Tragiškiems sausio 13-osios įvykiams atminti kasmet visoje Lietuvoje yra rengiami įvairūs renginiai. Prie šios taurios iniciatyvos kasmet aktyviai prisijungia ir Lietuvos bei Vilniaus miesto dziudo federacijos rengdamos atvirus tarptautinius Vilniaus miesto dziudo turnyrus. Neatsitiktinai ir šiemet sausio 10 d. Vilniuje  jėgas panoro išbandyti ne tik Lietuvos stipriausi dziudo mėgėjai, bet ir svečiai iš Baltarusijos, Latvijos, Prancūzijos, Estijos ir Rusijos – iš viso per 120 sportininkų. Vaikinų ir merginų grupėse vyko atkaklios dvikovos, netrūko ir aukšto lygio, techniškų, kvapą gniaužiančių dvikovos momentų.

Iš kairės: R. Aksionova (FsF absolventė), I. Sirtautas (EF), R. Cvirka (KF), Ž. Džiaugys (EF). J. Sadauskaitės nuotr.

Šiuo metu visiems Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams, tuo pačiu ir Vilniaus universiteto sportininkams, yra nelengvas periodas – vyksta egzaminų sesija bei kiti svarbūs atsiskaitymai. Todėl  labai džiugu ir sveikintina, kad nors ir nedideliam mūsų Alma Mater dziudoistų būreliui pavyko aktyviai save išreikšti tokio aukšto rango varžybose. Nors prizinių vietų ir nepavyko iškovoti, bet visi dalyvavusieji kovojo pakiliai ir garbingai.

Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 52 kg geriausiai pasirodė ilgametė VU dziudo ir sambo rinktinių narė, įvairių varžybų nugalėtoja ir prizininkė Filosofijos f. absolventė  Rūta Aksionova, iškovojusi III vietą.

Vaikinai pasirodė šiek tiek kukliau. Svorio kategorijoje iki 60 kg Žygimantas Džiaugys (Ekonomikos f.) ir 73 kg svorio kategorijoje Rokas Cvirka (Komunikacijos f.) tenkinosi 5-6 vietomis, o stipruolis Indrius Sirtautas (Ekonomikos f.) svorio kategorijoje iki 81 kg kovodamas su stipriausio pogrupio atletais užėmė 8 vietą.