Bokso treniruotės VU bendruomenei

Boxing Gloves Wallpapers HQ

Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras, bendradarbiaudamas su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, kviečia visą VU bendruomenę išbandyti bokso treniruotes.

VU studentai ir darbuotojai, šiuos užsiėmimus išbandę rudens semestre, teigia, jog boksas - puikus būdas išsikrauti po darbo dienos, didinti savo fizinį pajėgumą, gerinti širdies darbą bei miego kokybę. Įsitikink, ar tai tiesa, ir Tu!

Bokso treniruotės Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (Šilo g. 5A) pavasario semestre vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, 17.45 val.

Budintis darbuotojas patikros punkte palydės iki sporto salės. Treniruotės metu aprūpinama bokso pirštinėmis.

Išankstinė registracija būtina, norint patekti į LKA teritoriją. Registruotis reikia el. paštu .
Apmokėti treniruotes, kurių kiekvienos kaina 3 Eur, galima Saulėtekio al. 2, 211/212 kab. (darbo laikas I, III, 8.30 - 11.30 val. arba II, IV, 13.30 - 16.00 val.)

Bokso užsiėmimai skirti VU bendruomenės nariams.

Sėkmingas VU sunkiaatlečių startas paskutinėse 2018 metų varžybose

49085493 2209573889093724 7772854138093699072 o

Artėjant naujiems metams, kaip ir kasmet tradiciškai vyko Vilniaus miesto sunkiosios atletikos čempionatas, į kurį susirinko pajėgiausi šios sporto šakos atstovai. Gruodžio 22 d., šeštadienį specializuotoje Naujininkų sunkiosios atletikos salėje visą dieną girdėjosi metalo skambesys - čia pakankamai sunkius svorius kilnojo tiek vaikinai, tiek merginos, kovodami asmeninėje ir komandinėje įskaitose.

48420576 2209573859093727 5264527945136865280 oVilniaus universitetui atstovavo vienuolika sportininkų, trys iš jų tai darė pirmą kartą: tai Medicinos fakulteto antrakursė Vytautė Melkūnaitė bei Matematikos ir informatikos fakulteto pirmakursiai Simonas Laurinavičius ir Mantas Kryževičius. Naujokams dideli uždaviniai nebuvo keliami, tačiau jų tikslas įvykdytas - sunkiaatlečiai pasisėmė sportinės patirties, o Vytautė pelnė itin svarbius komandinius taškus, būdama vienintelė komandos mergina.

VU komandos senbuviai kovojo puikiai. Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) trečiakursis Antanas Baida, Chemijos ir geomokslų fakulteto (ChGF) antrakursis Rytis Veverskis ir VU alumnas bei Sveikatos ir sporto centro instruktorius Lukas Šverčiauskas tapo šių varžybų nugalėtojais.

Antras vietas iškovojo alumnai Dangyras Lukošius ir Albert Ginevič. Ketvirtąsias vietas užėmė EVAF trečiakursis Eimantas Semėnas ir ChGF trečiakursis Delianas Palinauskas.

48394286 1957997874296901 314883233793703936 o

 

Nesėkmingai nulinį įvertinimą rovimo veiksme gavo ChGF ketvirtakursis Ruslanas Sindikevičius, tačiau štangos stūmimo veiksme pasiekė gerą asmeninį rezultatą.

Sumuojant komandinius taškus, į komandinę įskaitą varžybų organizatoriai įtraukė tik keturis geriausius komandos pasiektus rezultatus ir vienintelės komandos merginos pelnytus taškus, todėl nedideliu taškų skirtumu VU komandai buvo įteikta antrosios vietos taurė.

Sveikiname VU sunkiaatlečių komandą bei jų trenerį Rimantą Cijūnėlį su puikiu metų užbaigimu! Ir 2019-ieji tegul būna gausūs pergalėmis ir vis didesniais asmeniniais pasiekimais.

 

LTeam apdovanojimuose - geriausios 2018 m. VU sportininkės triumfas

1

Gruodžio 20 d. vakarą vyko prestižiniai „LTeam apdovanojimai 2018“. Juose tradiciškai pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai. Pasiimti apdovanojimų ant scenos lipo devynių nominacijų laureatai, o renginio pabaigoje Austrai Skujytei buvo įteiktas Londono olimpinių žaidynių bronzos medalis.

