audrių Diržininką. 2 vieta atiteko Justui Mockui atstovaujančiam sporto klubą “Troja”. Čempionu šioje svorio kategorijoje tapo akrobatinius triukus pademonstravęs Rokas Černiauskas atstovaujantis komandai “Steel warriors”. Svorio kategorijoje iki 110 kg 3 vieta atiteko svečiui iš Latvijos Elviss Kranats. 2 vietą dėl mažesnio kūno svorio iškovojo sporto klubo „Troja“ treneris ir vadovas Arvydas Mišeikis. Nugalėtojo vardą iškovojo labai gerą fizinę formą pademonstravęs Modestas Beinoravičius iš „Extreme gym“. Šioje svorio kategorijoje begalę dėmesio ir susižavėjimo šūksnių sukėlė Team_powerlifting_love sportininkas Dominykas Novikovas. Sportininkas, kuriam visai neseniai sukako 16 metų patraukė sunkiai protu tokiam jaunam amžiui suvokiamą 280 kg štangą! Svorio kategorijoje iki 125 kg 3 vieta atiteko Vu komandos nariui Ervinui Šileikai. 2 vietą iškovojo Vytenis Pauža iš „Steel warriors“, o nugalėjo Vu komandos ilgametis sportininkas Mindaugas Jaras. Tikimės, kad šis startas užkurs Mindaugą grįžti į formą. Sunkiausių vyrų kategorijoje 125+ varžėsi du itin pajėgūs atletai: Saulius Skikas ir Audrius Jokubaitis. Nors po štangos spaudimo veiksmo priekyje buvo Saulius, tačiau traukos veiksmas sumaišė kortas. Audrius Jokubaitis visiškai uždominavo visų dėmesį patraukęs kolosalų 350 kg svorį.

Absoliučiai stipriausių vyrų įskaitoje 5 vieta atiteko Modestui Beinoravičiui iš „Extreme gym“, 4 vieta VU sportininkui Mindaugui Jarui, 3 vieta taip pat VU sportininkui Laurynui Lukoševičiui, 2 Evaldui Černiauskui, kuris startavo individualiai. Absoliučiai stipriausiu vyrų kategorijoje tapo Audrius Jokubaitis.

received 198913219484952Komandinėje vyrų įskaitoje 3 vieta atiteko Team_powerlifting_love, 2 vieta atiteko Vilniaus jėgos trikovės komandai. Čempionų vardą iškovojo VU komanda.

Varžybų organizatoriai dėkoja varžybų rėmėjams: Shop4lifters, Mr.Biceps.lt, Smells_like_pr, FitClub24 bei VU SSC. Ačiū visiems dalyviams ir sėkmės ruošiantis ateities startams.