Birželis užbaigtas VU lengvaatlečių pergalėmis

36433977 1974700759247580 6142361733647302656 o

Penktadienį, birželio 29 d. sostinės „Vingio“ stadione vyko atviros sporto klubo „Cosma“ taurės lengvosios atletikos varžybos, kuriose startavo Universiteto lengvaatlečiai.

Lietuvos sezono rezultatą pasiekė nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio pirmą kartą varžybose dalyvavusi šuolininkė į aukštį, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto magistrantė Airinė Palšytė. Geriausia praėjusių metų šalies sportininkė peršoko 185 cm bei iškovojo I-ąją vietą.

„Jausmas po varžybų toks lyg padarius treniruotę. Su trenere sakėme, kad šiandien ateiname daryti tarsi tam tikrų treniruotės elementų. Dirbu labai sunkiomis treniruočių sąlygomis, su dideliais krūviais ir dar labai sunku pasakyti, kaip reaguos kūnas. Šiandien įvyko eksperimentas, kuris ne visai pasiteisino, bet nuo kažko reikia pradėti“, – sakė A.Palšytė.

Lengvaatletė teigė, kad praėjusią savaitę treniruotės metu jai pakluso kur kas aukštesnis rezultatas, todėl startuodama „Cosma“ taurės varžybose tikėjosi kiek kitokių skaičių. „Praėjusį penktadienį treniruotėje šokau 193 cm, matyt sunkesnės pirmadienio ir trečiadienio treniruotės padarė savo ir vienos laisvos dienos atsistatyti neužteko“, – paaiškino A.Palšytė.

Prizines vietas užėmė ir kiti VU lengvaatlečiai. Teisės fakulteto magistrantas Mindaugas Striokas 1500 m distancijoje iškovojo sidabro medalį (3:59,00).

200 m moterų bėgime Filologijos fakulteto studentė Kotryna Tonkovičiūtė distanciją įveikė per 24,87 s ir užėmė II-ąją vietą. Medicinos fakulteto studentė Kornelija Okunevič finišavo 6-oje pozicijoje (25,51 s).

Trišuolio rungtyje EVAF studentė Sandra Alejūnaitė užėmė 4-ąją vietą, nušokusi 11,88 m.

Visi varžybų rezultatai

 

Šaltinis: http://lengvoji.lt/

 

Gražaus jubiliejaus proga sveikiname prof. Joną Petrą Jankauską

Jonas Jankauskas 80metisLOA nuotr.


Gražaus 80-ies metų jubiliejaus proga sveikiname ilgametį Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro direktorių, Universiteto profesorių, habilituotą daktarą Joną Petrą Jankauską.

Už nuopelnus Lietuvos sportui Sporto Garbės Komandoro ženklu profesorių apdovanojo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje prof. J. Jaunkauskas pagerbtas kartu su kitais Lietuvos sportui ir olimpizmui nusipelnusiais asmenimis, jiems įteikti LTOK apdovanojimai „Citius. Altius. Fortius“, Olimpinė žvaigždė ir prizas Už nuopelnus olimpizmui.

Tarp sveikinimų įteiktas ir Lietuvos olimpinės akademijos vardinis apdovanojimas, o Pasaulio lietuvių sporto asociacija Už aktyvią, nuoširdžią, nenuilstamą veiklą Pasaulio lietuvių sporto bendruomenėje, visišką atsidavimą, pagarbą ir ypatingą meilę savo tautiečiams bei Tėvynei Lietuvai suteikė Garbės nario vardą.

jonas jankauskas ltokLTOK nuotr.