2 copy

Džiugu, jog „Metų moterų komandos“ kategorijoje buvo nominuotos dvi Vilniaus universiteto studentės. Pagrindinis prizas, kaip ir 2017 metais, atiteko irkluotojoms - Komunikacijos fakulteto trečiakursei Mildai Valčiukaitei ir jos porininkei Ievai Adomavičiūtei. Pasaulio irklavimo čempionate Bulgarijoje Milda ir Ieva laimėjo aukso medalius. Moterų porinių dviviečių valčių 2000 metrų finale lietuvės be didesnio varžovių pasipriešinimo finišavo pirmos.

„Man jau tampa tradicija užlipti ant šios scenos. Už tai, kad tai galiu padaryti šeštus metus iš eilės, turiu būti labiau dėkinga kitiems negu sau. Nors su Ieva esame duetas, labai džiaugiuosi, kad nominacija vadinasi moterų komanda“, - teigė M. Valčiukaitė.

Šioje nominacijoje į apdovanojimą taip pat pretendavo ir tinklininkių duetas: to paties Komunikacijos fakulteto studentė Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė.

Į nominacijas sportininkai įtraukti už pasiekimus nuo 2017 metų gruodžio 1 dienos iki 2018 metų gruodžio 1 dienos. „LTeam apdovanojimai“ yra kasmetinis prestižinis geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas. Į juos pretenduoja tik olimpinių sporto šakų atstovai.

Apdovanojimų akimirkos

 Foto: Saulius Čirba

Žiemos malonumai - pirmyn ant slidžių!

Žiemai džiuginant puriu sniegu, VU Sveikatos ir sporto centras kartu su draugais paruošė jums smagių laisvalaikio praleidimo būdų ant lygumų slidžių!

pradine

Šios žiemos naujiena - VU Botanikos sode, Kairėnuose, Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos iniciatyva, su specialiomis sniego staklėmis išminta slidinėjimo trasa lygumų slidėms.

O kad visi spėtų pasimėgauti sniegu ir aktyviomis akimirkomis, VU Botanikos sodas lauks visų žiemos gerbėjų darbo dienomis ir savaitgaliais, 10.00 - 18.00 val.

Trasos ilgis: 4 km

Įėjimo į VU Botanikos sodą kaina: 1,50 Eur, studentams ir mokiniams 1 Eur, VU darbuotojams - nemokamai.

Trasos žemėlapis

 

48386308 10218168621877210 5145322313247358976 o48413315 10218168622717231 7420969808289595392 n

Kaip ir praėjusiais metais, VU SSC treneris Romualdas Kniukšta paruošė trasą Aukštagirio (Saulėtekio) miške.

Trasos ilgis: 2 km

Galimos dvi starto vietos: Saulėtekio al. 10 (netoli VU bendrabučio) ir Saulėtekio al. 28 (prie VU stadiono). Abi starto vietos pažymėtos, tad rasti nebus sudėtinga.

Niekad nestovėjai ant lygumų slidžių? Ne bėda - norintiems susipažinti su šiuo aktyviu laisvalaikio praleidimo būdu, su mielu noru pagelbės ir apmokys treneris R. Kniukšta (tel. 868542142), kuris visų lauks pirmadieniais - trečiadieniais, 15:00 - 17:00 val. Mėlynojoje salėje (Saulėtekio al. 26). Dėmesio: trenerio sausio 14 - 20 d. nebus.

Neturi lygumų slidžių? Ne problema - atėjus minėtais laikais, Mėlynojoje salėje treneris suteiks galimybę pasinaudoti SSC inventoriumi nemokamai: slidėmis, batais bei lazdomis.

Trasos žemėlapis

zemelapis

Tuo pačiu turime gerų žinių iš draugų S-sporto. Iki kovo 15 d. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose visiems Vilniaus universiteto studentams ir darbuotojams, pateikus studento arba VU darbuotojo pažymėjimą, suteikiama 20% nuolaida žiemos prekėms!

 

Viskuo pasirūpinta, beliko turėti noro pajudėti!

 

Apdovanoti geriausieji 2018 metų studentai sportininkai

Gruodžio 14 dienos vakarą Vilniaus dailės akademijos Gotikos salėje įvyko 2018 metų Geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo universitetą ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV l.e.p. direktorė Kornelija Tiesnesytė, kunigas Ričardas Doveika. 

Iškilmingą apdovanojimų ceremoniją pradėjo kunigas Ričardas Doveika, palinkėjęs sportininkams sėkmingų ateinančių metų. 

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos mokymosi visą gyvenimą departamento patarėju Rolandu Zuoza, apdovanojo geriausius 2018 metų Lietuvos universitetų studentus sportininkus ir įteikė atminimo dovanas Rektoriams ir sporto centrų vadovams. Geriausia Vilniaus universiteto studente sportininke 2018 metais išrinkta irkluotoja, Komunikacijos fakulteto studentė Milda Valčiukaitė.

