Gegužės 24-26 dienomis Rygoje, Latvijoje vyko 29-osios Baltijos šalių SELL studentų sporto žaidynės. Šios varžybos pirmą kartą vyko 1923 metais, 1940-aisiais nutrūko ir buvo atgaivintos 1998-aisiai. Iki šiol vyksta kasmet vienoje iš keturių Baltijos šalių. Pernai SELL žaidynės vyko Helsinkyje, o šiemet jas organizavo Latvijos studentų sporto asociacija, dalyvavo apie 1500 studentų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Vokietijos, Italijos universitetų.

Mūsų universitetą atstovavo 28 sportininkai, iš jų net 20 grįžo su įvairių spalvų medaliais. Iš viso Vilniaus universiteto delegacija iš žaidynių parsivežė 21 medalį: 5 aukso, 9 sidabro ir 7 bronzos.

Lengvosios atletikos estafetėse VU sportininkės iškovojo du sidabro medalius. SSC archyvo nuotr.Daugiausiai apdovanojimų - šešis - pelnė lengvaatlečiai (jų ir startavo daugiausiai - 12). Pirmąja čempione tapo rutulio stūmikė Laura Gedminaitė (MF), tą pačią dieną nugalėtoja 1500 m bėgime tapo ir Rasa Batulevičiūtė (MF). Ji iš žaidynių parsivežė du medalius – antrą varžybų dieną iškovojo sidabro medalį 800 m distancijoje, pasiekdama asmeninį rekordą. Sidabro medalius dar iškovojo Justina Abariūtė (EF) (100 m b/b, rezultatas) ir dvi merginų estafečių komandos: 4x100 m (Jūratė Vaišnoraitė (EF), Sofija Korf (KF), Justina Abariūtė (EF), A. Menšinskaitė (EF)) ir 100+200+300+400 m (S. Korf, J. Vaišnoraitė, R. Batulevičiūtė, J. Abariūtė).

Stalo tenisininkės namo parsivežė du aukso ir vieną sidabro medalį. SSC archyvo nuotr.

Šių metų Lietuvos stalo teniso čempionato nugalėtojos - mūsų stalo tenisininkės – visos grįžo su medaliais: Ieva Venslavičiūtė (TF) laimėjo vieneto varžybas, Aušra Stirbytė (FilF) ir Aistė Marija Macaitė (TF) – moterų dvejeto varžybas, o A. Stirbytė dar iškovojo trečiąją vietą vieneto varžybose.

Visi penki į šias varžybas vykę dziudo imtynininkai taip pat grįžo su medaliais: 52 kg. svorio kategorijoje čempione tapo Rūta Aksionova (FsF), antrąsias vietas laimėjo Aura Kisieliūtė (ChF) (iki 48 kg), Eglė Kungytė (EF) (70 kg) ir Donatas Jasas (ChF) (iki 100 kg). Su bronzos medaliu iš varžybų grįžo Mykolas Lukoševičius (EF) (66 kg).

Mūsų plaukikai iš SELL parsivežė 1 sidabrą (Arnas Sedlevičius (EF) 100 m krūtine) ir 3 bronzos medalius (Lina Batulevičiūtė (MF) - 50 m laisvu stiliumi, Artūras Štura (EF) - 100 m peteliške, Emilis Laužikas (MF) - 100 m nugara).

Šachmatų varžybose Vilniaus universitetą atstovavo Mantas Narmontas ir Dominyka Batkovskytė (ChF). Asmeninėje įskaitoje Mantas liko antras, Dominyka – trečia, o komandinėje įskaitoje jiedu liko treti.

Sveikiname sportininkus, šauniai atstovavusius Vilniaus universitetą, ir linkime jiems sėkmės kituose vasaros startuose, o taip pat ir beprasidedančioje sesijoje.

Keturiais medaliais VU delegacijos prizų fondą papildė ir plaukimo rinktinės nariai. SSC archyvo nuotr. Nei vienas dziudo imtynininkas iš varžybų be medalio negrįžo. SSC archyvo nuotr.