Kviečiame į Rektoriaus taurės aerobikos varžybų susitikimą

Patinka būti judesy?

Kojos, rankos juda pačios, kai išgirsta muzikinį ritmą?

Puiku! Vadinasi, kitą savaitę susitiksim!

RT aerobikos susitikimas

Jei kils klausimų, į juos visada atsakys trenerė, vyr. varžybų teisėja Teresė Gritėnienė (mob. 860613598).

Kabinkis draugui(ei) į parankę ir šokio žingsniu ateik spalio 18 dieną!

 

Spalio 10 d. - pasaulinė psichikos sveikatos diena

Įkvėpk. Judėk. Pailsėk. Išsimiegok. 

Paprasti dalykai, tiesa? Tačiau šiandieniniame tempe užmirštame tai, kas svarbu ir paprasta.

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos.

Mental Health

Psichikos sveikata – tai:

• Gebėjimas būti savimi tarp kitų;
• Emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, taip pat išgyventi skausmą ir liūdesį;
• Gebėjimas išreikšti save tokiais būdais, kurie teikia malonumą pačiam individui ir aplinkiniams;
• Gebėjimas pačiam daryti sprendimus ir už juos atsakyti.

Keli mitai ir faktai apie psichikos sveikatą

Mitas: Psichinės būklės nėra tikros medicininės ligos, tokios kaip širdies ligos ar diabetas – tai asmenybės sutrikimai.
Faktas: Smegenų sutrikimai yra tokios pat medicininės būklės kaip širdies ar inkstų sutrikimai. Tyrimai parodė, kad yra genetinės ir biopsichosocialinės psichikos sutrikimų priežastys ir jos gali būti sėkmingai gydomos.

Mitas: Žmonės su sunkia psichine liga tokia kaip šizofrenija yra paprastai pavojingi ir linkę į smurtą.
Faktas: Statistika rodo, kad smurtas žmonėms su smegenų pakenkimais nėra būdingesnis nei bendrai populiacijai. Psichiškai nesveikas žmogus, pavyzdžiui, sergantis šizofrenija žymiai dažniau būna išsigandęs, sumišęs ir netekęs vilties nei linkęs į smurtą.

Mitas: Šizofrenija yra daugialypis asmenybės sutrikimas.iStock 590587586
Faktas:
Šizofrenija yra sunki psichinė liga, dažnai painiojama su asmens susidvejinimo sutrikimu. Faktiškai, tai būklė kuri užtemdo skirtumą tarp to, kas realu, ir to, kas įsivaizduojama. Žmonės, sergantys šizofrenija, jaučia simptomus, kintančius nuo socialinio atsiskyrimo iki manijų ir haliucinacijų, bet visada jiems gali pagelbėti modernioji medicina.

Mitas: Žmonės sergantys depresija yra pavojingai nestabilūs ir dažniausiai iškritę iš visuomenės.
Faktas: Depresija –vienas iš psichinių sutrikimų, sukeliantis sunkų sielvartą ir griaunantis žmonių tarpusavio santykius. Tačiau dauguma žmonių, sergančių depresija, gyvena visavertį ir prasmingą gyvenimą. Be to, kai kurie talentingi kūrėjai – genijai – yra sirgę depresija, tarp jų ir žymus rašytojas Ernestas Hemingvėjus, Graham Greene ir Virginia Woolf; valstybės veikėjas Vinstonas Čerčilis, artistė Vivienne Leigh ir komikas Spike Milligan.

Mitas: Man negresia jokia psichinė liga.
Faktas: Psichinės ligos yra nepaprastai paplitusios ir nediskriminuojančios – jos gali paveikti kiekvieną. Pasak doc.dr. B.Burbos, psichine liga gali susirgti bet kuris iš mūsų. Psichikos sveikatos sutrikimų turi beveik 12 proc. žmonijos – maždaug 450-čiai milijonų arba kas aštuntam gyventojui reikalinga psichiatro konsultacija ir pagalba. Psichikos sveikatos sutrikimų yra visose šalyse, kultūrose, amžiaus grupėse ir socialiniuose – ekonominiuose sluoksniuose.

