Tradicinėmis tapusios VU Jėgos trikovės varžybos

2017.08.12 VU jegos trikoves varzybos

Jau tampa tradicija tai, kad Vilniaus universiteto jėgos sporto entuziastai bent kartą per metus pas save sukviečia įvairių jėgos sporto šakų atstovus. Nesvarbu, ar žiema ar vasara, universiteto sunkumų kilnojimo salėje geležies žvangesys nenutyla niekada. Tuo buvo galima įsitikinti ir praėjusį šeštadienį, t.y. rugpjūčio 12 dieną, kuomet karščiausią šių metų dieną (temperatūra siekė 34 laipsnius šilumos, o jutiminė temperatūra buvo artima 50  laipsnių), M. K. Čiurlionio g. 21 sporto salėje rinkosi klasikinės Jėgos trikovės entuziastai. Atviras Vilniaus universiteto jėgos trikovės čempionatas sutraukė per 40 dalyvių ir didelį būrį palaikančiųjų. Smagu paminėti, kad šiose varžybose startavo ir didelis būrys dailiosios lyties atstovių - 11 merginų.

Absoliučioje merginų įskaitoje pirmą vietą iškovojo Vilniaus universiteto alumnė - Sandra Rupeikaitė. Ji ne tik tapo stipriausia varžybų dalyve, bet ir neoficialiai pagerino Lietuvos pritūpimo su štanga rekordą įveikdama fantastišką svorį - 150 kilogramų. Vyrų tarpe neoficialų Lietuvos rekordą štangos spaudimo veiksme pagerino Albertas Motiečius įveikdamas 162.5 kg svorį. Beje, sportininko asmeninis svoris - iki 74 kg.

Vilniaus universiteto jėgos rinktinių atstovai toli gražu nebuvo tik statistai šiose varžybose. Vyrų iki 66 kg svorio kategorijoje puikiai kovojo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto pirmakursis Antanas Baida. Savo kategorijoje Antanas iškovojo II-ąją vietą. Svorio kategorijoje iki 74 kilogramų III-ąją vietą užėmė vienas iš šių varžybų organizatorių, Vilniaus universiteto jėgos rinktinių senbuvis, VU medicinos fakulteto alumnas Lukas Šverčiauskas, į priekį praleidęs žinomus Lietuvoje jėgos trikovės meistrus. Svorio kategorijoje iki 83 kg nepralenkiamas buvo Chemijos fakulteto alumnas ir varžybų organizatorius Erikas Dovydėnas. Verta paminėti, kad 83 kg kategoriją galima būtų pavadinti draugiškiausia varžybų kategorija. VU Fizikos fakulteto alumnas ir vienas aktyviausių varžybų oganizatorių Gediminas Chaževkis perleido III-ąją vietą savo oponentui ir kolegai jėgos sporte, pasiūlęs susimažinti traukos svorį ir taip padėjęs aplenkti save patį. Gediminas iškovojo garbingą 4-ąją vietą. Sunkiausių vyrų kategorijoje čempionu tapo Vilniaus universiteto MIF alumnas Kęstutis Daugėla, kuris pagerino varžybų traukos rekordą patraukdamas 285 kg sveriančią štangą.

Nuoširdžiai džiaugiamės puikia atmosfera visų varžybų metu, dalyvių šypsenomis ir pasiektais aukštais sportiniais rezultatais!

