Klaipeda Open

12-ojo Baltijos šalių aerobinės gimnastikos teisėjų brigada su Klaipėdos miesto meru V.Grubliausku. 5-a iš kairės VU Sveikatos ir sporto centro lektorė, tarptautinės kategorijos teisėja T. Gritėnienė

Savaitgalį, lapkričio 25-27 dienomis, Klaipėdoje vyko 12-asis Baltijos šalių aerobinės gimnastikos turnyras „Klaipėda Open", sukvietęs 8 valstybių sportininkus. Varžybose visose amžiaus grupėse dalyvavo aukšto meistriškumo sportininkai  iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Rygos, Minsko, Surguto ir kt. miestų. Jų tarpe buvo Europos ir pasaulio čempionato dalyviai, kuriuos galėjo išvysti klaipėdiečiai ir visi susirinkusieji į varžybas. Miesto meras Vytautas Grubliauskas atvyko į varžybų atidarymą ir šiltai pasveikino sportininkus, teisėjus, trenerius bei dėkojo už gražų renginį mieste.

VU aerobinės gimnastikos komanda dalyvavo suaugusiųjų vyrų vieneto ir suaugusiųjų trejeto rungtyje. Suaugusiųjų trejeto rungtyje VU rinktinei atstovavo Gamtos fakulteto studentė Augustė Riklikaitė ir Ekonomikos fakultete studijuojančios Paulina Launagaitė ir Joana Abramavičiūtė. Finale merginoms pavyko aplenkti tris trejetus ir jos užėmė 5-ą vietą. Tuo tarpu, Fizikos fakulteto studentas Edvinas Navakauskas suaugusiųjų vyrų vieneto rungtyje pasipuošė sidabro medaliu.

VU aerobinės gimnastikos ilgametė rinktinės trenerė Teresė Gritėnienė sakė: „Šiose varžybose sportininkai ne tik atstovavo Vilniaus universitetui, garsino jo vardą, bet ir įgavo didžiulę patirtį ir motyvaciją toliau dirbti ir siekti geresnių rezultatų".

Aerobinė gimnastika - tai sporto šaka, reikalaujanti ypatingų gebėjimų, duomenų ir kasdienio atkaklaus darbo. Varžybos vyksta moterų vieneto, vyrų vieneto, mišraus dvejeto, trejeto, grupinio pratimo rungtyse. Dalyvių pasirodymas vertinamas meistriškumo, artistiškumo ir sudėtingumo brigadose. Sportininkas per labai trumpą laiką (1:30 min) turi pademonstruoti sudėtingus šoklumo, dinaminės ir statinės jėgos, lankstumo, pusiausvyros, koordinacijos elementus aukšto intensyvumo vientisoje muzikinėje choreografinėje kompozicijoje.

Tarp kitų stipriausių aerobinės gimnastikos klubų VU rinktinė startuoja pagrindinėje Respublikos lygoje jau nuo 1993 metų. VU rinktinė nuosekliai stiprina savo pozicijas Respublikos čempionatuose: 2014 m. - 3 vieta, 2015 m. - 2 vieta, 2016 m. - 1 vieta komandinėje įskaitoje. VU komanda kiekvienais metais taip pat dalyvauja ir tarptautinėse varžybose bei turnyruose.