Kauno Medicinos Universiteto doc.dr. B. Burba


Visas pasaulis šiandien mini Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Mes norime, kad kasdien, o ypač šiandien ypatingą dėmesį suteiktum sau.

Minimos dienos proga dalinamės ir keliais renginiais bei naudingomis nurodomis:

- Sveikatos apsaugos ministerija šiandien dovanoja prasmingas atvirutes
- VU Medicinos fakulteto studentai kviečia į renginį aktualių psichikos sveikatos problemų, savižudybių problemos tematikomis
- VU Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras visad atviras Tau ir tavo klausimams

Būkime sveiki ir laimingi!

 

Kasmetinė rudeninė orientavimosi sporto šventė VU rektoriaus sodyboje

Nors šių metų ruduo nelepina giedromis dienomis, praėjęs šeštadienis buvo išskirtinai gražus ir saulėtas.

punktas

Spalio 7 d. Vilniaus universiteto bendruomenė sugužėjo į kasmetinėmis tapusias orientavimosi sporto varžybas, kurias organizavo VU rektorius Artūras Žukauskas ir klubas "OK Klajūnas".

Veiksmas vyko Žukaučiznos kaime, Švenčionių raj., netoli Rektoriaus sodybos, o starto vietoje susirinko beveik pusė šimto orientavimosi sporto entuziastų ir norinčių susipažinti su šia sporto rūšimi. Dalyviai draugiškai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Vaikų grupė (iki 18 metų) turėjo įveikti 1,5 km trasą, jaunimo (iki 35 metų) ir subrendėlių grupės - ilgesnę ir sudėtingesnę 5,2 km trasą.

Vaikų grupėje I-ąją vietą mergaičių tarpe laimėjo Emilija Staišiūnaitė, berniukų grupėje - Algirdas Žilinskas.SSC

Jaunimo grupėje nugalėjo Matematikos ir informatikos f. absolventė, orientavimosi sporto kalnų dviračiais daugkartinė čempionė Algirda Zaliauskaitė (merginų gr.) bei Ekonomikos f. magistrantas Viktoras Staišiūnas (vaikinų gr.).

Subrendėlių grupėje greičiausi buvo Otilija Zaicevienė (moterų gr.) bei VU Sveikatos ir sporto centro treneris Romualdas Kniukšta (vyrų gr.).

Varžybų rezultatai

Visiems dalyviams grįžus iš Žukaučiznos miškų, sušilti padėjo Rektoriaus sodyboje paruošta karšta sriuba, o dieną užbaigė nugalėtojų apdovanojimai Rektoriaus prizais. Tuo pačiu prof. Artūrui Žukauskui ir visam Vilniaus universitetui buvo įteikta Orientavimosi sporto federacijos ir MTBO renginių atstovų padėka už pagalbą, organizuojant 2017 m. Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatą.

Orientavimosi sporto šventės akimirkos

apdovanojimai copyvisi

Irkluotoja Milda Valčiukaitė pasaulyje - ketvirta!

ieva adomaviciute ir milda valciukaite 595b8ff957645

VU Komunikacijos f. studentė Milda Valčiukaitė, kartu su porininke Ieva Adomavičiūte, irkluodamos porinę dvivietę, Pasaulio irklavimo čempionato finale JAV užėmė ketvirtąją vietą. Jos 5 kilometrų distanciją įveikė per 6 min 51,3 sek. Nugalėtojomis tapo Naujosios Zelandijos plaukikės, kurios distanciją įveikė per 6 min 45,08 sek., sidabro medaliai atiteko JAV irkluotojoms (6.6,57), o bronza – Australijai (6.49,76).

Pirmiuosius šimtus metrų valtys plaukė labai tolygiai ir buvo sunku išskirti lyderius. Po pirmųjų 600 m. lietuvės buvo paskutinės. Nuplaukus kilometrą lyderių pozicijas išlaikė Naujoji Zelandija, Australija ir JAV. Lietuvės buvo 5 vietoje. Po 1500 metrų buvo aišku, kad pirmoje vietoje finišuos Naujosios Zelandijos irkluotojos. Antroje vietoje tvirtai įsitvirtino JAV irkluotojos. Lietuvės sparčiai vijosi trečioje vietoje buvusias australes, tačiau vėlyvas spurtas neleido jų pasivyti.

