Kovo 16 d. Sveikatos ir sporto centro sporto salėje įvyko Lietuvos universitetų svarsčių kilnojimo čempionatas, jau trečius metus organizuojamas Sveikatos ir sporto centro. O universiteto sportininkai jau šeštus metus iš eilės tapo šių varžybų nugalėtojais, surinkę 128 taškus. Antrąją vietą, surinkę 106 taškus, iškovojo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos darnus kolektyvas. Trečioje vietoje liko Aleksandro Stulginskio universiteto svarsčių kilnotojai, savo sąskaitoje sukaupę 52 taškus.

Šeštą kartą iš eilės studentų svarsčių kilnojimo čempionais tapo VU sportininkai. SSC archyvo nuotr.

Varžybose dalyvavo geriausi šios sporto šakos atletai, tarp kurių ne vienas garsus Lietuvos sportininkas. Iš aštuonių Lietuvos universitetų susirinko 40 dalyvių, kurie aštuoniose svorio kategorijose sprendė šių varžybų apdovanojimų likimą keldami 32 kg svorio svarsčius. Išimtis tik 63 kg svorio kategorija - mažo svorio atletai kilnojo 24 kg svarsčius.

Džiugina tai, kad šioje nedidelio svorio kategorijoje visą apdovanojimų pakylą užpildė mūsų universiteto svarsčių kilnotojai: pirmąją vietą iškovojo Dovydas Rokas (EF), antrąją - Marius Kazlauskas (MIF), trečias liko Ramūnas Večerskis (FF).

Svorio kategorijoje iki 68 kg nugalėtoju tapo studentas Modestas Talačka (FilF).

Svorio kategorijoje iki 73 kg nepralenkiamas buvo Žymantas Žandaras (MF), iškovojęs aukso medalį, o kitas VU rinktinės narys – Lukas Šverčiauskas (SSC) pelnė bronzinį apdovanojimą.

Svorio kategorijoje iki 78 kg susirinko ypač pajėgūs studentai, o čempiono vardas atiteko universiteto ilgamečiam sportininkui Giedriui Vaitukaičiui (MF), bronzinis apdovanojimas – Ignui Kurkliečiui (MIF).

Svorio kategorijoje iki 85 kg pirmą kartą šiose varžybose čempionu tapo Dimitrij Kuznecov (MF), trečioje vietoje liko Paulius Šalna (EF).

Svorio kategorijoje iki 95 kg universiteto sportininkų aukščiausia užimta vieta – trečioji, kurią iškovojo Ovidijus Tarutis (TF).

Ir paskutinį prizininko apdovanojimą šiose varžybose svorio kategorijoje virš 105 kg pelnė ilgametis universiteto rinktinės narys Mindaugas Jaras (MIF).

Aukštus rezultatus užimdami ketvirtąsias vietas pasiekė ir Marius Klimavičius (MF) bei Justas Vėžys (MIF absolventas).

Iš viso universiteto komandai atiteko 12 apdovanojimų: penki aukso, vienas sidabro ir šeši bronzos medaliai.