Tragiškiems sausio 13-osios įvykiams atminti kasmet įvairių organizacijų iniciatyva yra rengiami įvairūs renginiai. Norėdami paminėti šį istorinį įvykį dvikovinių sporto šakų mėgėjai taip pat nelieka nuošalyje – šia proga organizuojamas tarptautinis dziudo turnyras.

Sausio 11 d. VRM sporto rūmų komplekse Vilniaus miesto savivaldybės bei Vilniaus miesto dziudo federacijos atsakingų darbuotojų iniciatyva buvo surengtas tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo virš 150 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro ant tatamio skambėjo įsakmios varžybų teisėjų komandos, skambūs žiūrovų ir sirgalių šūksniai.

1-je eilėje iš kairės: Mykolas Lukoševičius (EF), Justė Sadauskaitė (FilF), Aistė Zaronaitė (MF), Aurelija Sapragonaitė (ChF), Eimantas Tukačiauskas (KF), Dovilas Petkus (TSPMI). 2-je eilėje iš kairės: Indrius Sirtautas (EF), Rytis Kazakevičius (FF), Veronika Vilčinska (GMF). 3-je eilėje iš kairės: Mindaugas Raškevičius (MF), Kotryna Miciukevičiūtė (MF), Gantas Cibas (EF).  Justės Sadauskaitės nuotr.

Šiame stipruolių forume aktyviai reiškėsi gausus Vilniaus universiteto studentų dvikovinio sporto mėgėjų būrys – dalyvavo net 14 sportininkų. Nors medalius pavyko iškovoti tik dviems mūsų sportininkams: Mykolas Lukoševičius (EF) iškovojo II-ąją vietą ir Rūta Aksionova (FilosF, absolventė) – III-iąją vietą. Šeši sportininkai tenkinosi 5-6 vietomis, o likusieji startavę sportininkai kovojo drąsiai ir ryžtingai, bet dėl varžybų patirties, meistriškumo stokos bei subjektyvaus varžybų teisėjavimo faktorių aukštų vietų neiškovojo. Žinoma, reikia nenusiminti, o laikytis olimpinio principo „svarbu dalyvauti, ne tik nugalėti, visada drąsiai ir ryžtingai kovoti ir lengvai nepasiduoti“. Jeigu nepavyko šiandien, reikia tikėtis, kad pavyks kitose varžybose, tik reikia nuosekliai treniruotis ir nuolat kelti meistriškumo lygį.