Lietuvos duetas irklavo 5-uoju taku, o mūsiškių konkurentėmis kovoje dėl medalių buvo Kinijos (1 takas), Australijos (2), Naujosios Zelandijos (3), JAV (4) ir Prancūzijos (6) ekipos. M. Valčiukaitės ir I. Adomavičiūtės galimybės kovoti dėl medalių buvo vertinamos atsargiai: atsikūręs duetas šiemet startavo tik vieneriose elitinėse varžybose – Pasaulio taurės III etape – ir užėmė 5-ąją vietą. Tačiau tikime, jog dabartinės aukštos pozicijos ateityje žada įvairios prabos medalius ir pergales.

Tuo pačiu džiaugiamės ir sveikiname vyrų porinę keturvietę, kurią irklavo Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, iškovojus aukso medalius ir tapus stipriausiais bei greičiausiais pasaulyje!

 

Šaltinis ir foto: www.lrt.lt

 

Rudeninis VU studentų bėgimas Algimanto apygardos partizanų kovų takais

Šeštadienį, rugsėjo 30 d. Anykščių raj., Šimonių girioje vyko IV-asis pagarbos bėgimas Algimanto apygardos partizanų aukoms atminti.

20170930 120640 resized

Dvylikos VU bėgikų komanda, kartu su trenere doc. Jūrate Armoniene, dalyvavo bėgime ir rungtyniavo 7,7 km  bei 1,5 km distancijose.

Vaikinų 7,7 km rungtyje laimėjo Filosofijos f. trečiakursis Jaunius Strazdas. Merginų tarpe nugalėtoja tapo Istorijos f. magistrantė Kristina Zajančkovskaja.20170930 135213 resized

Puikiai pasirodė ir Fizikos f. alumnas Valentas Bertašius, užėmęs 4-ąją vietą. Ketvirtoje pozicijoje 7,7 km distancijoje taip pat finišavo ir TSPMI studentė Emilė Balodytė.

Visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o po varžybų vaišinosi kareiviška koše, klausėsi partizanų dainų, dalyvavo diskusijose bei klausėsi įdomių istorijų.

image2

Plačiau apie renginį

Tūkstančius kalorijų sudeginusi Europos sporto savaitė „BeActive“

Rugsėjo 25-28 d. septyniose Vilniaus aukštosiose mokyklose jau antrus metus iš eilės ūžė Europos sporto savaitės „BeActive“ renginiai. Europos komisijos iniciatyva ir asociacijos „Sportas visiems“ dėka Europoje ir Lietuvoje trečią kartą vykstantis projektas „BeActive“, skirtas atkreipti dėmesį į fiziškai aktyvaus bei sportiško gyvenimo svarbą, šiemet studentams bei miesto gyventojams pasiūlė plačios sportinės amplitudės veiklų sąrašą.

zumba visi

Vilniaus universitetas, kaip ir praėjusiais metais, talkino nacionaliniam projekto koordinatoriui ir organizavo Vilniaus aukštosiose mokyklose vykusius projekto renginius. Nebūtų apsieita ir be kitų Vilniaus universitetų bei akademijų, kurių dėka aktyvūs renginiai plačiai pasiskirstė po visą miestą bei pasiūlė galimybę pasirinkti veiklų įvairovėje. Lietuvos edukologijos universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Mykolo Riomerio universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija bei Vilniaus universitetas surėmė pečius ir pakvietė Vilniaus studentus bei miestiečius atrasti dar neatrastas sporto šakas, pajudėti niekad nebūtose akademinėse erdvėse bei darkart išmėginti tradicijos patikrintas fiziškai aktyvaus laisvalaikio formas. Užsiėmimai vyko keturias dienas pagal skirtingas tematikas.

