Balandžio 25-osios rytą studentai fechtuotojai rinkosi Kauno „Gajos“ sporto salėje, kur vyko kasmetinis Lietuvos universitetų studentų fechtavimosi čempionatas. Šiemet varžybose dalyvavo kiek daugiau nei dvidešimt fechtuotojų, atstovavusių aštuonis universitetus. Čempionate buvo kovojama vienu ginklu – špaga, o sportininkai varžėsi individualioje įskaitoje. Susumavus individualios įskaitos rezultatus buvo išaiškinta ir pajėgiausia fechtavimo komanda, kurios titulą šiemet gynė Vilniaus universiteto studentai.

VU fechtuotojai džiaugiasi pergale. SSC archyvo nuotr.

Pirmosios startavo merginos ir jau po pogrupių kovų ėmė aiškėti pajėgiausios sportininkės. Užtikrintai kelią iki pergalės skynėsi Vilma Juchnevičiūtė (LSU), kuriai tik finalinėje kovoje nusileido atkakliai kovojusi Paulina Matlauskaitė (VU Komunikacijos f.). Trečiąsias vietas pasidalino Emilija Serapinaitė (VGTU) ir Gintarė Venčkauskaitė (LSU).

Po įnirtingų kovų vyrų pogrupyje Lietuvos universitetų studentams teko pripažinti Pauliaus Stasiūno pranašumą, kuris atstovavo Sorbonos Universitetą ir iškovojo pirmąją vietą individualioje įskaitoje. Antrąją vietą užėmė Martas Ambraziūnas (VU Kauno humanitarinis f.), o bronzos medalius pelnė Andrius Vasiliauskas (LSMU) ir Mindaugas Tamošiūnas (VDU).

Komandinėje įskaitoje, įvertinus individualius sportininkų pasiekimus, triumfavo Vilniaus universiteto  komanda, antrąją vietą iškovojo Lietuvos sporto universiteto auklėtiniai, trečioji vieta atiteko Kauno technikos universitetui.

Dėkojame rungtynių organizatoriams bei dalyviams už galimybę pasivaržyti ir populiarinti fechtavimą Lietuvoje!