Gražų ir saulėtą gegužės 17d. rytą penki Vilniaus universiteto studentai išvyko į Aukštadvaryje vyksiančias Lietuvos studentų keliautojų sąskrydį. Tuo pat metu vyko ir kalnų technikos varžybos, tad dalyviai laisvas nuo rungčių akimirkas galėjo užpildyti stebėdami kai kuriems niekad nematytais vaizdas. Universiteto komandą sudarė įvairių fakultetų atstovai: Laima Kaziulytė (MIF), Tomas Žukauskas ir Gediminas Songaila (FF), Vytautas Ozolinš (EF), Ingrida Olendraitė (GMF). Šiemet į renginį susirinko tie patys varžovai kaip ir pernai:  Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Kauno technologijos universitetas (KTU) bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU).

SSC archyvo nuotr.

Komandos varžėsi kaip įprasta: kliūčių ruožo ir orientavimosi sporto rungtyse. Kiek neįprastai, pirmoji užduotis buvo kliūčių ruožas. Reikėjo įveikti oro perkėlą, tradiciškai nuleisti rastą per pelkę. Įveikus medinį buomą, visi skubėjo pavaikščioti virvėmis. Šis kliūčių ruožo etapas buvo lemiamas varžybų rezultatams. Daugumai nesunkiai įveikus ant medžių pakabintas neilgas virvių atkarpas, su kiek ilgesnėmis teko pavargti atrandant pusiausvyrą ir ėjimo taktiką. Čia buvo svarbu susigalvoti strategiją, kaip panaudoti pagalbinę virvę. Vienos komandos užtruko labai ilgai, o VU atstovaujantys vaikinai parodė, jog turi puikius įgūdžius. Visai komandai įveikus virvių trasą, teko parodyti gabumus rišant mazgus neštuvams ir statoku šlaitu pargabenti „sužeistąjį“ komandos narį į finišą. Rezultatai kiek nustebino, nes VU komanda pirmą kartą per keletą metų užleido nugalėtojos poziciją VGTU, kuriems kliūčių ruožui įveikti užteko 10 min. VU studentai, užtrukę dviem minutėmis ilgiau, liko treti.

Orientavimosi sporto rungtyje reikėjo rasti penkis punktus ir viduryje trasos „eiti linija“ – bėgti labai tiksliai sekant žemėlapyje pavaizduota linija. Tam skirta buvo viena valanda. Vieninteliai VU sportininkai tilpo į rungčiai skirtą laiką. Kitoms komandoms nepakako orientavimosi įgūdžių. Tad radę visus reikiamus punktus ir grįžę geriausiu laiku šią rungtį laimėjo VU atstovai.  Bendras rezultatas buvo skaičiuojamas sudėjus užimtas vietas kliūčių ruože ir orientavimosi sporte. Galutinėje lentelėje VU, VGTU ir KTU surinko po 4 taškus, o LSMU 8. Tačiau kliūčių ruožui buvo skiriami aukštesni balai ir prizinės vietos paskirstytos atsižvelgiant į pastarąją rungtį. Tad VU komanda liko trečia, o šių metų keliautojų sporto universitetinėse varžybose nugalėjo VGTU komanda. Belaukiant apdovanojimų sudalyvavome ir vienoje kalnų technikos trasoje, išsimaudėme ežere ir netikėtai trasoje užklupusiame lietuje. Į Vilnių pajudėjome motyvuoti kitais metais susigražinti nugalėtojų vardą.