Kovo 7-osios vakarą M. K. Čiurlionio sporto salėje aidėjo metalo skambesys.Kaip ir kiekvienais metais pirmosiomis pavasario dienomis fakultetų studentai susirinko į tarpfakultetines Rektoriaus Taurės svarsčių kilnojimo varžybas.

Varžybų lyderiai išaiškėjo labai greitai - tai universiteto svarsčių kilnojimo rinktinės nariai, turintys aukštų pasiekimų įvairaus lygio varžybose, tačiau tai nesukliudė ir svarsčių sporto rezultatų neturintiems studentams garbingai kautis ir ginti savo fakultetų garbę. Virš 50-ties varžybų dalyvių kilnojo 24 kg svarsčius ir pasiekė iš ties neblogų rezultatų.

Svorio kategorijoje iki 70 kg pirmąją vietą atkaklioje kovoje laimėjo Žymantas Žandaras (MF), aplenkdamas Modestą Talačką (FilF), trečioje vietoje liko Dovydas Rokas (EF).

Svorio kategorijoje iki 80 kg susitiko du ilgamečiai universiteto rinktinės nariai Giedrius Vaitukaitis (MF) ir Nerijus Strelkauskis (MIF); trečias liko Povilas Šalna (EF).

Svorio kategorijoje iki 90 kg nepralekiamas buvo Dmitrij Kuznezov (MF), pasiekęs geriausią varžybų rezultatą rovimo veiksme (163 kartai). Antras liko Marius Klimavičius (MF), trečioji vieta atiteko Ignui Kurkliečiui (MIF).

Svorio kategorijoje virš 90 kg nepralenkiamas buvo Ovidijus Tarutis. Jis ne tik laimėjo, bet ir pasiekė geriausią dviejų svarsčių stūmimo rezultatą (107 kartus). Antros vietos laimėtoju tapo Mindaugas Jaras (MIF), o bronzos medaliu pasipuošė Dangiras Lukošius (GMF).

Pirmąsias vietas varžybose iškovojo universiteto svarsčių kilnojimo rinktinės nariai. V. Naujiko nuotr.

Kaip ir visose tarpfakultetinėse varžybose – be individualių startų ne mažiau svarbus ir komandinis rezultatas. Komandinį ginčą antrus metus iš eilės laimėjo Medicinos fakulteto studentai aplenkdami Matematikos ir informatikos fakulteto komandą, treti liko Ekonomikos fakulteto atstovai. Visus nugalėtojus ir prizininkus medaliais ir prizais apdovanojo Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. Ramunė Žilinskienė ir varžybų vyriausiasis teisėjas Rimantas Turskis.

Tai buvo paskutinė repeticija prieš kovo 16 dieną vyksiančias Lietuvos universitetų svarsčių kilnojimo varžybas, kurias organizuoja Sveikatos ir sporto centras. Lieka tik palinkėti universiteto svarsčių kilnojimo rinktinei dar kartą apginti čempionų vardą.