 

MIF - 2017/18 m.m. Rektoriaus Taurės nugalėtojai

MIF

Birželio 14 dienos vakare į Vilniaus universiteto Aula Parva plūdo namuose treniruočių aprangas bei sportbačius palikę, kaklaraiščiais ir aukštakulniais pasipuošę, besišypsantys Universiteto sportininkai, treneriai bei visi, prijaučiantys ir besidomintys sportiniu Universiteto gyvenimu. Mažojoje Auloje vyko kasmetinis 2017/18 m.m. Tarpfakultetinių olimpinių vilčių varžybų Rektoriaus Taurei laimėti uždarymo renginys, simbolizuojantis dar vienų sportinių mokslo metų pabaigą Universitete.

"Universitetas - erdvė, kurioje telpa galimybė ne tik siekti savo gyvenimo tikslų, bet ir puiki  vieta išreikšti save kitose, su studijom tiesiogiai nesusijusiose srityse. Viena iš jų - sportas, tiek varžybinis, tiek ir laisvalaikio, sveikatinantis. Noriu padėkoti studentams, garbingai atstovavusiems Universitetui varžybose tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, bei jų treneriams. Noriu pasidžiaugti didėjančia veiklų, skirtų visai Universiteto bendruomenei, įvairove. Linkiu kiekvienam studentui ir darbuotojui rasti sau tinkamą sportinę veiklą, o tuo pačiu, būdą gyventi sveikai ir aktyviai", sveikinimo žodžiais šventinį vakarą pradėjo VU Rektorius prof. Artūras Žukauskas.

1EK 180614 01153

"Daug veiklų tilpo sportiniame praėjusių mokslo metų kalendoriuje - ir tarpfakultetinės Rektoriaus taurės varžybos, ir VU komandų kovos turnyruose,  lygose ir čempionatuose Lietuvoje ir toli už jos ribų,  ir europinė BeActive savaitė, Sporto kino festivalis, Sveikatos diena, Sveikatos laboratorijos, pratybos, mankštos, treniruotės (ir studentams, ir darbuotojams). Ačiū visiems, judėjusiems  kartu", šiuos mokslo metus apibendrino Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė Žilinskienė

VU sportininkus bei jų trenerius pasveikino ir Gyvybės mokslų centro - 2017/2018 m.m. Rektoriaus Taurės varžybų partnerio - direktorius dr. Gintaras Valinčius.

Vakaro metu buvo pagerbti Universiteto fakultetai-prizininkai, o jų Dekanams, Prodekanams ir atstovavusiems sportininkams įteiktos taurės.

EK 180614 01079Šiais metais I-ąją vietą bendrakomandinėje įskaitoje užėmė praėjusių metų nugalėtojai Matematikos ir informatikos fakultetas, sąskaitoje surinkęs devynias taures:

Kroso varžybos - I-oji vieta
Rankos lenkimo varžybos - II-oji vieta
Stalo teniso varžybos - II-oji vieta
Lengvosios atletikos varžybos - II-oji vieta
Keliautojų sporto varžybos - II-oji vieta
Futbolo varžybos - III-oji vieta
Svarsčių kilnojimo varžybos - III-oji vieta
Merginų krepšinio varžybos - III-oji vieta
Aerobinės gimnastikos varžybos - III-oji vieta

 

Apdovanojimus iš Rektoriaus ir Centro direktorės rankų atsiėmė fakulteto dekanas dr. Gediminas Stepanauskas bei MIF studentai-sportininkai.

MF

II-ąją vietą bendrakomandinėje įskaitoje užėmė Medicinos fakultetas. Studentai su fakulteto dekanu dr. Algirdu Utkumi priešaky, atsiėmė šias taures:

Lengvosios atletikos varžybos - I-oji vieta
Rankos lenkimo varžybos - I-oji vieta
Kroso varžybos - II-oji vieta
Tinklinio varžybos - II-oji vieta
Futbolo varžybos - II-oji vieta
Svarsčių kilnojimo varžybos - II-oji vieta
Vaikinų krepšinio varžybos - III-oji vieta

 

 

 

EVAFBronza bendrakomandinėje įskaitoje atiteko Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetui. Prodekanas dr. Linas Tarasonis atsiėmė šių sporto šakų taures:

