Rugpjūčio 30 dieną Pakruojyje baigėsi ilgai trukęs Lietuvos galiūnų čempionatas. Šios varžybos prasidėjo pavasarį, jose startavo visi geriausi Lietuvos sportininkai. Dalyvių gretose rikiavosi ir du Vilniaus universiteto studentai: Kęstutis Daugėla (MIF absolventas) ir Mindaugas Jaras (MIF).

Čempionatas buvo suskirstytas į keturis etapus, o aštuoni, pasiekę geriausių rezultatų etapuose, varžėsi finale šį savaitgalį. Visą vasarą negailėdami jėgų ir laiko studentai Kęstutis ir Mindaugas treniravosi bei dalyvavo etapų varžybose. Sunkus darbas davė gerų rezultatų.

Mindaugas Jaras su treneriu Rimantu Cijūnėliu (kairėje). Mindaugo Jaro asmeninio archyvo nuotr.

Pasibaigus varžybų etapams suvesti rezultatai studentams buvo ir džiugūs, ir liūdinantys. Į elito aštuntuką nesunkiai pateko Mindaugas, o Kęstučiui Pakruojyje teko būti tik žiūrovų gretose.

Finalinėse varžybose iš viso buvo aštuonios rungtys, o pradiniai svoriai dažnai sunkiai suvokiami: penkiolikos tonų vilkiko tempimas arba 360 kg sveriančių naščių nešimas, lengvo automobilio, sveriančio 350 kg atkėlimas, 135 kg svorio rąsto kėlimas ir pan. Varžybos buvo ilgos ir varginančios, tačiau žiūrovams suteikė daug gražių emocijų. Mindaugas su šiais svoriais kovojo šauniai, iš aštuonių rungčių jis dvejose rungtyse buvo trečias, o vienoje (skydo nešimas, svoris 182,5 kg) - antras.

Susumavus aštuonių rungčių rezultatus, Lietuvos galiūnų čempionu pirmą kartą tapo Lietuvoje ir pasaulyje žinomas galiūnas Vidas Blekaitis, prieš tai 16 kartų iš eilės Lietuvos galiūnų čempionu tapdavo Žydrūnas Savickas. Antrą vietą iškovojo Marius Lalas, bronzos medalis atiteko Mariui Beniušiui. O Mindaugas Jaras išties pasirodė puikiai, liko ketvirtoje vietoje, o svarbiausia - atsidūrė Lietuvos galiūnų elito viršūnėje.