 

Rugsėjo 25 d., pirmadienis: Atrask neatrastą sportą savo universitete!

21950792 1723178574381825 870819410020138474 o

Europos sporto savaitės pirmadienį Vilniaus aukštosiose mokyklose buvo organizuojami neįprasto ar neatrasto sporto užsiėmimai bei pamokos.
Vilniaus universitete, kartu su trenere Džiuljeta, įvyko neįprasto stalo teniso turnyras. Apšilus įprastomis raketėmis, studentai pritrūko iššūkių, tad buvo ištrauktos raketės mediniu paviršiumi, o galiausiai, sužaidus kelias kovas, buvo griebtasi knygų - vadovėliai ir knygos apie svarsčių kilnojimą, savigyną bei Lietuvos sportininkus tapo puikia priemone gerai praleisti laiką bei surengti varžybas!
Visi, norintys įgyti savigynos žinių, buvo laukiami VU trenerės Eglės, kuri atsakė į visus iškilusius dalyvių (ypatingai merginų!) klausimus ir tiek teoriškai, tiek praktiškai pristatė pagrindinius savigynos judesius bei junginius.
O visi išsiilgę gamtos ir ramybės, buvo kviečiami į VU Kairėnų Botanikos sodą išbandyti neseniai atsidariusį Basakojų taką bei pajusti rugsėjo šaltuką. Taip pat sode laukė ir šių metų pavasarį atsidariusi stacionari orientavimo trasa, kur kartu su VU trenerio Romualdo pagalba, buvo galima susipažinti su pačiu sportu, žemėlapio skaitymu bei šifravimu, ir pabandyti trasą įveikti pačiam. O tai padarė visi dalyviai!

Lietuvos edukologijos universitetas sporto komplekse studentus ir dėstytojus traukė intriguojančiu šūkiu „Mesk, spirk, šok, žaisk“. Visi sporto aktyvistai galėjo išbandyti keturkovę - keturias netradicines sporto šakas: pasagos metimą, golfą, baudinių mušimą ir šuolius per šokdynę. Populiariausias tą vakarą buvo golfas, kėlęs daugiausiai iššūkių ir šypsenų veiduose.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos  sporto salėje nemažas būrys meno atstovų atėjo susipažinti su aktyviu žaidimu, pavadinimu “ „Hel-pongas“. Pasirodo, pataikyti kamuoliuką į kubilą, nuo jo stovint 3,5 m atstumu -  ne taip lengva, kaip gali pasirodyti! Tačiau tai tik pagyvino atmosferą ir įnešė draugiško azarto. Aktyvus vakaras LMTA nesibaigė vien tik “ „Hel-pongo“ žaidimu - sportinį šėlsmą tęsė Zumba ir stalo tenisas.golfas Leu

Mykolo Romerio universitetą užvaldė „Lėkščiasvydis kitaip“, kurio metu studentai iš skirtingų nuotolių į lankus bandė taikliai numesti skraidančią lėkštę. Išbandžiusių taiklumą, laukė ir savigynos pamoka, po kurios dalyviai išėjo ne tik su įgytu apsigynimo pradžiamoksliu, bet ir su didesniu pasitikėjimu savimi!

Vilniaus dailės akademijoje įvyko užsiėmimas „Judėjimo džiaugsmas su Lina“ - kūną stiprinanti bei protą atpalaiduojanti veikla ant jogos kilimėlio, savyje apjungusi keletą metodų, tokių kaip joga ir pilates, nepaliko abejingų. Kaip indų treneris Amit Ray yra kartą pasakęs, „Mankštos pratimai yra kaip proza, tuo tarpu joga yra judesių poezija. Supratęs jogos gramatiką, gali rašyti savo judesių poeziją“.

Galiausiai, Vilniaus Gedimino technikos universitete studentai galėjo išmėginti vis populiarėjantį Fitboksą, kurio treniruotės sistemą sudarė keturi pagrindiniai komponentai: bazinė kikbokso technika, kovinė kikbokso technika, funkcinių treniruočių motyvai ir judrieji žaidimai. Sudalyvavus tokioje treniruotėje, kojos ir visas kūnas priminė apie save dar kelias dienas!