Vaikinų krepšinio varžybos - I-oji vieta
Futbolo varžybos - I-oji vieta
Tinklinio varžybos - I-oji vieta
Svarsčių kilnojimo varžybos - I-oji vieta
Merginų krepšinio varžybos - II-oji vieta
Rankos lenkimo varžybos - III-oji vieta
Lengvosios atletikos varžybos - III-oji vieta
Kroso varžybos - III-oji vieta

 

Apdovanoti ir VU fakultetai, tarpfakultetinių olimpinių vilčių varžybų Rektoriaus Taurei laimėti metu, taip pat užėmę prizines vietas:

Filologijos fakultetas
Aerobinės gimnastikos varžybos - I-oji vieta

Komunikacijos fakultetas
Stalo teniso varžybos - III-oji vieta

Teisės fakultetas
Stalo teniso varžybos - I-oji vieta
Vaikinų krepšinio varžybos - II-oji vieta

Gyvybės mokslų centras
Merginų krepšinio varžybos - I-oji vieta
Keliautojų sporto varžybos - III-oji vieta

Fizikos fakultetas
Keliautojų sporto varžybos - I-oji vieta
Aerobinės gimnastikos varžybos - II-oji vieta
Tinklinio varžybos - III-oji vieta

FFGMC

Apdovanojus aktyviausius Universiteto fakultetus, buvo pagerbtas 2017 metų Vilniaus universiteto geriausių studentų-sportininkų dešimtukas.

2017 m. geriausia VU sportininke išrinkta Ekonomikos ir verslo administravimo f. studentė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Dešimtuko vertais išrinkti ir šie Universiteto studentai: irkluotoja Milda Valčiukaitė (KF), trišuolininkė Diana Zagainova (FsF), disko metikas Domantas Poška (EVAF), plaukikas Povilas Strazdas (TF), ieties metikas Edis Matusevičius (buvęs MIF studentas), orientacininkė Vesta Ambrazaitė (MF), paplūdimio tinklininkė Ieva Dumbauskaitė (KF), stalo tenisininkas Paulius Gūra (TF) ir futbolininkas Paulius Juška (FF).

Geriausių VU studentų-sportininkų dešimtuko laimėjimai

EK 180614 01146EK 180614 01170

Galiausiai, apdovanota 2017 metų Vilniaus universiteto geriausia komanda, kuri triumfavo ir 2016 metais - paplūdimio tinklinio vaikinų rinktinė: Lukas Každailis (EVAF) ir Artūr Vasiljev (absolventas). Komandos treneris Algirdas Bučinskas

Šakočiais tradiciškai padėkota ir kitoms VU komandoms: aerobinės gimnastikos (trenerė Teresė Gritėnienė), futbolo (treneriai Rimantas Turskis ir Edvardas Malkevičius), merginų krepšinio (trenerė Loreta Berūkštienė), merginų tinklinio (trenerė Gražvilė Gatelienė), stalo teniso (trenerė Džiuljeta Liepinaitienė), vaikinų krepšinio (treneris Rimantas Kaminskas) ir vaikinų tinklinio (treneris Algirdas Bučinskas) komandoms.

EK 180614 01205EK 180614 01265

Pirmąją šventės dalį užbaigė Fizikos fakulteto dekano dr. Juozo Šulsko linkėjimai studentams. Fizikos fakultetas - 2018/2019 m.m. Rektoriaus Taurės varžybų partneris.

Antros renginio dalies metu VU kavinėje pagerbti ir apdovanoti šių mokslo metų Lietuvos studentų čempionatų, tarptautinių SELL studentų žaidynių ir kitų varžybų nugalėtojai.

Vakarą užbaigė šventinis tortas, pokalbiai prie kavos puodelio ir kitų aktyvių mokslo metų vizijos kūrimas.

