Sportas – sveikata! Karantino sąlygomis taip pat galima palaikyti fizinį aktyvumą ir rūpintis savo sveikata. O kaip sportuoti karantino laikotarpiu? Kokį būdą pasirinkti? Kaip save motyvuoti sportui? Balandžio 21 – 26 dienomis VU rinktinių nariai dalijosi patarimais, kaip motyvuoti visuomenę sportuoti namie karantino laikotarpiu.

vu mikeApklausoje dalyvavo 29 sportininkai: 21 moteris ir 8 vyrai. Įvairių sporto šakų atstovai ir atstovės įvardijo, kaip patys/čios sportuoja namuose. Sportininkai ir sportininkės siūlo:

• Žiūrėti ir kartoti treniruotes internete (YouTube platformoje, VU SSC Facebook paskyroje, live gupinių treniruočių transliacijos).
  • Susirasti patikimą trenerį/ę, kuri/s kelia treniruočių video ir sekti nurodymus.
  • Sportuoti su mobiliųjų programėlių pagalba (įdiegti į mobilų telefoną).
  • Pasivaikščiojimai parkelyje, bėgiojimas, važiavimas dviračiu, riedučiais.
  • Padaryti sporto iššūkį, susitarti su draugu / drauge ar namiškiais, kad kiekvieną dieną atliekate tam tikrus pratimus (pvz.: atsispaudimai, atsilenkimai, lentos laikymo pratimai, pritūpimai, esant galimybei prisitraukimai) didinti jų kiekį, kartu aptarti rezultatus.
  • Daryti rytines mankštas ant kilimėlio, pasidaryti namų sąlygomis svorius (pvz: iš tusčių 0,5l buteliukų pasidaryti svorius, su kuriais galima tinkamai atlikti pratimus rankoms).
  • Galima sportą prijungti prie rutiniškų veiksmų namie - „Prieš kiekvieną kartą atidarant šaldytuvą padaryti 10 atsispaudimų“.

Be to, VU rinktinių nariai ir narės pasidalino savo nuomone, kas galėtų motyvuoti visuomenę sportuoti namie karantino laikotarpiu:

• Daugiau informacijos apie sporto teikiama naudą (žiniasklaida, moksliniai straipsniai).
  • Daugiau sporto užsiėmimų per televiziją.
  • Lengvai prieinamos online video pamokos, grupinės online treniruotės.
  • Žmones paskatinti sportuoti gali „influenceriai“.
  • Raginimai sportuoti socialiniuose tinkluose.
  • Užsibrėžtas tikslas - puikus motyvacinis veiksnys (pvz: numesti kūno svorio, patobulinti kūno formas, norit sveikiau gyventi).
  • Sukurti motyvaciją keliančią aplinką, pakabinti plakatus, savo nuotrauką, sportininkų nuotraukas.
  • Neatidėlioti sporto kitam kartui, o sportuoti čia ir dabar, o karantinas puiki proga pradėti.
  • Geri pavyzdžiai ir visuomenės švietimas.
  • Baimė netekti geros formos.
  • Artimųjų ir draugų paskatinimas.
  • Sportas padeda išsikrauti fiziškai, tuo metu pailsi galvos smegenys.
  • Žinojimas, kad greitai pasibaigs karantinas ir prasidės vasaros sezonas.
  • Mobiliųjų įrenginių pagalba nustatyti norimą tikslą, nuolatiniai priminimai padės siekti tikslo.
  • Po sporto žmogus jaučiasi energingesnis ir pailsėjęs nuo visų supančių problemų.

Dėkojame VU rinktinių nariams ir narėms, užpildžiusiems klausimyną! Sportuokite ir būkite sveiki!

Kaip siūlo sportuoti Sveikatos ir sporto centras, skaitykite čia.

Apklausą ir straipsnį parengė VU SSC savanorė Anastasija Grinčenko.