Vilniaus universitete vykdoma Erasmus mainų programa daugeliui studentų ir darbuotojų leidžia pasinaudoti profesinio tobulinimosi galimybėmis išvykstant vizitų į kitas aukštąsias mokyklas, valstybines institucijas ar įmones pagal pasirinktas veiklos sritis. Šiomis galimybėmis rugsėjo mėnesį jau pasinaudojo net trys Sveikatos ir sporto centro darbuotojai, profesinių žinių gilinti vykę į Italiją ir Turkiją.

Rugsėjo 2 - 8 dienomis lektoriai, krepšinio rinktinių treneriai Loreta Berūkštienė ir Rimantas Kaminskas lankėsi Italijoje Umbrijos regione. Perugia mieste aplankė Umbrijos regiono krepšinio akademiją, stebėjo jaunųjų krepšininkų treniruotę. Sienos mieste apsilankė ir L. Berūkštienė ir R. Kaminskas (ketvirta ir penktas iš kairės) stebėjo Orvieto miesto moterų krepšinio komandos treniruotę. SSC archyvo nuotr.miesto universitete, ir profesionalios vyrų krepšinio komandos „Mens Sana Siena“ treniruotėje. Orvieto mieste stebėjo aukščiausios Italijos lygos moterų krepšinio komandos „Azzurra Basket Orvieto“ rytinę fizinio pasirengimo ir vakarinę krepšinio treniruotes. Pabuvojo Norcia miesto, įsikūrusio aukštai kalnuose, sporto centre, apžiūrėjo puikiai įrengtą sporto bazę su keliomis sporto salėmis, lauko aikštelėmis, baseinu, viešbučiu sportininkams, poilsio zonomis, kur įvairių sporto šakų rinktinės gali ruoštis svarbiausiems sezono startams.

Lektoriai gilinosi į krepšinio treniruočių metodiką, gynybos ir puolimo strategiją, sportininkų fizinį pasirengimą priešvaržybiniu periodu, pasisėmė naujų žinių ir idėjų, kurias galės pritaikyti savo tiesioginiame darbe su Vilniaus universiteto merginų ir vaikinų krepšinio rinktinėmis.

Ž. Paškevičiūtė sporto vadybos konferencijoje Stambule. SSC archyvo nuotr.Rugsėjo 11-15 dienomis Sveikatos ir sporto centro administracijos darbuotoja Živilė Paškevičiūtė dalyvavo kasmetinėje Europos sporto vadybos asociacijos (European Assoosiation for Sport Management, EASM) rengiamoje konferencijoje Stambule (Turkija). Konferencijos dalyviai gilinosi į įvairias sporto vadybos sritis ir problemas, tarp kurių buvo aptariamos ir universitetų studentų fizinio aktyvumo galimybės, jų motyvacija sportuoti, siūlomų veiklų pobūdis ir kiti aspektai. Tarp aktualių temų klausytojų dėmesio susilaukė ir moterų sporte sekcija, kurioje ypač daug dėmesio buvo skiriama futbolo sportui.