EK 180614 01721EK 180614 01372

Dėkojame visiems, šiais mokslo metais buvusiems, pagelbėjusiems bei judėjusiems kartu su VU Sveikatos ir sporto centru!

Renginio akimirkos

 

VU sunkiaatlečių komanda susigrąžino Lietuvos studentų čempiono vardą

2018 06 08 LT sunkiosios atletikos cempionatas

Birželio 7-8 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos suaugusiųjų sunkiosios atletikos, Grand Prix Klaipėda 2018 ir Lietuvos universitetų studentų sunkiosios atletikos čempionatai.

Kaip niekada šios varžybos buvo sėkmingos VU sunkiaatlečiams tiek Lietuvos suaugusiųjų, tiek Lietuvos universitetų studentų čempionatuose.

Prieš tris savaites Marijampolėje vykusiose varžybose pasiekti rezultatai leido trims Universiteto studentams - Ekonomikos ir verslo administravimo f. antrakursiui Antanui Baidai, Chemijos ir geomokslų f. pirmakursiui Ryčiui Veverskiui, Matematikos ir informatikos f. trečiakursiui Albert Ginevič ir Universiteto alumnui Lukui Šverčiauskui - dalyvauti šame finaliniame varžybų etape.

Svorio kategorijoje iki 62 kg Antanas Baida parodė puikius rezultatus, kurie užtikrino auksą studentų ir bronzą suagusiųjų čempinatuose. Albert Ginevič taip pat puikiai kilnojo sunkius svorius: jis svorio kategorijoje iki 85 kg Lietuvos studentų tarpe tapo čempionu, o suaugusiųjų čempionate pasipuošė sidabriniu medaliu.

Rytis Veverskis studentų varžybose svorio kategorijoje iki 105 kg tapo čempionu, o suaugusiųjų čempionate jam atiteko 5-oji vieta.

Lukui Šverčiauskui Lietuvos suaugusiųjų čempionate, svorio kategorijoje iki 77 kg pavyko iškovoti garbingą 4-ąją vietą.

Prie VU komandinės pergalės daug prisidėjo ir kiti rinktinės studentai: svorio kat. iki 85 kg Erikas Dovydėnas (ChGF) ir Mindaugas Ranauskas (MIF) iškovojo sidabro medalius, svorio kat. iki 69 kg bronziniais tapo Medicinos f. antrakursis Kęstutis Meščeriakovas ir Delanas Palinauskas (ChGF), o svorio kat. iki 77 kg Ernest Ašenberg (MF) irgi iškovojo III-ąją vietą.

Pagyrimo verti ir Eimantas Semėnas (EVAF) bei Ruslanas Sindikevičius (ChGF) - nors studentai liko ir be apdovanojimų, jų pastangos smarkiai prisidėjo prie komandinės pergalės prieš Klaipėdos universiteto sunkiaatlečius.

Treti komandinėje įskaitoje liko Lietuvos edukologijos universiteto studentai.

Be sveikinimų studentams, išskiriame komandos trenerį Rimantą Cijūnėlį, subūrus, parengus ir visada palaikius VU sunkiaatlečius!

Šiais mokslo metais VU sunkiaatlečiai pabaigė visas pagrindines varžybas, iškovodami nemažai pergalių - lieka sėkmingai užbaigti egzaminų sesiją, tad didelio pasisekimo ir ant šios pakylos!

 

Geriausių VU studentų-sportininkų pagerbimo renginys

RT 170615 E Kurausko foto 42

Maloniai kviečiame visus birželio 14 d., 16.30 val. į Vilniaus universiteto 2017/18 m. m. Tarpfakultetinių olimpinių vilčių varžybų Rektoriaus Taurei laimėti uždarymo renginį, kuris vyks Mažojoje Auloje (Universiteto g. 3).

