Sidebar

Kasmet balandžio 7 d. visas pasaulis mini sveikatos dieną. Progos priminti apie tai, kas sudaro sveikatą, nepraleido ir  mūsų universitetas. Taigi, šiai dienai VU Sveikatos ir sporto centras kartu su  VU studentų atstovybe bei šauniais Medicinos fakulteto studentais Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą trumpam pavertė sveikatingumo žinių sklaidos tvirtove ir tyčia ar netyčia ėję pro šalį studentai gavo žinių, kaip išlaikyti ir gerinti savo sveikatos rodiklius, ką verta žinoti apie  taisyklingą laikyseną, mankštas su gumomis -  darbo vietoje ir bet kur, psichinę sveikatą, streso valdymą, taisyklingą mitybos režimą ir daugelį kitų.

E. Kurausko nuotrauka

Sveikatos diena startavo 10.30 val. MKIC lauko aikštelėje. Gryname ore studentus prajudinti ir paruošti darbingai dienai padėjo VU aerobikos gimnastikos merginų parengta ir energinga muzika „pagardinta“  rytinė mankšta, nors pro šalį skubantys studentai daugiau palaikančiai linksėjo nei jungėsi prie besimankštinančiųjų. Vėliau visi norintieji turėjo galimybę išbandyti, kuo gerai yra šiaurietiškais vaikščiojimas ir kaip keliauti pasinaudojant lazdomis taip, kad toks vaikščiojimas teiktų ir naudą, ir malonumą. Tuo tarpu MKIC viduje Medicinos fakulteto studentai bei  SSC darbuotojos Justina ir Vilma teikė konsultacijas ,,Sveikatos laboratorijoje“. Šioje programos dalyje, pasitelkus įvairius medicininius prietaisus ir nuoširdžius patarimus, apsilankiusieji galėjo sužinoti savo sveikatos būklę ir išsiaiškinti, kokių veiksmų reikėtų imtis norint jį pakoreguoti teigiama linkme. Konsultacijos buvo teikiamos išmatavus plaučių turį, kraujospūdį, riebalų masę, patikrinus laikyseną.

Nepamirštant, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai ir stipriai susijusi su psichine,  įvyko apskritojo stalo diskusija „Psichikos sveikata liečia kiekvieną iš mūsų“, kurioje sutiko sudalyvauti rimti psichikos sveikatos žinovai: psichiatras prof. dr. Dainius Pūras, psichoterapeutė dr. Rima Viliūnienė bei VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ direktorė, psichologė Karilė Levickaitė. Svečiai įvardijo psichinės sveikatos (bei žinių apie ją) svarbą ne tik jaunų žmonių, bet ir visos Lietuvos visuomenės gyvenime, apžvelgė pagrindines problemas, su kuriomis susiduria psichinėmis ligomis sergantys ir jų artimieji, apie tai, kaip šių problemų nesuprantame mes, „sveikieji“, kaip drąsiai į specialistus kreipiamės lūžus rankai ir kaip keblu kreiptis pagalbos ištikus su psichine sveikata susijusioms bėdoms; kalbėta ir apie prevenciją – kaip galime didinti savo psichologinį atsparumą, kaip pažinti, kada galime problemas išspręsti patys, o kada jau būtina kreiptis pagalbos; kokį vaidmenį čia gali suvaidinti fizinis aktyvumas. Nežinantiems, kas yra psichinė sveikata prof. dr. Dainius Pūras ją trumpai apibūdino taip: ,,Tai kiekvieno žmogaus savybė palaikyti ryšį su kitu žmogumi ir su pačiu savimi“. Susirinkęs gausus būrys diskusijos dalyvių  padirbėjo grupėse ir  tai suteikė daug naujų žinių ir minčių apmąstymams; panašu, kad dalyviai turėjo progą pakoreguoti savo nuostatas apie psichines problemas; buvo diskutuojama, ką realiai galima būtu keisti ar suorganizuoti Vilniaus universitete ir plačiau. 

Sveikatos diena, prasidėjusi MKIC pabaigai ir paskutiniam renginiui nusikėlė į Sveikatos ir sporto centrą, kuriame buvo surengtas protmūšis ,,Ką žinai apie sveikatą?“. Šis nuotaikingas renginys sutraukęs aktyviausius universiteto studentus patikrino pagrindines žinias apie sveikatą,  gautas per visą sveikatos dieną Vilniaus universitete. Susigrūmus su sunkiais klausimais apie sveikatą ir susirungus keliose užduotyse paaiškėjo, kad labiausiai pasikaustęs šioje srityje buvo fizikos studentas Liudvikas Paukštė, pakankamai didele persvarą aplenkęs savo konkurentus ir užėmęs I vietą. Garbingą antrą ir trečią vietas atitinkamai užėmė Medicinos fakulteto studentaas Dainius Trybė  ir Istorijos fakulteto antrakursis Darius Indrišionis, už savo aukštąją mokykla atvyko pakovoti ir vienas VGTU studentas Saulius Dilys.

Pirmą kartą Vilniaus universitete įvykusi sveikatos diena galėtų tapti puikia VU tradicija. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos