Sidebar

nuotr

 

Lapkričio 8 d. vakarą Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre įvyko pirmoji „Sporto kino vakarų“ peržiūra. Po filmo vyko diskusija, kurią moderavo TSPMI absolventas, sportui neabejingas protmūšių ir intelektualinių mįslių kūrėjas Paulius Ambrazevičius.

Diskusijoje dalyvavo vienas geriausių Lietuvos futbolininkų Arminas Narbekovas, iš asmeninės patirties pasakojęs apie varžybų metu patiriamą psichologinį spaudimą, bei Lietuvos olimpinio sporto centro sporto psichologė Ieva Petrukanece, gvildenusi klausimą, kokios savybės reikalingos norint pasiekti aukštų tikslų, kokius pasiekė rodyto filmo herojus Christiano Ronaldo. Į diskusiją aktyviai įsitraukė studentai iš auditorijos bei svečiai, o gvildenami klausimai pasižymėjo temų įvairove.

Kaip pažymėjo Sveikatos ir sporto centro direktorė Ramunė Žilinskienė, - „Pernai startavusio projekto metu pamatėme, kad ir akademinėje, ir sporto bendruomenėse jaučiamas poreikis į sportą žvelgti plačiau ir giliau, aprėpiant socialinius, psichologinius ir kitus jo aspektus, įvairių sričių ekspertų pagalba atveriant netikėtas problemų briaunas ir sukuriant erdvę apie tai kalbėtis“. Todėl šių metų „Sporto kino vakarų“ programoje buvo susitelkta į tarpdisciplininį požiūrį į filmuose nagrinėjamas problemas.

Į jau antrus metus vykstančio projekto organizavimą šiemet aktyviai įsitraukė ir filmo surtitrus paruošusios Kauno humanitarinio fakulteto Germanų filologijos katedros audiovizualinio vertimo studentės Ieva Timinskaitė, Indrė Višinskaitė bei Ilvita Balžekaitė, kuruojamos dėstytojos Jurgitos Astrauskienės.

Studentės pasidalino vertimo virtuvės įspūdžiais: „Šio filmo vertimas tikrai buvo nemenkas iššūkis vertėjams. Pirmiausiai dėl to, kad jame vyrauja nemenka kalbų įvairovė. Garsusis futbolininkas su savo šeima kalbasi gimtąja portugalų kalba, tačiau bendraudamas su tarptautine publika neapseina be anglų kalbos (gerai ją valdo ir net šauniai dainuoja), o darbo pobūdis verčia prabilti ir ispaniškai. Kitas iššūkis buvo sporto, o ypač paties futbolo terminija. Dar, kadangi šis filmas pasakoja apie praeityje vykusias varžybas, teko prisiminti, kur jos vyko, kokios komandos žaidė, kokia buvo varžybų eiga. Nė kiek nesumeluosime, jei pasakysime, kad šis vertimas praplėtė mūsų akiratį ir praturtino“.

„Sporto kino vakarų“ programoje numatytos dar trijų filmų peržiūros. Filmai ir jų aptarimas vyks likusiais lapkričio antradieniais 18 val. VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. „In Football We Trust“ gvildens amerikietiško futbolo, Polinezijos kultūros, nusikalstamumo ir bendruomenės klausimus, „McConkey“ papasakos kūrybingą gyvenimą konstruojančio slidininko-šuolininko ekstremalo istoriją, o „Walk on“ kels stigmatizacijos klausimą ir pristatys įkvepiantį pasakojimą apie neįgalaus vaikino žygį.

Šių metų „Sporto kino vakarų“ tema - „Asmenybės, kurios įkvepia.“

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos