Taikomoji fizinė veikla yra palyginti jauna studijų kryptis Lietuvos universitetuose. Vilniaus universitete šios krypties magistrantai pradėti rengti tik nuo 2012-ųjų metų rudens, šią programą vykdo Sveikatos ir sporto centras.

Sveikatos ir sporto centro taikomosios fizinės veiklos dėstytojai bei studentai kartu su Lietuvos muzikos terapijos, Šokio judesio terapijos, Tai chi chuan ir Chi kung, Taikomosios fizinės veiklos asociacijomis pakvietė aukštųjų mokyklų dėstytojus ir studentus, besidominčius senyvo amžiaus asmenų ir neįgaliųjų gyvenimo kokybės bei socializacijos problemomis, į mokslinį-metodinį seminarą „Taikomosios fizinės veiklos laboratorija 2013“. Seminaras vyko sausio 18 dieną, pranešimus skaitė programos dėstytojai prof. Vidmantas Alekna, prof. Algirdas Juozulynas, prof. Vilma Žydžiūnaitė, doc. Laimutė Samsonienė, doc. Vilija Aleksienė ir svečiai iš kitų institucijų: doc. Alvidas Remesa (Klaipėdos respublikinė ligoninė), psichoterapeutė Jurgita Virbickaitė, doc. Jūratė Požėrienė (Lietuvos sporto universitetas). Praktinės veiklos patirtimi dalinosi Zita Abramavičiūtė (LMTA), Kamilė Pundziūtė (LŠJTA), doc. Diana Rėklaitienė (LSU), švelniosios savigynos treneris Romualdas Petkevičius.

Prof. V. Alekna kalbėjo apie holistinį požiūrį į senėjimo problemas. SSC archyvo nuotr.    Praktinius Tai chi užsiėmimus vedė Romualdas Petkevičius, Tai chi chuan ir Chi kung asociacijos prezidentas. SSC archyvo nuotr.

Sulaukta išties nemažo dalyvių skaičiaus – apie 40 taikomosios fizinės veiklos plėtra susidomėjusių Medicinos fakulteto studentų, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų, Kauno ir Vilniaus kolegijų dėstytojų bei studentų.

Vienas pagrindinių seminaro tikslų buvo pasidalinti žiniomis bei patirtimi ieškant Lietuvoje savito kelio sprendžiant sėkmingo senėjimo problemas bei neįgaliųjų rekreacijos klausimus. Europos sąjungos ir Lietuvos visuomenės darnaus vystymosi strategijose šios socialinės grupės yra svarbios kuriant aktyvią ir pilietišką XXI amžiaus visuomenę.