Birželio 15 d. į Universiteto Mažąją aulą sugužėjo VU studentai, šiais mokslo metais įvairiose sporto varžybose bei čempionatuose atstovavę savo fakultetui ir universitetui Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje. Sportininkai rinkosi kiek kitokiame amplua: patogias sportines aprangas bei sportbačius iškeitė į sukneles, aukštakulnius ir kostiumus.

taurės

2016/2017 m.m. Tarpfakultetinių varžybų Rektoriaus taurei laimėti uždarymo renginio metu studentus sveikino VU mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas, Filosofijos fakulteto, padėjusio suorganizuoti 2016/2017 m.m. varžybas, prodekanas dr. Evaldas Kazlauskas bei Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. dr. Ramunė Žilinskienė. Vyr. varžybų teisėjas Rimantas Turskis pristatė šių metų fakultetus-nugalėtojus, prorektorius bei direktorė įteikė taures ir diplomus. Bendrakomandinėje Rektoriaus taurės įskaitoje pagrindinę taurę atsiėmė bei I-ąją vietą užėmė Matematikos ir informatikos f. studentai bei dekanas dr. Gediminas Stepanauskas. II-ojoje vietoje liko nugalėtojo titulą kelis metus iš eilės apgynę Ekonomikos f. sportininkai bei dekanas dr. Jonas Martinavičius. III-ioji vieta atiteko Medicinos f., o taurė įteikta dekanui dr. Algirdui Utkui.

Bendrakomandinė VU fakultetų įskaita Rektoriaus taurės varžybose

mifŠventės metu buvo pasveikinti visi VU fakultetai, vienuolikos sporto šakų varžybose užėmę prizines vietas. SSC direktorė R. Žilinskienė apžvelgė praėjusius mokslo metus, išskyrė reikšmingiausias universiteto studentų pergales Europos ir pasaulinio masto varžybose, tokiose kaip vasaros Rio Olimpinės žaidynės ir KF studentės, irkluotojos Mildos Valčiukaitės bronzos medalis, ar EF magistrės, šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionės titulas. Išskirtiniais apdovanojimais buvo pasveikintas 2016 metų Vilniaus universiteto geriausių studentų-sportininkų dešimtukas, kurį rinko visa VU bendruomenė, o išrinktaisiais tapo Ieva Dumbauskaitė (KF, paplūdimio tinklinis), Edis Matusevičius (MIF, ieties metimas), Edvinas Navakauskas (FF, aerobinė gimnastika), Airinė Palšytė (EF, šuolis į aukštį), Domantas Poška (EF, disko metimas), Ingrida Preidžiūtė (FsF, stalo tenisas), Povilas Strazdas (TF, plaukimas), Diana Zagainova (FsF, trišuolis), Algirda Zaliauskaitė (MIF, orientavimosi sportas kalnų dviračiais). 2016 metų Vilniaus universiteto geriausia sportininke išrinkta Milda Valčiukaitė (KF, akademinis irklavimas).

RT 170615 E Kurausko foto 24taures

Šakočiais buvo apdovanotos VU rinktinės, mokslo metais garsinusios Universitetą: aerobinės gimnastikos rinktinė (trenerė Teresė Gritėnienė), futbolo rinktinė (treneriai Rimantas Turskis, Edvardas Malkevičius), merginų krepšinio rinktinė (trenerė Loreta Berūkštienė), merginų tinklinio rinktinė (trenerė Gražvilė Gatelienė), stalo teniso rinktinė (trenerė Džiuljeta Liepinaitienė), vaikinų krepšinio rinktinė (treneris Rimantas Kaminskas), vaikinų tinklinio rinktinė (treneris Algirdas Bučinskas). 2016 metų geriausia Vilniaus universiteto komanda išrinkta paplūdimio tinklinio vaikinų rinktinė (treneris Algirdas Bučinskas), kurią sudaro studentai Lukas Každailis (EF) ir Artūr Vasiljev (EF).

Šventę vainikavo smagūs VU rinktinių prisistatymai bei Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionatų ir kitų varžybų nugalėtojų apdovanojimai. Kasmetinis renginys dar kartą įrodė, jog Vilniaus universitetas yra lyderis ne tik mokslo srityje, bet ir sporte, kovingai ir atkakliai skinantis pergales šalyje bei pasaulyje.

Šventės akimirkos
Nuotr. Edgaro Kurausko