Praėjusį šeštadienį, balandžio 26 d., Vilniaus universiteto auklėtiniai dalyvavo jau gražia tradicija spėjusiame tapti Lietuvos universitetų studentų fechtavimo čempionate. Kaune vykusiose pirmenybėse  dalyvavo kiek mažiau nei 30 fechtuojančių studentų, atstovavusių septynis Lietuvos universitetus. Vilniaus Universiteto atstovai gynė 2013 m. komandinėje įskaitoje iškovotą čempionų titulą ir po daugelio permainingų dvikovų VU komanda vėl įrodė savo pranašumą, o mūsų Alma Mater pasidabino dar vienu aukso medaliu.

Šiemet varžybos vyko pagal naujas taisykles – buvo panaikintas amžiaus cenzas ir atsisakyta rungtynių kardu. Pastarasis pasikeitimas neliko nepastebėtas ir sukėlė apmaudą tarp šio ginklo entuziastų, tačiau aistroms nurimus teko pripažinti, kad kol kas visuotinai kultivuoti šią sporto šaką Lietuvoje nėra pakankamai galimybių.

Universiteto fechtuotojai Lietuvos studentų čempionais tapo devintus metus iš eilės. SSC archyvo nuotrauka.

Asmeninėje įskaitoje kaunantis špaga puikiai pasirodė VU komandos merginos, iškovojusios tris medalius iš keturių. Trečiąją vietą dalinosi Rimantė Pacevičiūtė (MF) ir Paulina Matlauskaitė (KF), o pirmosios vietos laurais pasipuošė Lina Batulevičiūtė (MF). Vaikinams šiemet sekėsi kiek prasčiau – prizines vietas užėmė pranašesni kitų universitetų atstovai. Tačiau, visų dalyvių indėlis į bendrą universiteto komandos sėkmę yra nenuginčijamas, kadangi įnirtingos kovos vyko iki paskutinio prakaito lašo.

Kovinga nuotaika nesutrukdė mėgautis šia sporto švente, nes varžybų metu vyravo draugiška atmosfera ir gera nuotaika, kadangi visos nuoskaudos ir priešiškumas buvo pamirštami vos palikus takelį.

Visos VU komandos vardu norime padėkoti čempionato organizatoriams už sklandų ir profesionalų renginį bei fechtavimo entuziastams už galimybę pasivaržyti.