 

Vilniaus universiteto paplūdimio tinklininkai Europoje - antri!

visi

Liepos 25-30 d. Split mieste, Kroatijoje vyko Europos universitetų (EUSA) paplūdimio tinklinio čempionatas, kur Lietuvai sėkmingai atstovavo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto studentai, 2016 m. geriausia VU komanda išrinkti Lukas Každailis ir Artūr Vasiljev. Kartu su kitais sportininkais iš 13 Europos šalių bei universitetų, žygiavo link prizininkų pakylos ir lemiamoje kovoje 30:28; 21:18 iškovojo sidabro medalius! Šį kartą didesnė sėkmė lydėjo priešininkus, Varšuvos universiteto sportininkus Piotr Ilewicz ir Stanislaw Wawrzynczyk.

lukas

Luko ir Artūr dvejetas EUSA čempionate atrodė galingai - jie buvo neįveikiami savo grupėje, iškovoję tris pergales iš trijų. Pirmajame susitikime vaikinai nesunkiai 2:0 (21-13; 21-17) įveikė Izraelio technikos universiteto studentus Roman Shor ir Alecander Kozon, vėliau - 2:0 (21:16; 21:7) nesuteikė šansų slovėnams Jure Kasnik ir Vasja Plesec, o finaliniame susitikime po atkaklios kovos išplėšė 2:1 (21:12; 19:21; 15:10) pergalę prieš Austrijos universiteto porą Benedikt Kattner ir Mathias Seiser.

Po grupių varžybų burtai lėmė, kad lietuvaičiams pakliuvo rimti konkurentai iš Vokietijos Muncheno universiteto – Tim Noak ir Yannic Beck. Kovoje mūsų vaikinams pritrūko šiek tiek sėkmės – vokiečių duetas buvo stipresnis ir rezultatu 1:2 (26-24; 12-21; 16-18) Lukui ir Artūrui teko pripažinti priešininkų pranašumą bei vėlų šeštadienio vakarą patikrinti kroatus kovoje dėl išlikimo čempionate. Čia Vilniaus universitetas parodė savo charakterį ir 2:0 (21:16; 21:16) išplėšė užtikrintą pergalę.abu

Pusfinalyje mūsų tinklininkai 2:0 (21-16; 21-13) nugalėjo Baltarusijos komandą Dzmitry Abramenka bei Pavel Piatrushka ir laimėjo bilietus į EUSA čempionato finalus.

Sveikiname mūsų stipriąją ir vieningąją komandą bei komandos trenerį Algirdą Bučinską, Universitetui ir Lietuvai iškovojus sidabro medalius!

Šaltinis ir foto: www.lssa.lt

 

Bronzinės Lietuvos tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė

Pajėgiausia Lietuvos paplūdimio tinklinio pora Monika Povilaitytė ir VU Komunikacijos fakulteto studentė Ieva Dumbauskaitė Vilniuje Europos moterų čempionato „Satellite“ serijos etape iškovojo bronzos medalius.

pagrindine

Lietuvos atstovės mažajame finale po atkaklios kovos 2-0 (25:23, 24:22) nugalėjo vokietes Sabriną Karnbaum bei Nataschą Niemczyk. Užėmusios trečiąją vietą, lietuvaitės pelnė 120 pasaulio reitingo taškų. Aistringai sirgalių palaikomos lietuvės turėjo sunkumų tiek pirmajame, tiek antrajame sete. Abejuose setuose didesnę laiko dalį pirmavo vokietės, bet kovingai rungtyniavusios mūsiškės abu kartus sugebėjo likviduoti 4-5 taškų deficitą, o setų pabaigose įrodė savo pranašumą.

„Labai smagu žaidžiant namuose, prie savų sirgalių, iškovoti bronzos medalius. Mačas mažajame finale mums nebuvo pats geriausias, ypač po pusfinalio buvo aišku, kad turime problemų su užtvara. Tą reikės išspręsti treniruotėse. Jutome jau energijos stygių, tačiau kritom veidu į smėlį, nepasidavėme ir išsikapstėme“, - po varžybų emocijomis dalinosi I. Dumbauskaitė.