Programoje numatyta: VU fakultetų-prizininkų apdovanojimas, taurių įteikimas, geriausių VU sportininkų ir komandų apdovanojimas, Lietuvos studentų čempionatų, tarptautinių SELL žaidynių nugalėtojų apdovanojimas, kitos padėkos ir apdovanojimai

 

Medaliais apipiltas savaitgalis

Birželio 2-3 dienomis Vilniaus universiteto sportininkai dalyvavo net trijuose čempionatuose ir iš kiekvieno parsivežė medalių bei pasiektų asmeninių rekordų.

Paplūdimio tinklininkai apgynė čempionų vardą

34509860 1708270702545548 7629705953314603008 o

Savaitgalį sostinę bei smėlio aikšteles šalia Baltojo tilto užvaldė studentai, kovodami Lietuvos Universitetų studentų paplūdimio tinklinio čempionate. Ypatingai džiugu, jog tiek merginų, tiek vaikinų tarpe stipriausi buvo Vilniaus universiteto studentai: aukso medalius pelnė merginų duetas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentė Urtė Andriukaitytė bei Komunikacijos f. studentė Miglė Mazurkevičiūtė; vaikinų duetas, Ekonomikos ir verslo administravimo f. studentas Lukas Každailis bei Medicinos f. antrakursis Matas Navickas.

Bronzos medalius pelnė dar vienas merginų duetas - Gyvybės mokslų centro studentė Indrė Pretkelytė ir Medicinos f. studentė Aistė Paškevičiūtė.

Geriausiais žaidėjais išrinkti Urtė Andriukaitytė ir Lukas Každailis!

 

Iškovota sidabrinė taurė Lietuvos Universitetų lengvosios atletikos čempionate

Birželio 2-3 dienomis Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos bei Lietuvos universitetų studentų lengvosios atletikos čempionatas.

Plačiau apie varžybas

 

Orientavimosi sportas nuo pat ryto

34268483 826318874235848 2344399025119166464 o

Sekmadienį Vilniaus rajone esančiame Bukiškio miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas vidutinėje distancijoje.

Tarp to paties amžiaus merginų (M20 grupėje) sidabro medalį iškovojo Matematikos ir informatikos f. antrakursė Kastė Rutkauskaitė (47:41 min.). Elito grupėje startavusi daugkartinė prizininkė, Medicinos f. studentė Vesta Ambrazaitė šįkart liko 4-oje vietoje (43:05 min.).

Sveikiname visus VU sportininkus bei jų trenerius su puikia vasaros pradžia!

 

Foto: Alfredo Pliadžio, Orienteering.lt, Nacionalinė studentų tinklinio lyga

Iškovota sidabrinė taurė Lietuvos Universitetų lengvosios atletikos čempionate

Birželio 2-3 dienomis Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos bei Lietuvos universitetų studentų lengvosios atletikos čempionatas.

VU rinktinė komandinėje įskaitoje iškovojo II-ąją vietą, į priekį praleidusi tik Lietuvos Sporto universiteto lengvaatlečius.

Asmeninėje ir Lietuvos universitetų įskaitoje čempionu tapo Teisės fakulteto studentas Mindaugas Striokas, 800 m bėgimo distanciją įveikęs per 1.52,05. Verslo mokyklos pirmakursis Evaldas Luneckas liko penktoje pozicijoje (1.59,48).

Sidabro medalį 3000 m bėgime ir asmeninį rekordą pasiekė Filosofijos f. trečiakursis Jaunius Strazdas, įveikęs distanciją per 8.53,87. 1500 m bėgime Jaunius laimėjo bronzą su rezultatu 4:05,28.

Disko metime Ekonomikos ir verslo administravimo f. studentas Domantas Poška laimėjo II-ąją vietą, diską nuskraidinęs 60 m 94 cm ir nusileidęs tik Lietuvos čempionui Andriui Gudžiui.

34340326 1936893393028317 3567856197807636480 o20180603 173754

Trišuolio rungtyje Filosofijos f. studentė Diana Zagainova iškovojo sidabro medalį, nušokusi 13 m 19 cm.

