Gegužės 16-18 dienomis Tartu mieste, Estijoje vyko jubiliejinės XXX Baltijos šalių SELL studentų sporto žaidynės. Šios varžybos pirmą kartą vyko 1923 metais, 1940-aisiais nutrūko ir buvo atgaivintos 1998-aisiais. Iki šiol vyksta kasmet vienoje iš keturių Baltijos šalių. Pernai SELL žaidynės vyko Rygoje, o šiemet  jas organizavo estai. Ir taip jaunatvišką ir studentišką Tartu kelioms dienoms papildė apie 1700 studentų iš 62 universitetų,  iš 15 šalių. Varžybos buvo organizuotos puikiai, itin įspūdingas renginys - varžybų atidarymas miesto centre, apšviestas gausybe fejerverkų, aplankytas piratų laivo. Tartu sporto muziejuje buvo parengta ypač įdomi ekspozicija studentiško sporto tema.

SSC archyvo nuotr.

Daugiau varžybų nuotraukų

Mūsų universitetą atstovavo 29 sportininkai: lengvaatlečiai, dziudo imtynininkai, plaukikai, stalo tenisininkai, orientacininkai, šachmatininkai. Iš viso Vilniaus universiteto delegacija iš žaidynių parsivežė 13 medalių: 2 aukso, 3 sidabro ir 8 bronzos.

Laura Gedminaitė. SSC archyvo nuotr.

Aukščiausi pasiekimai – lengvaatlečių ir dziudo imtynininkų sąskaitoje. Tarp lengvaatlečių Laura Gedminaitė (MF) aukso medalį iškovojo rutulio stūmimo rungtyje ir bronzinį apdovanojimą – disko metime. Sidabro medaliu pažymėtas buvo 4 x 100 m estafetės vaikinų startas, kur bėgo Alvydas Misius (MIF), Giedrius Rupeika (EF), Kasparas Šaikus (EF absolventas), Mantas Rainys (MIF). O bronzos medaliais pasipuošė 4 x 100 m estafetės merginos: Agnė Butkutė (FF), Karolina Strakovska (GMF), Jūratė Vaišnoraitė (EF), Sofija Korf (KF). Vera Djakova (MIF absolventė) ir Simas Šnipaitis (GMF) trečiąsias vietas užėmė atitinkamai 3000 m bėgimo ir šuolio su kartimi rungtyse. Lengvaatlečiai startavo naujai įrengtame universiteto stadione.

SELL žaidynių archyvo nuotr.

Dar vienas auksas pelnytas dziudo sportininkų – geriausiai kovojo Mykolas Lukoševičius (EF) svorio kategorijoje iki 66 kg. Antrąją vietą iškovojo Aistė Zaronaitė svorio kategorijoje iki 52 kg, trečiąsias vietas -  Deivydas Nenartavičius (TVM) – iki 73 kg, ir Eglė Kungytė (EF) – iki 78 kg.

SSC archyvo nuotr.

Plaukimo varžybose konkurencija buvo itin didelė. Geriausiai sekėsi Arnui Sedlevičiui (EF), iškovojusiam sidabrą 100 m plaukimo krūtine rungtyje ir bronzą – 50 m plaukime krūtine. Stalo tenisininkėms kovas gerokai apsunkino į šias varžybas atvykusios Kinijos sportininkės. Mūsiškėms geriausiai sekėsi moterų dvejetų varžybose, kuriose Auksė Gecevičiūtė (TF) ir Ieva Venslavičiūtė (EF) tapo III vietos laimėtojomis. Orientavimosi sporto bei šachmatų varžybose studentams medalių iškovoti nepavyko, nors šachmatininkai buvo arti sėkmės – ketvirtąsias vietas užėmė Dominyka Batkovskytė ir visa mūsų šachmatininkų komanda.

Stalo teniso rinktinė. SSC archyvo nuotr.