A.Pliadzio 20232117 1564397576915062 8734317210163319586 oA.Pliadzio 20232978 1564404443581042 3736929876225308152 o

Lietuvos tinklininkės neliejo apmaudo dėl nesėkmės pusfinalyje. Pasak jų, pusfinalio varžovės iš Vokietijos buvo tiesiog pajėgesnės. M. Povilaitytė prisipažino, kad sezonas joms yra banguojantis, o gražias pergales keičia apmaudūs pralaimėjimai. Nepaisant to, lietuvaitės nusiteikusios toliau siekti savo tikslų. Bene svarbiausias vasaros startas dar laukia – po mažiau nei mėnesio Jūrmaloje (Latvija) vyks Europos čempionatas. „Tikimės Europos čempionate gerų rungtynių ir puikių emocijų. Svarbiausia mums pačioms demonstruoti gerą žaidimą, o apie konkrečias vietas dar negalvojame“, - pabrėžė Lietuvos tinklinio lyderės.

nugaletojos

„Satellite“ serijos turnyre iš viso varžėsi 17 Europos šalių komandos. Lietuvaites nugalėjusios vokietės tapo turnyro čempionėmis. Jos finale 2-0 (28:26, 18:21, 15:7) nugalėjo latves Tiną Graudiną ir Anastasiją Kravčenoką.

Daugiau finalinių varžybų akimirkų

Šaltinis: www.delfi.lt  
Foto: A. Pliadžio

 

6 medaliai iš Lietuvos lengvosios atletikos čempionato - VU rankose

palsyte A.Pliadžio

Penktadienį Palangoje baigėsi liepos 20-21 d. vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kurio metu paaiškėjo dar 18 Lietuvos čempionų. Vilniaus universiteto sportininkai į sostinę parvežė net 6 įvairios prabos medalius. Iš viso į čempionatą keliavo 12 VU studentų.

Aukso medaliai iškovoti trijose rungtyse, kur patekti tarp prizininkų buvo tikėtasi.

zagainova

Trišuolininkė, Filosofijos fakulteto studentė Diana Zagainova, nušokusi 13.53 m, aplenkė Dovilę Ragauskaitę ir Simoną Grybaitę bei pirmą kartą tapo Lietuvos čempione; iki šių metų čempionato lengvaatletė turėjo po vieną sidabro ir bronzos apdovanojimą.

„Vienas svarbiausių dalykų yra mokėti susikaupti neturint panašaus lygio varžovių ir pasiekti aukštą rezultatą. Turėjau tikslą užsivesti pačiai ir parodyti, ką šiai dienai galiu padaryti maksimaliai“, – dėstė D. Zagainova.A Pliadzio 20369082 1613734878677505 7024470280826920147 o

 

 

 

Ieties metimo rungtyje trečiąjį kartą auksu pasipuošė Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Edis Matusevičius, ietį numetęs 74.80 m ir aplenkęs Skirmantą Šimoliūną bei Luką Lučkauską. Įdomu tai, jog pasivyti savo tėtį Edmuntą Matusevičių, kuris iškovojo 6 aukso medalius, Edžiui reikės dar bent trijų metų.

Šuolio į aukštį rungtyje taipogi buvome pirmieji, Ekonomikos fakulteto studentei Airinei Palšytei įveikus 1,85 m kartelę. Šis čempionatas atletei buvo gan sudėtingas, nes šuoliai buvo atliekami su dar gydoma trauma.

Sidabro medalis atiteko 800 m bėgime šauniai pasirodžiusiam Teisės fakulteto studentui Mindaugui Striokui, distanciją nubėgusiam per 1 min. 49.45 s. Mindaugas taipogi pagerino asmeninį rekordą.

Bronzos medaliai atiteko šuolio į tolį rungtyje 5,76 m nušokusiai Komunikacijos fakulteto absolventei Sofijai Korf ir disko metikui, Ekonomikos fakulteto studentui Domantui Poškai, diską numetusiam 55,56 m.

A Pliadzio 20280295 1613734862010840 767061694471688743 oposka2 A.Pliadžio

Pirmoje miestų grupėje nugalėjo Vilnius, antroje – Klaipėda, rajonų – Švenčionys.

Šią savaitę bus suformuota šalies rinktinė, dalyvausianti Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Didžiojoje Britanijoje.

Šaltinis: www.lengvoji.lt  

Foto: Alfredo Pliadžio

 

VU lengvaatlečiai - finalininkai Europos iki 23 metų čempionate

bydgosh

Baigėsi Bydgoščiuje (Lenkijoje) keturias dienas trukęs Europos iki 23 metų (U23) čempionatas. Visi trys Vilniaus universiteto lengvaatlečiai, dalyvavę varžybose, peršoko finalo kartelę ir pateko į geriausių Europos lengvaatlečių dešimtuką.

Aukščiausia vieta čempionate iš Universiteto sportininkų gali džiaugtis Matematikos ir informatikos studentas Edis Matusevičius. Lietuvos ieties metikui pastarosios savaitės nebuvo pačios lengviausios, tačiau nesėkmės tik padidino sportininko užsispyrimą. Šeštadienį vykusiame finale lietuvis ietį numetė 76,82 m ir užėmė 5-ąją vietą, nors prieš čempionatą E. Matusevičius buvo laikomas realiu pretendentu laimėti medalį, tačiau alkūnės trauma neleido realizuoti galimybių.edis matusevicius

„Sutrukdė ne tik alkūnė, bet ir kirkšnis… Sena trauma išlindo“, – apgailestavo kylanti lengvosios atletikos žvaigždė. „Ar tenkina užimta penkta vieta? O tai penkta, ne šešta?, – nusijuokė E. Matusevičius. – Normaliai, neliūdžiu. Žinojau, kad esu traumuotas, beveik nesitreniruoju, nemėtau ieties, varžybose dalyvauju ir tiek. Ką padarysi.“

Sportininkas šį sezoną net keturiose varžybose ietį metė toliau nei 80 metrų, o tokio rezultato būtų pakakę pasidabinti pirmenybių medaliu. Asmeninis rekordas viršijo aukso medalį iškovojusio vengro Norberto Rivaszo-Totho pasiekimą – Vengrijos ietininkas numetė 83,08 m, o E. Matusevičiui priklausantis Lietuvos rekordas lygus 84,78 m.

Lengvaatletis yra įvykdęs rugpjūtį Londone vyksiančio pasaulio čempionato normatyvą, tad visas viltis mūsiškis atideda šioms varžyboms.

„Iki pasaulio čempionato turėsiu tris savaites, tai gal truputį pailsėsiu, atsigausiu, susitvarkysiu alkūnę ir padirbėsiu. Londone bus geriau“, – nusišypsojo ieties metikas.

Trišuolininkė, Filosofijos fakulteto studentė Diana Zagainova - viena iš trijų jauniausių Lietuvos komandos narių, gimusių 1997 metais. Rungties finale ji geriausiu antru bandymu nušoko 13,44 m bei užėmė 7-ąją vietą. Finale dalyvavo 12 sportininkių, iš kurių atlikti šešis bandymus gavo tik aštuonios.

zagainova gettyimages„Labai „faina“, buvo atkakli, rimta kova dėl patekimo į aštuonetą. Ėjome centimetras į centimetrą kiekvieną bandymą. Žiūrint į asmeninius rekordus kažkaip visoms šokinėjosi truputį prasčiau. Atvažiavau su šeštu rezultatu, tik italei užleidau vietą. Esu patenkinta tuo, kas įvyko“, – džiaugėsi D. Zagainova, po finalo gal penkias minutes gerbėjams dalijusi autografus.

Po trijų bandymų Lietuvos sportininkė žengė šešta, o devinta likusi prancūzė atsiliko vos trimis centimetrais.

„Kadangi šuoliavau pirma, starto pozicija tikrai nebuvo palankiausia. Turėjau kažkiek stebėti kaip šoka varžovės. Po antro bandymo tikėjausi, kad papulsiu į aštuonetą. Kai vyko trečias bandymas, teko truputį sunerimti“, – prisipažino D.Zagainova. „Labai daug vilčių dedu į 2019 metų Europos čempionatą, kada būsiu tarp vyriausių. Tokiose varžybose reikia patirties“.


Europos iki 23 metų čempionate trišuolininkė galės varžytis ir po dvejų metų.

Trečiasis VU atstovas, disko metikas, Ekonomikos fakulteto studentas Domantas Poška geriausiu trečiu bandymu diską numetė 56,32 m bei nuo aštunto likusio lenko Krystiano Pawelczyko atsiliko vos 0,43 m ir užėmė 9-ąją vietą.poska gettyimages

„Nesu labai patenkintas, aštuonetui reikėjo 56 metrų ir centimetrais pralošiau. Truputį apmaudu. Galėjau tiek numesti, bet nekontroliuoju savęs. Stengiuosi mesti pilna jėga, bet pasąmonėje išlieka atsargumas, – sakė po traumos tik ką pasveikęs D. Poška. – Jaunimo varžybos nereiškia tiek, kiek suaugusiųjų, visi mano svarbiausi planai ateityje. Gaila, aišku, bet ką padarysi.“

Šis Europos iki 23 metų čempionatas Lietuvos rinktinei buvo vienas sėkmingiausių istorijoje: ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė iškovojo bronzą ir net penki lietuviai pateko į savo rungčių finalus. Tris iš jų - Vilniaus universiteto studentai! Didžiuojamės ir linkime sėkmės tolimesniuose vasaros iššūkiuose - Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone ir Pasaulio vasaros universiadoje Taivanyje!

 
Šaltinis: www.lengvoji.lt
Nuotr. Roberto Trakio, Gettyimages

VU lengvaatlečiai E. Matusevičius ir D. Zagainova pateisino Lietuvos rinktinės lyderių vardus

Tokią antraštę skelbia didieji Lietuvos žinių portalai po vakarykščio Vilniaus universiteto atletų pasirodymo. Sportininkai Bydgoščiuje (Lenkijoje) vykstančio Europos jaunimo iki 23-ejų metų (U23) čempionato atranką įveikė pirmais bandymais.

Ieties metimo varžybose antrą sezono rezultatą tarp bendraamžių turintis Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Edis Matusevičius įrankį numetė 75,54 metro ir iškart įvykdė kvalifikacinį normatyvą (74,00 m). Tarp visų atrankos dalyvių lietuvio rezultatas buvo ketvirtas. Praėjusią gegužę E. Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą, ietį numetęs 84,78 m. „Nėra skirtumo, koks normatyvas, vis tiek reikia mesti. Negali atsipalaiduoti net jei reikia numesti tik 74 metrus. Nes, jei atsipalaiduosi, tai ir nenumesi. Išvakarėse truputį „per galvą gavau“, kad ne 76-77 metrai, bet vis tiek reikia mesti, o nusiteikimas buvo toks, kaip pagrindinėms varžyboms“, – po rungties pasakojo E. Matusevičius.

Moterų trišuolio rungties titulas vis dar gali likti Lietuvoje. Prieš dvejus metus pirmenybių nugalėtoja tapo Dovilė Dzindzaletaitė, tuo tarpu Bydgoščiuje užtikrintai šuoliuoja Filosofijos fakulteto studentė Diana Zagainova. Sportininkė jau pirmu bandymu nušoko 13,10 metro ir į finalą žengė dešimtu rezultatu. Praėjusiais metais taip pat Bydgoščiuje vyko pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame viena iš favoričių laikyta D. Zagainova neprasibrovė į finalą. Šį kartą scenarijus klostėsi kur kas palankesne linkme. „Gerai atsimenu tą jausmą, kaip pralaimėjau, bet negalvojau apie tai, kad tada prastai jaučiausi, kad nelabai pasisekė. Dabar visai kitas darbas, visai kitas pasiruošimas. Atvažiavau tikrai gerai pasiruošusi. Nors pagal amžių esu jauniausia, bet tikslas ir buvo kuo greičiau įvykdyti kvalifikacinį normatyvą ir greičiau išeiti iš ten“, – džiaugėsi D. Zagainova.