Estafetiniame bėgime 4x100 m VU merginų komanda finišavo antra, rezultatu 50,70 s.Komandoje startavo Medicinos fakulteto studentės Kornelija Okunevič, Kotryna Kairytė ir Ieva Janiškevičiūtė bei Matematikos ir informatikos f. studentė Emilija Rudytė.

20180602 200619 copy34146417 1936895033028153 5145448684070109184 o

Lietuvos universitetų studentų lengvosios atletikos čempionate dalyvavusių universitetų išsidėstymas pagal taškus:

VIETA UNIVERSITETAS TAŠKAI
     
1 LSU 1 24358
2 VU 19325
3 KTU 19099
4 LEU 11345
5 VGTU 10925
6 LSU 2 8546
7 LSMU 4528
8 KU 4292
9 MRU 3525
10 ŠU 3473
11 VDU 3026
12 ASU 1715

Visi čempionato rezultatai

Sveikiname nugalėjusius bei čempionate dalyvavusius lengvaatlečius ir jų trenerę doc. Jūratę Armonienę!

 

Foto: Alfredo Pliadžio

Vilniaus universitetas lauko teniso rakete smūgiuoja stipriausiai!

IMGP1711

Kaip niekad karštą paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį (26-27 d.) Gineitiškėse “Teniso erdvė” sporto komplekse vyko vienas paskutiniųjų Lietuvos universitetų studentų čempionatų - šįkart studentai į rankas ėmė teniso raketes.

Į važybas atvyko merginos ir vaikinai iš LSU, VGTU, LSMU, VDU, ir VU universitetų. Kovos vyko atkaliai ir permainingai.

Čempionatas Vilniaus universitetui praėjo itin sėkmingai, studentams į Vilnių grįžus net su septyniais įvairios prabos medaliais. Chemijos ir geomokslų fakulteto pirmakursis Simonas Norvaišis po įtemptos kovos nugalėjo Lietuvos sporto universiteto atstovą, buvusį čempioną L. Adomavičių (6/4 4/6 10/8) ir laimėjo I-ąją vietą vyrų vieneto varžybose. VU absolventas Paulius Valatka užėmė 8-ąją vietą, o Medicinos fakulteto studentas Jokūbas Stanaitis - 10-ąją poziciją.

IMGP1623IMGP1651

Merginų tarpe prizininkių pakyla priklausė Vilniaus universitetui. Aukso medalį pelnė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto antrakursė Gabija Drūteikaitė, laimėjusi kovą prieš dvejeto porininkę, Medicinos fakulteto antrakursę Emiliją Kravtaitę (6/3 1/6 10/8), kuriai atiteko sidabro medalis. Bronza pasipuošė absolventė Violeta Kirilovaitė, be didesnio pasipriešinimo nugalėjusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentę A. Verseckaitę (6/2 6/0).

Dvejetų rungtyje VU studentės Gabija Drūteikaitė bei Emilija Kravtaitė ir vėl džiugino, rezultatu 6/1 6/4, laimėjusios aukso medalius. Sidabras atiteko V. Kirilovaitei bei jos porininkei iš LSU.

IMGP1655IMGP16645

Vyrų dvejetų kovose S. Norvaišis ir J. Stanaitis liko 5-oje pozicijoje. Visus prizininkus Lietuvos studentų sporto asociacija apdovanojo medaliais ir diplomais bei dovanų kuponais, o komandą laimėtoją ir komandą kuravusį bei treniravusį Vigandą Telksnį pereinamąja taure ir diplomu.

Čempionato universitetų komandinė įskaita:

I vieta VU (101 taškai)

II vieta VGTU (97)

III vieta LSU (86)

4 vieta LSMU (51)

5 vieta VDU (2)

 

Antrus metus iš eilės VU šventė Pasaulinę orientavimosi sporto dieną

IMG 0287

Gegužės 23 d. VU bendruomenė ir visi orientavimosi sportui prijaučiantys miestiečiai Universiteto Saulėtekio miestelyje minėjo Pasaulinę orientavimosi sporto dieną.