 

Rugsėjo 26 d., antradienis: Diena kariuomenėje

lka padangos

Europos sporto savaitė dienai persikėlė į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademiją. Vilniaus gyventojai bei studentai buvo kviečiami fiziškai išbandyti kariūno duoną. LKA studentai ir darbuotojai pristatė, kas gi lauks dalyvių kariūnų mestame iššūkyje: pirmiausia, buvo pravesta pramankšta apšilimui prieš fiziškai sudėtingą kliūčių ruožą; po jos sekė pagal NATO standartą suprojektuota kliūčių trasa, iš pirmo žvilgsnio pasirodžiusi beveik neįveikiama, tačiau su nuolatine LKA kariūnu pagalba, patarimais bei palaikymu, visi priėmę iššūkį, įveikė ruožą ir liko apdovanoti ne tik prizais, bet ir neišdildomais įspūdžiais!

 

 

 

Rugsėjo 27 d., trečiadienis: Judesio ir muzikos diena

zumbaTrečiadienio vakarą Lietuvos edukologijos universiteto didžiojoje sporto salėje vyko VU ir LEU užsiėmimai, skirtingu ritmu ir judesiais pritraukę gausybę studentų. Atmosfera buvo karšta - skambėjo muzika, aidėjo sporto mėgėjų balsai ir trepsėjimas. Vilniaus universiteto trenerė Justina mokė Kūno dizaino paslapčių, o Lietuvos edukologijos universiteto trenerė Viktorija - Zumbos judesių. Salė buvo sausakimša šėlstančiais studentais, sportininkais ir miesto gyventojais. Ypatingai džiugių emocijų suteikė tai, jog išmokti šokio judesių nepabūgo ir vaikinai, treniruočių metu kėlę šypsenas ne tik merginoms, bet ir perteikę pakilią vakaro nuotaiką užfiksuotose akimirkose!

 

Rugsėjo 28 d., ketvirtadienis: Sportiškas naktinėjimas

Ketvirtadienį, užbaigdami Europos sporto savaitę „BeActive“ Vilniaus aukštosiose mokyklose, finišavome su sportiška nuotaika ir naktinėjimu iki vidurnakčio! Veiklas vedė dėstytojai bei treneriai iš Vilniaus universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto, o jose būta apie pusantro šimto dalyvių.
Po žvaigždėmis ir Saulėtekio stadiono šviestuvais būrys bėgimo entuziastų kovojo skirtingo ilgio distancijose, o VU trenerė doc. Jūratė fiksavo geriausius laikus bei apdovanojo ne tik greičiausius, bet visus, dalyvavusius bėgime, kurių tarpe sportinį naktinėjimą propagavo ir VU dėstytojai! Daugiau nei pusė šimto futbolo aistruolių, kuruojamų VU trenerių Rimanto ir Edvardo, iki pat vidurnakčio lakstė po futbolo aikštę - varžėsi tiek lietuviškai kalbančios komandos, tiek Erasmus studentai, atvykę ne tik studijuoti į Vilnių, bet, kaip vakaras įrodė, pažaisti futbolo! Tie, kurie dar turėjo jėgų, laiką leido kartu su VU trenere Justina, mankštindamiesi Kūno dizaino treniruotėje, arba žaisdami kamuoliasvydį, kartu su energinguoju VGTU treneriu Radoslavu. Galiausiai, paskutiniai naktinėtojai, kartu su VU Žygeivių klubu, iškeliavo į tamsius Saulėtekio miškus, nepasiklydo ir su nuotykiais bei naujomis istorijomis grįžo į studentų miestelį.

