Pajudėkime: pratimų programa klubo sąnariui

Klubo sąnarys yra vienas unikaliausių sąnarių mūsų kūne, jis yra vienintelis sąnarys priskiriamas riešutinių tipui. Tai reiškia, jog šis sąnarys geba atlikti judesius visomis amplitudėmis (atlieka lenkimą-tiesimą, atitraukimą- pritraukimą, rotaciją), tačiau tuo pačiu yra ypatingai tvirtas ir geba atlaikyti labai didelį krūvį.

Deja, statistika negailestinga ir klubo sąnarys labiausiai iš visų kitų kenčia nuo judesių amplitudės sumažėjimo. Būtent dėl to Lietuvoje kiekvienais metais atliekama virš 3000 klubo sąnario keitimo operacijų, o eilėje šiai operacijai laukia apie 20 000 pacientų. Tai rodo akivaizdų judesio, o ypač jo įvairovės, trūkumą šiai struktūrai. Taigi kviečiu įsiminti šiuos keturis pratimus ir įtraukti juos į savo dienotvarkę.

1.Atsistojame tiesiai jei sunku išlaikyti pusiausvyra pratimo metu galima prisilaikyti už kėdės ir lenkiame šlaunį iki 90⁰. Tuomet jai esant lygiagrečiai su grindimis atvedame į šoną kiek leidžia mūsų judesi 1