Vilniuje traukos centru tapo erdvė tarp Gyvybės mokslų centro ir Fizikos fakulteto, kur dalyvių laukė VU Sveikatos ir sporto centro, OS "Ąžuolas" bei Lietuvos orientavimosi sporto federacijos komanda.

Šiais metais organizatoriai paruošė orientavimosi labirintą su trylika punktų, kurių žymas reikėjo surinkti žemėlapyje nustatyta seka. Labirintas iššūkiu tapo tiek pirmąkart žemėlapį laikantiems vaikams, tiek patyrusiems orientacininkams.

IMG 0273IMG 0313

Visi norintys, apšilę labirinto trasoje, galėjo jėgas išbandyti 3 km orientavimosi sporto trasoje, kurios 20 kontrolinių punktų buvo išdėstyti šalia esančiame Antakalnio parke ir apylinkėse. Šventei užsakytas saulėtas oras bei įdomi trasa palaikė gerą dalyvių nuotaiką bei pozityvią atmosferą viso renginio metu.

Apie 200 dalyvavusių šio sporto entuziastų galėjo patikrinti savo orientavimosi įgūdžius bei dėmesio koncentraciją, o naujokai buvo supažindinti su šio sporto subtilybėmis.

IMG 0284IMG 0292

Renginio metu viena populiariausių veiklų buvo radioorientavimosi sporto išbandymas. Fizikos fakulteto docentas Arūnas Maršalka pademonstravo specialius imtuvus, kurie naudojami „lapių“ (nuolat veikiančių 2 m ir 80 m atstumu švyturių) medžioklėje, o visi norintys galėjo išbandyti pelengavimą su imtuvais bei patys surasti "lapes".

Dėkojame visiems renginio partneriams, kurių dėka Pasaulinė orientavimosi sporto diena Vilniaus universitete paminėta garsiai, įdomiai ir linksmai!

Renginio akimirkos

 

VU sportininkai iš 34-ųjų SELL studentų žaidynių grįžo su 8 medaliais

1

Gegužės 18-20 d. Tartu mieste (Estija) vyko kasmetinės, jau 34-osios SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynės, atnešančios gerų emocijų, naujų draugysčių, asmeninių ir komandinių pergalių, medalių ir daug pozityvo. Ne išimtis ir šių metų Pabaltijo studentų susitikimas, kur buvo galima sutikti ir Slovakijos, Čekijos, Baltarusijos, Vokietijos bei Kinijos atletų. Šių metų žaidynės Vilniaus universitetui atnešė medalius bei aukštus rezultatus.

 

Lengvaatlečių startai ir pergalės

Pirmąjį medalį Universitetui iškovojo Teisės fakulteto pirmakursis Mindaugas Striokas - 1500 m distanciją (bėgęs trečiakart gyvenime) lengvaatletis įveikė per 3:58.64, pagerino savo asmeninį rezultatą bei iškovojo bronzą.

Toje pačioje distancijoje bėgęs Filosofijos f. studentas Jaunius Strazdas, užėmė 9-ąją poziciją, tačiau tapo absoliučiu čempionu 5000 m distancijoje, kurią įveikė per 15:39.01. Antrąkart startavęs tokioje distancijoje, triatlonininkas 47 sekundėmis pagerino savo asmeninį rezultatą!

23

4x100 m estafetėje VU merginų komanda užėmė III-ąją vietą, o bronza džiaugėsi Medicinos f. studentės Kornelija Okunevič ir Ieva Janiškevičiūtė, Matematikos ir informatikos f. trečiakursė Emilija Rudytė ir Ekonomikos ir verslo administravimo f. studentė Sandra Alejūnaitė.