futbolas erasmusdizainas

Europos sporto savaitės „BeActive“ Vilniaus aukštosiose mokyklose metu įrodėme, kad esame aktyvūs ne tik vasarą, ne tik šviečiant saulei, ne tik dienos metu, bet visada! Puiki nuotaika, linksmi veidai, azartas ir draugiška kompanija savaitės bėgyje temperatūrą pakėlė iki 30 laipsnių karščio! Visada būsime už tokias iniciatyvas ir projektus, kurie ne tik primena apie sveiką gyvenimo būdą, bet savo užsiėmimais pritraukia net ir visiškai nesportuojančių ar visai laiko neturinčiųjų dėmesį.
Dėkojame Europos komisijai už idėją, asociacijai „Sportas visiems“ už iniciatyvą, prisidėjusioms Vilniaus aukštosioms mokykloms už pagalbą bei visiems atėjusiems, dalyvavusiems ir kūrusiems gerą nuotaiką kartu! Iki kitų metų „BeActive2018“!

 

2017/2018 m.m. sporto sezonas Universitete atidarytas kroso varžybomis

visi

Rugsėjo 27 dieną, esant puikiam rudeniškam orui, startavo Vilniaus universiteto tarpfakultetinės Rektoriaus taurės kroso varžybos, kuriose startavo 50 bėgikų iš devynių fakultetų.

Meginos turėjo įveikti 800 m, vaikinai 1600 m distancijas. 

DSC 0116Aktyviausiai atstovauti savo fakultetui varžybose susirinko Matematikos ir informatikos bei Medicinos f. studentai. Ir ne be reikalo - komandinėje įskaitoje nugalėjo MIF studentai, II-ąją vietą užėmė Medicinos fakultetas, o III-ąją vietą iškovojo Ekonomikos fakulteto studentai.

Asmeninėse varžybose merginų grupėje laimėjo Istorijos f. 2 magistrantūros kurso studentė, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė Kristina Zajančkovskaja, įveikiusi distanciją per 3:12.8 min. Antąją vietą iškovojo MIF trečiakursė Emilja Rudytė, trečiąją vietą - MF pirmakursė Kornelija Okunevič.

Vaikinų tarpe nugalėjo triatlonininkas Jaunius Strazdas (Filosofijos fakultetas), finišavęs per 5:39.00 min., II-ąją vietą iškovojo Teisės f. magistrantas Mindaugas Striokas, o bronzos medaliu pasipuošė MIF trečiakursis Šarūnas Totoraitis.mylia

Varžybų pabaigoje studentai taip pat kovojo dėl aukščiausio rezultato, bėgdami VU mylią - 1579 m distanciją (Universiteto įkūrimo proga).

Sveikiname visus bėgikus su puikiais startais ir naujų mokslo metų sporto sezono atidarymu!

Kroso varžybų akimirkos

Komandinių rezultatų suvestinė

Asmeninių rezultatų suvestinė

Spalio mėnesį startuoja nauji grupiniai užsiėmimai bei fizinės veiklos

sport devushka obuv krossovki

Nuo spalio mėn. VU Sveikatos ir sporto centre startuoja nauji grupiniai užsiėmimai bei fizinės veiklos.

Įvairaus fizinio aktyvumo treniruočių sąrašą papildė trenerės Justinos vedamos X-ft treniruotės bei darbo savaitę užbaigsiantys Fit & Balanced su Ivanu ir Show dance su Rugile.

2017 ruduo SSC grupiniai uzsiemimai

X-FIT yra funkcinė jėgos treniruotė, kuri vyksta rato principu: sportuojantys eina ratu per pratimų „stoteles“ ir per tam tikrą laiko intervalą atlieka konkrečioms raumenų grupėms skirtus fizinius pratimus. Kiekviena stotelė suteikia galimybę atlikti daugybę pratimų, kurie lavina greitį, stiprybę, koordinaciją, gerina fizinį pasirengimą, jėgą, ištvermę. Treniruotės metu pratimai atliekami, naudojant įvairų sportinį inventorių. X-Fit treniruotės leidžia apjungti populiariausius pratimus į vientisą sistemą, todėl yra efektyvesnės už tradicines jėgos ar ištvermės treniruotes, nes prireikia mažiau laiko tam pačiam efektui pasiekti. Šios treniruotės metu yra lavinamos įvairios raumenų grupės ir stiprinama širdies kraujagyslių sistema.