2017.07.13 EU23 cempionatas diana zagainova

Sportininkė džiaugėsi didele palaikymo komanda – ją stadione ragino šeima, vaikinas ir draugai. Be to, atvyko tiek dabar ją treniruojantis Kęstutis Šapka, tiek ispanas Rafaelis Blanqueras Alcantudas. Nuo rugsėjo į šį Ispanijos miestą išvykti planuoja ir D. Zagainova. „Dabar galima ramiai ruoštis finalui ir ten pademonstruoti geriausią rezultatą. Labai džiaugiuosi, kad mano abu treneriai yra čia su visa didžiule palaikymo komanda. Džiugu, kad treneriai bendravo, – šyptelėjo trišuolininkė. – Ar varžovės žvelgia kitaip dėl to, kad Dovilė laimėjo prieš dvejus metus? Dovilė paliko gerą pėdsaką trišuolio istorijoje, tad be abejo varžovės pamačiusios mūsų aprangą šiek tiek jaučia nerimą, nes žino, kokia tai šalis ir kad galima tikėtis gerų rezultatų.“

VU atletų pasirodymai kvalifikacijoje

Šaltinis: www.lengvoji.lt
Foto: Robertas Trakys

 

Aukšto lygio paplūdimio tinklinio kova, vainikuota sidabru

su taurem

Liepos 8-9 d. Rokiškyje vyko Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapas, kurį vainikavo reto grožio finalas tarp Lietuvos ir Rusijos duetų.

Beveik valandą trukusiame finale mūsų universiteto paplūdimio tinklininkai Lukas Každailis (EF) ir Artūr Vasiljev (EF) nusileido rusams Maksimui Sivolapui bei Igoriui Veličkai 2-1 (17:21, 24:22, 26:24).

Finalo video

Pakeliui link finalo L. Každailis ir A. Vasiljev laimėjo visus keturis susitikimus. Pirmajame rate jie 2-0 (21:13, 21:18) įveikė tautiečius Nerijų Laužadį bei Liną Petravičių, antrajame 2-0 (21:18, 21:13) pranoko rusus Vasilijų Andrianovą ir Antoną Safonovą, ketvirtfinalyje 2-0 (21:15, 21:15) nugalėjo latvius Tomą Šmedinį bei Aleksandrą Solovejų, o pusfinalyje po dar vienos dramos 2-1 (21:14, 17:21, 19:17) įrodė pranašumą prieš turnyro favorite laikytą kitą Latvijos porą Edgarą Točą ir Rihardą Finsterį.

servasduetas

"Pasiektą rezultatą vertinu labai gerai, nes komandų lygis buvo tikrai geras. Su Artūru žaidėme jau ne pirmą kartą, kartu dalyvavome studentų čempionate, tai vienas kitą gerai pažįstame ir jau turime šiek tiek patirties žaidžiant kartu, - po varžybų kalbėjo L. Každailis. - Tiek pusfinalis, tiek finalas buvo sunkūs, žaidėme tris setus. Įdomiausia tai, kad abu kartus trečiąjį setą pradėjome prastai, bet vis tiek sugebėdavome pasivyti varžovus. Tiek latviai, tiek rusai yra labai pajėgūs, turi daugiau patirties, todėl setų pabaigas su jais žaisti yra sudėtinga. Pusfinalyje pergalę lėmė protingiau sužaista pabaiga, o finale pralaimėjome galbūt dėl nuovargio ir atsiradusios koncentracijos stokos".

Finalo akimirkos

Šaltinis: www.ltf.lt
Nuotr. www.eevza.eu

 

Karštas ir sidabrinis krepšinis Izraelyje

kasis izraelis

Birželio 29 d. – liepos 6 d. Eilate, Izraelyje praūžė jau tradicinėmis tapusios pasaulio studentų krepšinio žaidynės “The Friendship Games 2017”.

Jose VU merginų krepšinio rinktinė su trenere Loreta Berūkštiene priešaky spėjo pasiekti keturias pergales prieš Izraelio Yafia (56:18), Izraelio ASA (36:28), Rusijos (32:29) bei Jordanijos (59:25) komandas. Finale po pratęsimo mūsų universiteto krepšininkės vis dėlto turėjo pripažinti Izraelio ASA pranašumą, rezultatu 63:60, ir namo grįžo pasipuošusios sidabru, rankose laikydamos antrosios vietos taurę.

Džiugu, jog turnyro metu merginos pasisėmė įspūdžių kelionėje į Jeruzalę ir prie Negyvosios jūros, užmezgė naujas pažintis bei parsivežė prisiminimų bagažą.

Komandą sudarė Ieva Marija Černiauskaitė (TSPMI), Justina Kraujūnaitė (GMC), Aurelija Putramentaitė (GMC), Ieva Savickaitė (GMC), Gintarė Savickytė (TF), Austėja Serbentaitė (TSPMI), Giedrė Ulytė (TSPMI) ir Karolina Aidukaitė.

 

Pagerbti 2016/2017 m.m. VU sportininkai

Birželio 15 d. į Universiteto Mažąją aulą sugužėjo VU studentai, šiais mokslo metais įvairiose sporto varžybose bei čempionatuose atstovavę savo fakultetui ir universitetui Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje. Sportininkai rinkosi kiek kitokiame amplua: patogias sportines aprangas bei sportbačius iškeitė į sukneles, aukštakulnius ir kostiumus.

taurės

2016/2017 m.m. Tarpfakultetinių varžybų Rektoriaus taurei laimėti uždarymo renginio metu studentus sveikino VU mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, Filosofijos fakulteto, padėjusio suorganizuoti 2016/2017 m.m. varžybas, prodekanas dr. Evaldas Kazlauskas bei Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. dr. Ramunė Žilinskienė. Vyr. varžybų teisėjas Rimantas Turskis pristatė šių metų fakultetus-nugalėtojus, prorektorius bei direktorė įteikė taures ir diplomus. Bendrakomandinėje Rektoriaus taurės įskaitoje pagrindinę taurę atsiėmė bei I-ąją vietą užėmė Matematikos ir informatikos f. studentai bei dekanas dr. Gediminas Stepanauskas. II-ojoje vietoje liko nugalėtojo titulą kelis metus iš eilės apgynę Ekonomikos f. sportininkai bei dekanas dr. Jonas Martinavičius. III-ioji vieta atiteko Medicinos f., o taurė įteikta dekanui dr. Algirdui Utkui.

Bendrakomandinė VU fakultetų įskaita Rektoriaus taurės varžybose

mifŠventės metu buvo pasveikinti visi VU fakultetai, vienuolikos sporto šakų varžybose užėmę prizines vietas. SSC direktorė R. Žilinskienė apžvelgė praėjusius mokslo metus, išskyrė reikšmingiausias universiteto studentų pergales Europos ir pasaulinio masto varžybose, tokiose kaip vasaros Rio Olimpinės žaidynės ir KF studentės, irkluotojos Mildos Valčiukaitės bronzos medalis, ar EF magistrės, šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionės titulas. Išskirtiniais apdovanojimais buvo pasveikintas 2016 metų Vilniaus universiteto geriausių studentų-sportininkų dešimtukas, kurį rinko visa VU bendruomenė, o išrinktaisiais tapo Ieva Dumbauskaitė (KF, paplūdimio tinklinis), Edis Matusevičius (MIF, ieties metimas), Edvinas Navakauskas (FF, aerobinė gimnastika), Airinė Palšytė (EF, šuolis į aukštį), Domantas Poška (EF, disko metimas), Ingrida Preidžiūtė (FsF, stalo tenisas), Povilas Strazdas (TF, plaukimas), Diana Zagainova (FsF, trišuolis), Algirda Zaliauskaitė (MIF, orientavimosi sportas kalnų dviračiais). 2016 metų Vilniaus universiteto geriausia sportininke išrinkta Milda Valčiukaitė (KF, akademinis irklavimas).

RT 170615 E Kurausko foto 24taures

Šakočiais buvo apdovanotos VU rinktinės, mokslo metais garsinusios Universitetą: aerobinės gimnastikos rinktinė (trenerė Teresė Gritėnienė), futbolo rinktinė (treneriai Rimantas Turskis, Edvardas Malkevičius), merginų krepšinio rinktinė (trenerė Loreta Berūkštienė), merginų tinklinio rinktinė (trenerė Gražvilė Gatelienė), stalo teniso rinktinė (trenerė Džiuljeta Liepinaitienė), vaikinų krepšinio rinktinė (treneris Rimantas Kaminskas), vaikinų tinklinio rinktinė (treneris Algirdas Bučinskas). 2016 metų geriausia Vilniaus universiteto komanda išrinkta paplūdimio tinklinio vaikinų rinktinė (treneris Algirdas Bučinskas), kurią sudaro studentai Lukas Každailis (EF) ir Artūr Vasiljev (EF).

Šventę vainikavo smagūs VU rinktinių prisistatymai bei Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionatų ir kitų varžybų nugalėtojų apdovanojimai. Kasmetinis renginys dar kartą įrodė, jog Vilniaus universitetas yra lyderis ne tik mokslo srityje, bet ir sporte, kovingai ir atkakliai skinantis pergales šalyje bei pasaulyje.

Šventės akimirkos
Nuotr. Edgaro Kurausko

 

Lietuvai – pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionato bronza

Pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionato finišo tiesioji Lietuvos atstovams buvo itin sėkminga. Suomijoje Haminos miškuose dinamiškoje estafetės rungtyje bronzos medalius laimėjo karės savanorės eilinės Indrė Valaitė, Medicinos fakulteto studentė Vesta Ambrazaitė ir jaunesnioji eilinė Sandra Paužaitė, kartu ir čempionato komandinėje įskaitoje bendroje rikiuotėje patekusios į geriausiųjų trejetuką.

kariskesLOSF nuotr.

Komanda varžybų metu po kiekvieno etapo stabiliai vietą išlaikė trečioje pozicijoje. Bendru startu išbėgusi V. Ambrazaitė 3,9 km distanciją pagal laiką įveikė trečia ir grįžo į priekį praleidusi tik Danijos ir Rusijos atstoves. Tačiau pati intriga kovoje dėl medalių išliko iki pat finišo. Paskutiniu etapu išbėgusi S. Paužaitė varžybų viduryje į priekį įsiveržusių lyderių esčių komandą vijosi mažiau nei puse minutės. Galiausiai po žiūrovų demonstracinio punkto likus trečdaliui distancijos, S. Paužaitė bėgo jau kartu su buvusia lyderių atstove Laura Joonas – kovoje dėl bronzos medalių. Kariška disciplina Lietuvos atstovės neišmušė iš vėžių ir priešpaskutiniame punkte varžovei padarius klaidą, finišavo ją palikusi už nugaros daugiau nei puse minutės.

Moterų estafetėje auksą pelnė Lenkijos kariškių trijulė, sidabras atiteko Rusijos komandai.

Lietuvos rinktinei varžybų maratonas tęsis ir toliau – iškart po pasaulio kariškių čempionato dalis komandos nuo Suomijos Rytinės sienos pajudėjo į Vakarus. Joensū mieste šeštadienio išvakarėse bus duotas startas didžiausioms pasaulyje orientavimosi sporto komandinėms estafetėms.


Šaltinis: www.orienteering.lt