100 m moterų bėgimo finale Užsienio kalbų instituto studentė Kotryna Tonkovičiūtė užėmė 5-ąją vietą (12,21 s), o 200 m finale 4-ąją (24,83 s). Taipogi šiame finale bėgo ir Emilija Rudytė (6-oji vieta, 25,46 s) bei Kornelija Okunevič (8-oji vieta, 26,19 s).

Trišuolio bei šuolio į tolį rungtyse Univeritetui atstovavo EVAF studentai Sandra Alejūnaitė ir Dovydas Maciukevičius.

Lengvosios atletikos rungčių protokolas

46

Medaliai po vandeniu

Kaip ir praėjusiais metais, VU plaukikai buvo vieni pajėgiausių šių metų SELL žaidynėse. Medicinos f. antrakursė Justina Dilkaitė 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo aukso medalį ir tapo vienintele plaukike žaidynėse, šią distanciją įveikusi minutės ribose - 59:67 s! (protokolas) Sidabro medalį Justina laimėjo 50 m laisvuoju stiliumi su rezultatu 27,15 s (protokolas).

Vyrų tarpe Teisės f. studentas Povilas Strazdas iškovojo aukso medalį 200 m kompleksiniame plaukime, distanciją įveikęs per 2:05,72 (protokolas). O 100 m laisvuoju stiliumi TF studentas nuplaukė per 51,88 s, ir priešininkui nusileidęs tik 0,5 sekundės, pelnė sidabro medalį. (protokolas)

Mišrioje estafetėje 4x50 m laisvuoju stiliumi minėtieji Povilas ir Justina, kartu su Filosofijos f. studente Roberta Jasikonyte bei EVAF studentu Roku Mockevičiumi, atkarpas įveikę per 1:48.00, iškovojo sidabro medalius.
(protokolas). Mišrioje kompleksinėje estafetėje 4x50 m plaukikai, kartu su MF studentės Kotrynos Jonelytės pagalba, tik per plauką liko nuo medalių ir užėmė 4-ąją vietą (2:01,37, protokolas).

Rokas taip pat startavo 100 m plaukime krūtine (5-oji vieta, protokolas) bei 200 m kompleksiniame plaukime, o Kotryna - 100 m plaukime nugara (7-oji pozicija, protokolas).

 32893889 2022643597768653 2893213360701046784 nIMG 0206

Iki prizininkų pakylos pritrūko vieno žingsnio

Visas tris žaidynių dienas kovojusi VU merginų tinklinio komanda, turnyrą pradėjusi trimis pergalėmis, pralaimėjo Helsinkio universiteto komandai, o kovoje dėl bronzos turėjo pripažinti Tartu universiteto rinktinės pranašumą ir užėmė garbingą 4-ąją vietą (protokolas).

VU šachmatininkai žaidynėse liko be medalių, tačiau garbingai atstovavo Universitetui. MIF studentas Andrius Paulauskas, po įtemptų akistatų su Kinijos universiteto studentais, užėmė 11-ąją vietą, o FsF studentė Skaistė Šaumanaitė liko 16-oje pozicijoje (protokolas).

Stalo teniso arenoje VU atstovė, TF pirmakursė Vanesa Ražinskytė užėmė 12-ąją vietą (protokolas).

 IMG 0204IMG 0051

Susumavus visas pergales ir laimėjimus, Vilniaus universiteto sąskaitoje 8 medaliai: 3 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos.

Didelis ačiū VU sportininkus ruošusioms trenerėms: lengvosios atletikos trenerei bei šachmatų sportą kuruojančiai doc. Jūratei Armonienei, merginų tinklinio rinktinės trenerei Gražvilei Gatelienei, stalo teniso trenerei Džiuljietai Liepinaitienei ir plaukimo trenerei Aleksandrai Bliumkinienei.

 

Foto: SELL Games 2018, VU Sveikatos ir sporto centras

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos