Sidebar

Airijoje, Limerike vyko 16-oji kasmetinė ENAS (Europos akademinių sporto centrų asociacija) konferencija “Making a difference”. Vilniaus universitetas, atstovaujamas Sveikatos ir sporto centro, šiemet tapo šios organizacijos, vienijančios 105 Europos universitetus, nariu. Konferencijoje pirmą kartą dalyvavo VU SSC direktorė dr. Ramunė Žilinskienė. Į renginį susirinko 110 universitetų atstovų.

VU SSC direktorė Ramunė Žilinskienė (antra iš kairės) konferencijoje susitiko su kolegomis: ENAS prezidentu Duarte Lopez, Konstanzos universiteto sporto centro direktore Petra Borchert ir organizacijos iždininku Rob Cuppen. R. Žilinskienės asmeninio archyvo nuotr.

Programa buvo kaip reta intensyvi ir įdomi, kviestiniai lektoriai buvo tikrai išskirtiniai, pavyzdžiui, pirmąjį pranešimą apie studentų motyvavimą sportuoti skaitęs Gerry Duffy, kuris, rinkdamas aukas sergantiems vaikams per 32 dienas nubėgo 32 maratonus, dalyvavo ultratriatlone, parašė ir išleido du bestselerius arba Mark Pollock, buvęs didelio meistriškumo irkluotojas ir būdamas 22 metų netekęs regėjimo sugebėjo įveikti 7 dienų maratoną per Gobio dykumą ir dalyvavo ekspedicijoje į Pietų polių. Gerąsias patirtis perteikė ir Dublino universiteto profesorius Niall Moyna, dirbantis prevencinės kardiologijos srityje, savo įtaigiame pranešime pateikė nejudraus gyvenimo ir nutukimo poveikį žmogaus organizmui ir galimus prevencijos būdus, iš kurių svarbiausias – kuo daugiau judėti. Vyko įdomūs praktiniai užsiėmimai, kurių metu atliekant įvairias užduotis ir diskutuojant buvo keičiamasi vertingomis patirtimis.

Limerikas žymus savo išskirtinės kokybės sporto baze – neseniai pastatytu didžiuliu ir kokybišku sporto centru, atviru ir studentams, ir miesto bendruomenei, ir didelio meistriškumo sportininkams; galima tik pavydėti ir mokytis, kaip išradingai panaudojamos turimos erdvės ir kaip jos nuolat pilnos sportuojančiųjų. Dauguma tyrimų ir praktinė patirtis rodo, jog jaunimas juda per mažai todėl ypač universitetuose studentams turime siūlyti ir suteikti patrauklias bei kokybiškas galimybes sportuoti. Europos universitetuose galimybės mankštintis bei gilinti žinias apie sveiką gyvenseną organizuojamos labai skirtingai – nuo privalomų kūno kultūros pratybų ir pasirenkamų fizinių veiklų, už kurias suteikiama nuo 2 iki 9 ECTC kreditų, iki visiškai laisvai pasirenkamų nemokamų ir mokamų galimybių sportuoti. Taigi, tiesiogiai susipažinti su šiomis galimybėmis ir patirtimis buvo ypač svarbu, modeliuojant ir tobulinant mūsų universiteto studentų ir kitų bendruomenės narių įtraukimą į fiziškai aktyvų gyvenimą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos