Prieš aštuonerius metus netekome žinomo sportininko, mokslininko didžiulio sambo sporto entuziasto ir puoselėtojo, ilgamečio Lietuvos sambo  federacijos prezidento, Europos sambo generalinio sekretoriaus, ilgamečio VU prorektoriaus, ekonomikos mokslų daktaro Pranciškaus Eigmino.

P. Eigminas buvo ne eilinė asmenybė, o nepaprastų organizacinių gebėjimų žmogus, kuris išarė gilią ir plačią vagą  ne vienoje gyvenimo srityje, o ypač paliko neišdildomus pėdsakus Vilniaus universiteto mokslinėje, darbinėje, sportinėje veikloje bei Lietuvos ir Europos sambo sporte. Todėl neatsitiktinai šiai iškiliai asmenybei atminti Lietuvos sambo federacijos iniciatyva kasmet gruodžio mėnesį yra rengiamas Tarptautinis jaunųjų sambo mėgėjų (iki 19 metų ir jaunesnio amžiaus) turnyras.

Manvydas Sokolovas (pirmas iš kairės). Asmeninio archyvo nuotr.

Ne išimtis buvo ir šie metai, kai aštuntą kartą į šį tradicinį turnyrą Vilniuje VRM sporto komplekse susirinko per 100 jaunųjų sportininkų net iš dešimties šalių:  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Airijos, Baltarusijos, Belgijos, Rusijos, Lenkijos, Izraelio ir Olandijos.

Šiame pakankamai aukšto sportinio meistriškumo jaunųjų stipruolių turnyre jėgas išmėgino ir penki mūsų universiteto pirmakursiai, bet tik vienam iš  jų – Matematikos ir informatikos fakulteto studentui  Manvydui Sokolovui (svorio kat. - iki 82 kg) pavyko prasiskverbti į prizininkų gretas iškovojant antros vietos apdovanojimą.

Nuoširdžiai sveikiname jaunąjį sportininką ir linkime jam sėkmės garsinant mūsų ALMA MATER  svarbiose sporto varžybose.