2LSKL 3NSTL

Vėliau prie LSSA prezidento prisijungus Lietuvos studentų lygos prezidentui Rimantui Cibauskui, buvo apdovanoti Lietuvos studentų krepšinio lygos geriausieji. Naudingiausia krepšininke tapo Komunikacijos fakulteto studentė Laura Juškaitė (trenerė Loreta Berūkštienė).

LSSA prezidentas kartu su Nacionalinės studentų tinklinio lygos Valdybos pirmininku Andriumi Gaidžiu apdovanojo Nacionalinės studentų tinklinio lygos geriausiuosius. Geriausia paplūdimio tinklininkė išrinkta Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ketvirtakursė Urtė Andriukaitytė (trenerė Gražvilė Gatalienė). Geriausiu paplūdimio tinklininku pripažintas Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ketvirtakursis Lukas Každalis (treneris Algirdas Bučinskas). 

img 1826

Ceremonijos pabaigoje buvo paskelbtas geriausiųjų studentų sportininkų penkioliktukas. Apdovanojimus įteikė Kęstutis Smirnovas ir Kornelija Tiesnesytė. Tarp geriausiųjų išrinkta ir Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto magistrantė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. Pirmoji geriausiųjų penkioliktuko vieta atiteko irkluotojoms - Mildai Valčiukaitei ir jos porininkei Ievai Adomavičiūtei (porinė dvivietė). 

Taip pat Lietuvos asociacijos "Sportas visiems" generalinis sekretorius Giedrius Grybauskas VU Sveikatos ir sporto centrui įteikė padėka už prisidėjimą, vykdant Europos sporto savaitės "BeActive" programą.

Sveikiname geriausiuosius ir linkime puikių 2018 metų!

 

Kalėdiniame studenčių salės futbolo turnyre - ir VU merginos

2018 12 12 Merginu futbolo turnyraswww.futbolas.lt nuotr.

Trečiadienį, gruodžio 11 d. Kauno sporto halėje vyko Kalėdinis studenčių salės futbolo turnyras.

Į jį susirinko aštuonios komandos, kurios sudarė du pogrupius: VU, VDU/ŠA, LSU ir KTU ekipos, „Gintros“ pagrindu sustatyta komanda iš ŠU, Vilniaus „Ozo“ gimnazija atvyko su dviem komandomis bei vieną atsivežė Šiaulių Sporto gimnazija.

8 komandos buvo suskirstytos taip: pirmajame pogrupyje rikiavosi ŠU, VU, „Ozo 1“ bei KTU, o antrajame VDU/ ŠA, ŠSG-FA, LSU bei „Ozo 2“. Komandų susitikimai truko tik 15 minučių, tad per tą laiką ne visoms komandoms pavykdavo baigti rungtynes, kaip norėta. Vilniaus universiteto studentės, po trijų susitikimų savo pogrupyje užėmė 3-ąją vietą: kovoje su KTU laimėta 3:1, „Ozo 2" komanda nugalėta 2:1, o žaidžiant su ŠU, nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų (0:0).

Dvi pergalės suteikė galimybę VU komandai kovoti dėl 5-6 turnyro vietų. Paskutinėje kovoje susitikta su LSU komanda, ir rezultatu 3:2, buvo iškovota 5-oji vieta.

Geriausia tapo „Ozo 1“ komanda, kuri ir nuskynė turnyro aukso medalius. Antroje vietoje liko ŠU merginos, o trečiosios liko „Ozo 2" komandos merginos.

Dėkojame tiek futbolininkėms, tiek treneriui Rimantui Turskiui, subūrusiam merginas. Smagu, jog Vilniaus universitete futbolą žaidžia ne tik vaikinai! Raginame merginas ir toliau sėkmingai atstovauti Universitetui!

 

Kaune VU bėgikai paminėjo žiemos sezono pradžią

48377312 1067268366785605 3088696701234446336 n

Gruodžio 12d. Kaune, A. Stanislovaičio manieže vyko atviras Lietuvos universitetų studentų čempionatas, kuriame dalyvavo 18 VU lengvaatlečių.

Prestižinėje 60 m rungtyje vaikinų tarpe III-ąją vietą ir asmeninį rezultatą pasiekė Filosofijos fakulteto (FsF) pirmakursis Nojus Budavičius (nuotraukoje, dešinėje).

