Sveikatos ir sporto centro veikla

KAS MES?

Remiantis rašytiniais šaltiniais, jau XVI a. Jėzuitų akademijos laikais turistinės kelionės, šaudymas iš lanko, o šiek tiek vėliau – ir fechtavimas, jojimas bei baliniai šokiai buvo svarbia sveikos gyvensenos dalimi.

Kaip institucija – Kūno kultūros katedra – įteisinti buvome 1939 m.

Nuo 2000 m. reorganizacijos esame Vilniaus universiteto akademinis kamieninis padalinys, atsakingas už universiteto studentų ir darbuotojų kūno kultūros ir sporto veiklos organizavimo, plėtros, mokslo tiriamąją, valdymo ir atstovavimo funkcijas. Veikiame pagal Senato komisijos 2008 metais patvirtintus nuostatus.

DSC 0121

KĄ VEIKIAME?

Sportuojame

Universiteto rinktinės dalyvauja Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionatuose, SELL studentų žaidynėse, kitose respublikinėse bei tarptautinėse varžybose ir yra pasiekusios aukštų rezultatų. 

Organizuojame

Kiekvienais mokslo metais organizuojamos tarpfakultetinės Rektoriaus Taurės varžybos, kuriose entuziastingai rungiasi visų universiteto fakultetų komandos.

Studentai startuoja lengvosios atletikos, plaukimo, rankos lenkimo, aerobikos, moterų ir vyrų krepšinio, futbolo, svarsčių kilnojimo, stalo teniso, tinklinio, keliautojų sporto varžybose.

Mokome

Universiteto studentams kaip laisvasis dalykas siūlomos kūno kultūros ir sporto šakų pratybos.

Taip pat vedamos lengvosios atletikos, moterų ir vyrų krepšinio, plaukimo, sunkumų ir svarsčių kilnojimo, aerobinės gimnastikos, keliautojų sporto, orientavimosi sporto, stalo teniso, dziudo, sambo, futbolo, tinklinio treniruotės studentams, siekiantiems sportinio meistriškumo. 

Siūlome

Visi – studentai ir ne studentai – maloniai laukiami universiteto sporto bazėse, įsikūrusiose trijose Vilniaus miesto vietose (Saulėtekio al. 2, Saulėtekio al. 26, M. K. Čiurlionio g. 21/27). Čia galima individualiai treniruotis (sportuoti treniruoklių salėje, bėgioti stadione, surinkus komandą, žaisti futbolą, krepšinį, stalo tenisą, tinklinį ir kt). ar lankyti siūlomus grupinius užsiėmimus.  

Atliekame mokslinius tyrimus

Tarp Centre dirbančių darbuotojųarbuotojų 1 profesorius ir 2 docentai.

Plėtojamas tiriamasis ir metodinis darbas tema „Studentų kūno kultūros ir sporto proceso tobulinimas universitete (pedagoginiai, psichologiniai ir biologiniai aspektai)“.

Dalyvaujame tarptautiniuose renginiuose ir varžybose

Nuo 2013 m. Vilniaus universitetui atstovaujame tarptautinėje aukštųjų mokyklų sporto centrų ir padalinių organizacijoje ENAS (The European Network of Academic Sports Services).

Nuo 2014 m. VU Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. doc. Ramunė Žilinskienė yra ENAS vykdomojo komiteto narė (2016 m. išinkta antrai kadencijai).