Spalio 18-19 dienomis Kaune, Arvydo Sabonio vardo sporto komplekse vykusiame 2013 metų Lietuvos dziudo čempionate dalyvavo nemažas ir Vilniaus universiteto šio prestižinio olimpinio dvikovinio sporto mėgėjų būrys.

Mūsų universiteto studentai iškovojo vieną aukso ir vieną sidabro medalį, o du stipruoliai laimėjo garbingas 5-ąsias vietas.

Pirmą varžybų dieną svorio kategorijoje iki 66 kg geriausiai sekėsi studentui Mykolui Lukoševičiui (EF), kuris šioje grupėje tarp 19 stipruolių iškovojo II vietą ir pasidabino sidabro medaliu.

Šioje svorio kategorijoje taip pat pagirtinai kovojo ir kitas VU imtynininkas Eimantas Tukačiauskas (KF), kuris neseniai (prieš mėnesį) tapo Europos Sąjungos šalių sambo čempionu. Šis talentingas jaunuolis, įnirtingai kovodamas dėl III vietos apdovanojimo, nežymiai nusileido labiau patyrusiam priešininkui ir iškovojo V vietą.

Absoliučia varžybų čempione tapo ilgametė VU rinktinės narė Rūta Aksionova. Asmeninio archyvo nuotrauka

Antrąją varžybų dieną, merginų grupėje svorio kategorijoje iki 52 kg Lietuvos čempione tapo geriausia visų laikų mūsų universiteto imtynininkė, sambo ir dziudo sporto meistrė (1 DANAS, juodas diržas) Rūta Aksionova (FilosF). Ši labai darbšti, kukli ir talentinga sportininkė, daugkartinė Lietuvos sambo ir dziudo čempionė bei kitų įvairių tarptautinių varžybų nugalėtoja ir prizininkė tarsi žaisdama savo įprastu kovotojos stiliumi, lengvai įveikė visas jaunąsias varžoves ir eilinį kartą pasidabino aukso medaliu.

Daugkartinis Lietuvos sambo ir dziudo čempionatų prizininkas bei kitų svarbių varžybų nugalėtojas Kliment Olechnovič (MIF) dalyvaudamas varžybose svorio kategorijoje (+100 kg) įveikė keletą grėsmingų varžovų, bet pusfinalio dvikovoje, nežymiai nusileidęs savo priešininkui, iškovojo garbingą V vietą.

O šią savaitę, spalio 26 d. (šeštadienį), mūsų universiteto stipruolių laukia nelengvas ir labai atsakingas startas – Lietuvos aukštųjų mokyklų sambo čempionatas Kaune. Šiame kasmetiniame stipruolių forume VU sporto garbę ruošiasi ginti daugiau nei 28 šio dvikovinio sporto mėgėjai. Linkime jiems gerų, sėkmingų, gražių ir techniškų dvikovų ant Lietuvos studentų sambo imtynių kilimo!