Fit & Balanced treniruotė, tai treniruotė be svarmenų. Tai užsiėmimas kiekvienam, kas nori turėti sveiką ir stiprų kūną. Fit & Balanced treniruotės metu bus atliekami pratimai, kurių metu dirbs visos raumenų grupės. Kiekvienas judesys bus kruopščiai stebimas trenerio – kineziterapeuto Ivan, kuris padės pratimus atlikti kuo taisyklingiau - net ir paprastas judesys, atliekant jį teisingai, gali tapti tikru iššūkiu.
Atstatykite taisyklingą laikyseną, nežalokite savo stuburo ir geriau pažinkite savo kūną.

Show dance - tai įvairių šokių stilių deriniai, skirti norintiems neapsiriboti vienu šokių ritmu. Šis stilius tampa vis populiaresnis pasirinkimas tarp norinčiųjų išmokti šokti ar tobulinti jau turimus šokių įgūdžius. Show dance galima pamatyti koncertuose, muzikiniuose klipuose ar TV projektuose.

Užsiėmimų kaina: 2 Eur (išsamesnė informacija apie leidimo įsigijimą)

Tik spalio mėn. Fit & Balanced bei Show dance treniruotės - NEMOKAMAI! Išbandyk!

Būkime aktyvūs visais metų laikais!

 

Rudenėjant, atrask orientavimosi sportą!

DSC 0047

Siekdami populiarinti orientavimosi sportą tarp VU bendruomenės narių ir Vilniaus miesto gyventojų, skatindami aktyviai praleisti laiką ir stiprinti sveikatą, Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas bei Sveikatos sporto centras šį rudenį ragina atrasti vis daugiau smalsuolių pritraukiantį orientavimosi sportą.

Spalio 7 d., šeštadienį, visa VU bendruomenė yra kviečiama į tradicines "OK Klajūnas" organizuojamas orientavimosi sporto varžybas Žukaučiznos kaime, Švenčionių raj., šalia rektoriaus Artūro Žukausko sodybos, ir laimėti jo įsteigtus prizus.

Dalyvavimo sąlygos: Dalyvauti gali visi VU bendruomenės nariai ir jų šeimų nariai. Dalyvių įnašas "OK Klajūnui": suaugusiesiems – 4 EUR, moksleiviams ir studentams – 1 EUR. Kontrolinis laikas – 2 valandos. Už savo sveikatą atsako varžybų dalyviai arba jų tėvai. Sodyboje varžybų dalyviai bus vaišinami prof. Ritos Žukauskienės sriuba, kitas maistas ir gėrimai – savo nuožiūra.

Programa:

10.00–10.50 val. – atvykimas į starto vietą, pasiruošimas startui.
11.00–13.20 val. – orientavimosi sporto varžybos nurodyta kryptimi.
13.30–14.00 val. – nugalėtojų apdovanojimas.

Varžybų centras: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=612220;6114645;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=612380,6114475&z=2000&lrs=vector,hybrid_overlay,vector_2_5d,stops,zebra

GPS: 55.154771, 25.760781

Atvykstant nuo Lakajos kaimo: 3 km į rytus ir nusukti nuo žvyrkelio į dešinę pro Pagudūniškį ir Imuliškį (3,0 km).

Atvykstant iš Vilniaus: pro Pabradę ir Arnionis (arba Dubingius ir Joniškį), toliau – pro Žaugėdus, Slabadą, Žukaučizną. Žukaučiznoje sukti kairėn į šiaurės vakarus (500 m).

Trasų parametrai: Suaugusiesiems (jaunimui ir subrendėliams) – 5,2 km, 16 KP; vaikams – 1,5 km, 6 KP.

Atsižymėjimas: SI kortele.

Apdovanojimai: vaikų (berniukai ir mergaitės iki 18 m.), jaunimo (vaikinai ir merginos iki 35 m.) ir subrendėlių (vyrai ir moterys virš 35 m.) kategorijose užėmusieji prizines vietas apdovanojami rektoriaus prizais.

Žemėlapis: „Žukaučizna“ (2011 m.)