Iš viso 60 m bėgo net 61 dalyvis. Chemijos ir geomokslų fakulteto pirmakursis Nikas Katkevičius distanciją prabėgo per per 7,33 s, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) pirmakursis Karolis Čipkus - 7,34 s, Matematikos ir informatikos f. (MIF) trečiakursis Ernestas Šostakas per 7,59 s, o Fizikos fakulteto alumnas Martynas Kaminskas - 7,75 s.

60 m bėgime merginų tarpe 5-ąją vietą iškovojo Medicinos fakulteto (MF) antrakursė Kornelija Okunevič bei pasiekė asmeninį rezultatą - 7,92 s.

300 m bėgime merginų tarpe EVAF antrakursė Sandra Alejūnaitė finišavo 8-oje vietoje per 45,79 s, o MF antrakursė Kotryna Kairytė užėmė 10-ąją vietą (rez. 46,34 s).

600 m bėgime MIF pirmakursis Rokas Tamulevičius finišavo 10-oje pozicijoje (rez. 1.32,78 s).

3000 m bėgime FsF ketvirtakursis Jaunius Strazdas finišavo 5-oje vietoje, distanciją įveikęs per 9.19,11s. To paties fakulteto magistrantas Gediminas Janušis užėmė 9-ąją vietą, rez. 9.43,51.

Sveikiname bėgikus su naujo sezono pradžia ir daug žadančiais rezultatais, dėkojame lengvaatlečių trenerei doc. Jūratei Armonienei.

 

Šių metų Sporto kino festivalis kvietė integruotis ir integruoti

Antrus metus iš eilės Vilniaus Universiteto Sveikatos ir sporto centro kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu rengtas Sporto kino festivalis šiemet sulaukė net trečdaliu daugiau žiūrovų nei pernai, o į vykusias diskusijas įsitraukė ir sportininkai, ir diplomatai.

48275684 332673350658543 7266805543497367552 o

Gruodžio 6-9 dienomis trijuose Lietuvos miestuose į filmų seansus susirinko daugiau nei 1500 žiūrovų – trečdaliu daugiau nei praėjusiais metais. Filmai apie įtraukiantį, vienijantį ir atskirtį mažinantį sportą parodyti Vilniuje, Kaune ir, pirmą kartą, Klaipėdoje.

„Rengdami festivalio programą stengėmės, kad filmai pasakotų apie kitokį sportą, nei daugelis esame pratę matyti. Apie pergales, kurios nėra įvertinamos medaliais, bet reikalauja didžiulių pastangų ir įkvepia. Manau, žiūrovai man pritars, kad būtent tokius filmus ir išvydo“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Iš viso per keturias dienas buvo parodyti šeši ilgametražiai filmai ir vienuolika trumpo metro juostų. Šiemet pirmą kartą kūrėjai buvo kviečiami dalyvauti trumpametražių filmų „Sport Shorts“ konkursinėje programoje.

Konkurse visus laurus susižėrė sporto žurnalistas Mantas Stankevičius ir jo dokumentinė juosta „Ernis“. Filmas pasakoja apie buvusį futbolininką Ernestą Česonį – be rankos gimusį vyrą, siekiantį  tapti pirmuoju lietuviu, dalyvausiančiu paralimpinių žaidynių triatlono sporto šakoje.

„Ernis“ tapo ir geriausiu, ir žiūrovų mėgstamiausiu trumpametražiu filmu. Apdovanojimą jo kūrėjui įteikė iš Prancūzijos dėl Sporto kino festivalio atvykęs režisierius Cedricas Balaguier.

Svečias dalyvavo savo filmo „Kovotoja Sara“ (angl. „Sarah the Fighter“) pristatyme. Ši juosta pasakoja apie boksininkę, kovojančią ne tik ringe, bet ir lygių galimybių kovoje.

48270301 332673017325243 7675738635404050432 o 48366641 332672963991915 550487019185242112 o


48387436 332482450677633 4680555234903195648 o

Vilniuje su žiūrovais bendravo pats režisierius, o po filmų peržiūros Klaipėdoje ir Kaune, Lietuvos boksininkės susirinkusiuosius praktiškai supažindino su šio sporto pagrindais ir papasakojo apie savo patirtį kovojant su stereotipais.

Festivalis šiais metais išsiskyrė ypatingomis boksininkų istorijomis. Po filmo „Kova už gyvenimą“ (angl. „Fighting for Life“) patirtimi, kaip iš futbolo chuligano tapo Lietuvos bokso rinktinės nariu, pasidalino Aleksandras Baranovas.

Festivalyje iš viso įvyko trylika pokalbių, susitikimų ir diskusijų su kūrėjais, sportininkais ir net diplomatais.

Po filmo „Nugalėtojai“ (angl. „The Finishers“) Klaipėdoje, sukurtą apie paraližuotą berniuką, svajojantį kartu su tėčiu įveikti „Iron Man“ varžybų trasą, su žiūrovais bendravo JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Meghan Luckett. Vilniuje po ispanų filmo „Tikra šypsena“ (angl. „True Smile“) peržiūros vyko susitikimas su Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje kultūros atašė Bernardo Lopez Lopez-Riosu ir Vilniaus tarptautinės mokyklos kūno kultūros pedagogu Ricardo Martinezu Mozos.

„Džiugu, jog prieš ketverius metus gimusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro iniciatyva „Sporto kino vakarai“, kurių metu vyko sporto filmų peržiūros bei diskusijos Universiteto erdvėse, praėjusiais metais išaugo į kino festivalį, persikėlė į Lietuvos kino sales ir plečiasi po Lietuvos miestus. Tokio pobūdžio projektai yra reikalingi visuomenę šviesti, atskleidžiant sporto įvairiapusiškumą, kaip veiklą bei instrumentą, galintį padėti spręsti šiandienos socialines problemas“, – mintimis dalinosi Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

LTOK ir VU SSC organizuotas Sporto kino festivalis - nemokamas ir atviras visiems norintiems. Festivalio metu rodomais filmais buvo siekiama parodyti sportą kaip priemonę, galinčią padėti vienyti, įveikti socialinę, tautinę, rasinę, lytinę ir kitas atskirtis, kurti galimybes.

Sporto kino festivalis yra vienintelis kino festivalis Lietuvoje, skirtas sportui. Jo metu norima supažindinti Lietuvos visuomenę su sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo teikiama nauda, skatinti domėtis sporto istorija, olimpinėmis vertybėmis, įvairių šalių kultūromis ir olimpiniu judėjimu.

Tikimės, jog 2019 metais įvyksiantis festivalis pritrauks tiek sportu besidominčią publiką, tiek žiūrovus, kuriems rūpi gražesnė, tolerantiškesnė ir teisingesnė visuomenė.

Daugiau festivalio akimirkų - Facebook Sporto kino festivalis

Foto: LTOK

Rektoriaus taurės vaikinų krepšinio čempionai - EVAF studentai

1

Gruodžio 11 d., vėlų antradienio vakarą baigėsi tarpfakultetinės Rektoriaus taurės vaikinų krepšinio varžybos. Visą rudenį dvylikos VU fakultetų ir Verslo mokyklos komandos atkakliose kovose aiškinosi, kuri komanda šiais metais taps stipriausia bei laimės šių varžybų taurę.

Vakar vykusiame mažajame finale ginklus surėmė Medicinos bei Teisės fakultetų komandos. Pasiekę triženklį taškų kiekį, antrus metus iš eilės bronzos medalių laimėtojais tapo Medicinos fakulteto studentai, rezultatu 103:72 įveikę būsimuosius teisininkus. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Dominykas Stankevičius – 25 taškai, o Rokas Liekis pridėjo 15. Teisininkams, daugiau nei pusė komandos taškų pelnė Ignas Urbonas - 37. Medicinos f. studentus medaliais apdovanojo MF dekanas prof. dr. Algirdas Utkus.

6 5

Finale dėl čempiono vardo susitiko praėjusių metų čempionė - Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto komanda bei po ilgesnės pertraukos į finalą sugrįžęs Matematikos ir informatikos fakultetas. Gausiai susirinkę abiejų komandų sirgaliai išvydo tikrai finalo vertas rungtynes, kuriose nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Kaip ir 2017 metais, čempione tapo EVAF komanda, kuri varžovus įveikė rezultatu 90:81. Rezultatyviausias čempionų komandoje buvo Dominykas Bučas – 21 taškas, Mantas Dong įmetė 20 taškų. MIF komandoje naudingiausiai žaidė Vytautas Saulis, pelnęs 31 tašką.

4 2

Galutiniai Rektoriaus taurės vaikinų krepšinio varžybų rezultatai:

 1. EVAF
 2. MIF
 3. MF
 4. TF
 5. TSPMI
 6. VM
 7. FF
 8. IF
 9. GMC
 10. ChGF
 11. KF
 12. FsF
 13. FilF

Dėkojame visiems sirgaliams, gausiai ir garsiai dalyvavusiems varžybose, komandas palaikiusiems treneriams Rimantui Cijūnėliui bei Rimantui Turskiui, ir žinoma, varžybų organizatoriui, VU vaikinų krepšinio rinktinės treneriui Rimantui Kaminskui.

Finalų akimirkos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos