Lapkričio 23 dieną Vilniaus universitete įvyko atviros jėgos trikovės varžybos. Jose susirinko ne tik universiteto stipruoliai, bet ir svečiai iš Lietuvos Sporto, Mykolo Romerio universitetų, Vilniaus kolegijos bei kiti individualūs sportininkai, panorėję pasitikrinti savo jėgas. Reikia paminėti, jog šio tipo varžybose dalyviai nenaudojo specialios trikovei skirtos aprangos ir pritūpimams skirtų bintų, kurie padeda įveikti didesnį svorį. Dėl to pakeltas kilogramų skaičius buvo mažesnis, bet rezultatas geriau atspindėjo atleto fizinę formą.

SSC archyvo nuotr.

Dalyviai varžėsi ne tik atskirose kategorijose, bet ir kovojo dėl absoliutaus čempiono vardo, kuris buvo išaiškintas pasitelkus WILKS formulę. Reikia pasidžiaugti, jog čempiono taurė liko Vilniuje – varžybas laimėjo Vilniaus universiteto studentas ir sunkiosios atletikos rinktinės narys Kęstutis Daugėla (MIF). Sportininkas paskutinį varžybų momentą išplėšė pergalę prieš svečią iš Lietuvos Sporto universiteto – Luką Akulavičių. Simboliška, jog šiame veiksme Kęstutis taip pat pagerino ir universiteto sporto salės rekordą – jis atkėlė nuo žemės 270 kg svorį. Lukas, savo ruožtu, lengvai pritūpė su 217,5 kg ant pečių ir pasiekė geriausią varžybų rezultatą pritūpimo veiksme. Absoliučioje įskaitoje trečias liko Mykolo Romerio universiteto studentas Oleg Chamidrak. Štangos spaudimo veiksme geriausią rezultatą parodė universiteto galiūnas Mindaugas Jaras (MIF), išspaudęs 180 kg svorį. Kitose rungtyse atletas nedalyvavo dėl traumos.

Šios varžybos buvo įsimintinos ne vien dėl to, jog  tai pirmosios – jose iniciatyvą dalyvauti parodė ir dvi merginos: VU sunkiosios atletikos komandos narė Austėja Jakštaitė bei lengvaatletė Jūratė Vaišnoraitė (EF). Tarp merginų vyko atkakli kova ir, kaip ir vaikinų atveju, viską lėmė paskutinė rungtis – štangos atkėlimas. Čia Austėjai nepasisekė ir pergalę šventė Jūratė.

Atkakliai kovojo ir mūsų universiteto studentai. Kategorijoje iki 66 kg Ramūnas Večerskis (FF) atsiliko nuo pirmą vietą užėmusio Daumanto Stulgio (MIF) tik 2.5 kg. Kitose svorio kategorijose baigtis buvo aiškesnė – kategorijoje iki 74 kg pirmą vietą užėmė Lukas Šverčiauskas (SSC), iki 83 kg – Albert Ginevič (MIF), iki 93 kg – Rimvydas Mačiulis (MIF), o virš 93 kg – K. Daugėla.

Absoliuti vaikinų įskaita ir surinkta suma (skliausteliuose – įveiktas svoris pritūpimo, štangos spaudimo ir atkėlimo veiksmuose):

Kęstutis Daugėla (MIF) – 630 kg (200+160+270)

Lukas Akulavičius (LSU) - 615 kg (217,5+152,5+245)

Oleg Chamidrak (MRU) - 577,5 kg (195+137,5+245)

Rimvydas Mačiulis (MIF) - 527,5 kg (162,5+147,5+217,5)

Albert Ginevič (MIF) - 492,5 kg (165+117,5+210)

Lukas Šverčiauskas (SSC) - 432,5 kg (145+122,5+165)

Šių varžybų iniciatoriai – universiteto sunkiosios atletikos rinktinės nariai Kęstutis Daugėla, Lukas Kundrotas, Austėja Jakštaitė bei treneris Rimantas Cijūnėlis. Jas noriai sutiko paremti stipriausias pasaulio žmogus ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Žydrūnas Savickas, įsteigdamas prizus nugalėtojams. Kviečiame pasižiūrėti varžybų akimirkas. Tikėkimės jos taps kasmetine universiteto tradicija!

Daugiau varžybų nuotraukų čia

Varžybų video čia