Organizatoriai: Varžybas organizuoja „OK Klajūnas“ kartu su Kantanto ir Kantantėlio taurių finaliniu etapu. Trasas planuoja rektorius Artūras Žukauskas.

Kviečiame registruotis el. paštu iki spalio 4 d., 23.00 val. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, amžiaus grupę ir pranešti SI kortelės numerį arba apie pageidavimą nuomotis SI kortelę.

DSC 0061

Pavasarį atidaryta stacionari orientavimosi trasa VU Kairėnų Botanikos sode (Kairėnų g. 43) kasdien laukia gamtos išsiilgusių ir norinčių aktyviai praleisti popietę.

Vietovėje vyrauja gero ir vidutinio prabėgamumo miškas. Reljefas įvairus: nuo labai raižyto, kuriame dominuoja kalnai, iki plokščių vietų su pievomis arba įvairiomis augalų kolekcijomis (beveik 10 000 pavadinimų augalų). Kelių ir takų tinklas tankus.

Žemėlapis: sudarytas 2017 metais. Žemėlapio autorius – Gediminas Trimakas. Mastelis 1:4000, horizontalių laiptas - 2.5 m.

Trasų parametrai (oro linija): A trasa - 3,3km B trasa - 1,5 km (pradedantiesiems) Atsižymėjimas: komposteriais naudojant korteles.

Mokestis: mokamas įėjimas į VU Botanikos sodą. Bilieto kaina - 3 EUR, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,5 EUR, ikimokyklinio amžiaus vaikams nemokamai. Trasos žemėlapis - 0,50 EUR

DSC 0071

Kaip ir pavasarį, šį rudenį visų laukia Aukštagirio (Saulėtekio) miškas, kuriame iššūkį pažada 130 sužymėtų orientavimosi punktų.

Pasirinktinos mobiliosios programėlės pagalba fiksuok trasos įveikimo maršrutą bei kontrolinius punktus duotame trasos žemėlapyje ir laimėk VU Sveikatos ir sporto centro bei sporto reikmenų parduotuvės "S-sportas" įsteigtus prizus!

Detalesnė informacija, trasos žemėlapiai ir orientavimosi sporto pamokėlė (pagal poreikį) – Saulėtekio al. 26 (Mėlynoji VU SSC sporto salė). Kiekvieną rudens pirmadienį – ketvirtadienį, 16:00 val. Jus konsultuos treneris Romualdas Kniukšta, tel. 8685 42142.

DSC 0074

Išvaikščiojus Aukštagirio mišką, sudalyvavus Rektoriaus rengiamose varžybose, kviečiame dalyvauti ir Vilniuje rengiamuose orientavimosi sporto masiniuose antradieniuose ir ketvirtadieniuose.

 

Europos sporto savaitė "BeActive" siūlo išbandyti SSC treniruotes nemokamai

Europos komisijos iniciatyva jau trečius metus Europoje ir Lietuvoje rugsėjo 23 - 30 d. vyks projektas - Europos sporto savaitė "BeActive", kuria siekiama atkreipti dėmesį į fiziškai aktyvaus bei sportiško gyvenimo svarbą.

Vilniaus universitetas ir šešios Vilniaus aukštosios mokyklos aktyviai leisti dienas ir naktis pakvies rugsėjo 25-28 dienomis.

BeActive bendras

O kadangi visas šventes reikia švęsti, tik RUGSĖJO 25-28 DIENOMIS visi grupiniai užsiėmimai mūsų centre - NEMOKAMI. 

Ateik, išbandyk ir BeActive dabar!

BeActive grupiniai uzsiemimai

Rugsėjo 25 d. ATRASK NEATRASTĄ SPORTĄ SAVO UNIVERSITETE

Rugsėjo 26 d. DIENA KARIUOMENĖJE

Rugsėjo 27 d. JUDESIO IR MUZIKOS DIENA

Rugsėjo 28 d. SPORTIŠKAS NAKTINĖJIMAS

Kiti BeActive savaitės renginiai Lietuvoje:
http://www.beactive.lt/lt/renginiai/?metai=2017