2014/2015 m. m. sezono studentų čempionatų maratoną pirmieji pradėjo irkluotojai. Šeštadienį, rugsėjo 13 d. Šiauliuose Talšos ežere vykusiose varžybose dėl įvairių priežasčių išretėjusi Vilniaus universiteto irkluotojų komanda vis dėlto pasirodė gerai. Užimta II komandinė vieta. Studentai nusileido tik gausiai Klaipėdos universiteto irkluotojų komandai. Treti liko Vilniaus Gedimino technikos universiteto irkluotojai, kurie surinko taip pat gausią ir entuziastingą komandą, bet atkaklioje kovoje su mūsų universitetu pralaimėjo.

VU irkluotojų įgula, Lietuvos studentų čempionate iškovojusi II vietą. SSC archyvo nuotr.

Varžybose dalyvavo vienvietės, dvivietės, keturvietės ir net aštuonvietės valtys. Distancijos ilgis - 2000 m. Pagal nuostatus leidžiama startuoti dvejose valčių klasėse ir aštuonvietėje. Tokia ilga varžybų programa pareikalavo nemažai jėgų iš studentų, bet laimėti medaliai ir geros emocijos kompensavo ne tik užsitęsusias varžybas, bet ir nuovargį bei atsiradusias nuospaudas delnuose.

Geriausia praeitų metų universiteto sportininkė, Pasaulio ir Europos čempionė Milda Valčiukaitė (KF) įrodė neabejotiną savo pranašumą vienviečių valčių klasėje. Šioje rungtyje sidabrą užtikrintai laimėjo taip pat VU komandos narė Giedrė Leknickaitė (MF, absolventė).

Vėliau minėtos merginos susėdusios į dvivietę valtį taip pat buvo nepralenkiamos. Toje pačioje rungtyje šauniai kovojusios sidabrą pelnė Gaudvilė Maniušytė (MIF) ir Deimantė Varnaitytė (IF).

Vaikinų varžybose čempionu tapo Joris Mykolas Medeišis (IF), irklavęs lengvo svorio vienvietę valtį. Jis kartu su Simonu Jurgiu Kuliešiumi (ChF), Luku Brasiūnu (KF) bei Karoliu Paliuku (TVM) laimėjo sidabro medalius keturviečių valčių klasėje. Šiame plaukime vaikinams nedaug trūko iki aukso, bet sulūžęs valties irklo laikiklis sutrukdė pasiekti pergalę.

Panašios techninės problemos iškilo aštuonviečių valčių rungtyje. Sprendžiant jas buvo prarastas laikas ir pavėluota į startą. Teisėjai šį kartą neparodė geranoriškumo ir plaukimas įvyko be mūsų aštuonvietės. Nors įgula pajėgi ir medalius tikrai būtų laimėjusi, o ir komandinis taškų kraitis būtų buvęs didesnis.

Vaikinų dvivietė - Džiugas Kuliešius (FilF) ir S. J. Kuliešius (ChF) - medalių nelaimėjo, bet svariai prisidėjo prie komandinių taškų.

Nepaisant visų nesklandumų, VU irkluotojų iškovota II komandinė vieta yra puikus pasiekimas.