Kaip ir kiekvienais metais Sveikatos ir sporto centras surengė geriausiųjų universiteto studentų-sportininkų rinkimus. Kandidatus siūlė ir treneriai, ir patys studentai. Pagrindinis kriterijus, kuriuo buvo vadovaujamasi – kuo aukštesni pasiekimai pasaulio, Europos, Lietuvos čempionatuose 2013-aisiais.

Šiemet geriausiųjų viršuje atsidūrė Matematikos ir informatikos fakulteto studentė, irkluotoja MILDA VALČIUKAITĖ. Mergina yra absoliuti Pasaulio, Universiados, Europos ir Lietuvos čempionatų nugalėtoja. M. Valčiukaitė, turėdama tokių aukštų pasiekimų, tapo ir geriausia Lietuvos studente sportininke kartu su dvivietės valties įgulos drauge Donata Vištartaite.

Milda Valčiukaitė (MIF) – geriausia VU 2013 metų sportininkė. Asmeninio archyvo nuotr.

Geriausiųjų dešimtuke taip pat rikiuojasi:

Lina Batulevičiūtė (Medicinos f.) – šiuolaikinė penkiakovė, Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, 28 vieta; Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, II vieta.

Auksė Gecevičiūtė (Teisės f.) – stalo tenisas, Pabaltijo stalo teniso čempionatas, I ir III vieta; Lietuvos čempionatas, I vieta; Lietuvos komandinis čempionatas, I vieta.

Denis Krestinin (Tarptautinio verslo m.) – krepšinis, Pasaulio čempionatas U19, III vieta.

Aistė Marija Macaitė (Teisės f.) – stalo tenisas, Europos komandinis čempionatas, 17 vieta; Lietuvos komandinis čempionatas, 1 vieta; Lietuvos asmeninis čempionatas, II vieta; Lietuvos čempionatas, II vieta; Lietuvos stalo teniso asociacijos Taurė, II vieta.

Airinė Palšytė (Komunikacijos f.) – lengvoji atletika, Pasaulio čempionatas, 12 vieta; Europos čempionatas, 8 vieta; Europos U23 čempionatas, II vieta; Europos komandinis čempionatas, II vieta; Lietuvos čempionatas, I vieta.

Artūras Štura (Ekonomikos f.) – plaukimas, Atviras Lietuvos čempionatas, II ir III vieta; Lietuvos žiemos pirmenybės, I vieta.

Ovidijus Tarutis (Teisės f.) – svarsčių kilnojimas, Pasaulio jaunimo čempionatas, II vieta; Lietuvos čempionatas, III vieta; Lietuvos jaunimo čempionatas, II vieta.

Eimantas Tukačiauskas (Komunikacijos f.) – sambo, Pasaulio čempionatas, 11 vieta; Pasaulio jaunimo čempionatas, 11 vieta; Europos Sąjungos šalių čempionatas, I vieta.

Brigita Virbalytė (Komunikacijos f. absolventė) – lengvoji atletika, Pasaulio čempionatas, 20 vieta; Europos Taurė, 18 vieta; Lietuvos čempionatas, I vieta.

Universiteto rinktinių tarpe geriausia komanda ketvirtus metus iš eilės tapo STALO TENISO RINKTINĖ,  treniruojama Džiuljetos Liepinaitienės. Komanda šį titulą gavo už I-ąsias vietas Lietuvos suaugusiųjų komandiniame čempionate ir Lietuvos Universiadoje. Rinktinės sudėtyje žaidė Auksė Gecevičiūtė, Aistė Marija Macaitė (Teisės f.), Agnė Gečiauskaitė (Medicinos f.), Aušra Stirbytė (Filologijos f.), Monika Tamulionytė (Medicinos f.), Ieva Venslavičiūtė (Ekonomikos f.).

Stalo teniso rinktinė pripažinta geriausia universiteto komanda ketvirtus metus iš eilės. SSC archyvo nuotr.

Geriausių komandų trejetuke II vietą užėmė aerobinės gimnastikos rinktinė (trenerė Teresė Gritėnienė) – Lietuvos čempionato III vietos laimėtoja ir Lietuvos studentų čempionė. III-ioje trejetuko vietoje atsidūrė futbolo komanda (treneris Rimantas Turskis) - Lietuvos studentų futbolo lygos vicečempionė.