Gegužės 5-11 dienomis Ispanijoje, Vigo mieste vyko Vigo universiteto ir Europos akademinių sporto padalinių organizacija (ENAS, European Network for Academic Sport Services) organizuota Erasmus programos tarptautinė administruojančio ir mokymo personalo mokymų savaitė. Mokymų tema – Motyvavimo strategijų praktikos universitetų sporto centruose. Šiame renginyje kartu su kitų 33 universitetų atstovais iš 15 šalių dalyvavo Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro darbuotojos: dr. Ramunė Žilinskienė ir Živilė Paškevičiūtė.

VU SSC darbuotojoms vizitas ENAS mokymų savaitėje buvo naudingas ir naujų idėjų, ir užmegztų tarptautinių kontaktų prasme. SSC archyvo nuotr.

Programa buvo labai turininga ir įdomi, vertingi buvo tiek pranešimai studentų sporto administravimo, indėlio į bendrąją akademinę sėkmę, įvairių sporto programų ir veiklų sėkmingumo, sportuojančiųjų motyvacijos ir išlaikymo, lėšų pritraukimo temomis, tiek diskusijos ir keitimasis naudinga patirtimi su panašų darbą savo universitetuose dirbančiais kolegomis.

Vizito metu universiteto atstovės aiškinosi Vilniaus universiteto įstojimo į šią organizaciją galimybes. ENAS gyvuoja nuo 1997 metų, jos nariai tarpusavyje keičiasi gerosiomis sporto, laisvalaikio, sveikatos, kūno kultūros organizavimo akademinėje aplinkoje patirtimis bei idėjomis, gerina darbą savo institucijose. Šiuo metu ENAS savo narių tarpe turi beveik 100 universitetų, kurių sąrašą rudenį papildys ir Vilniaus universiteto vardas.

Užmegzti kontaktai ir gauta informacija tikrai bus naudinga tobulinant studentų sporto organizavimą Vilniaus universitete.