Lietuvai 22 kartą minint Laisvės gynėjų dieną be kitų gausių renginių išvakarėse Vilniaus savivaldybės sporto skyriaus bei Vilniaus miesto dziudo federacijos iniciatyva buvo surengtas stambus Tarptautinis dziudo turnyras Sausio 13-osios įvykiams atminti. Varžybose dalyvavo per 150 šio dvikovinio sporto mėgėjų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Rusijos ir Estijos. Sportinio meistriškumo prasme šis renginys buvo žymiai pranašesnis už įprastus Lietuvos dziudo čempionatus todėl, kad daugelis praėjusių metų Lietuvos čempionato nugalėtojų atskirose svorio kategorijose negalėjo rimtai pasipriešinti aukšto meistriškumo lygio varžovams iš Prancūzijos, Latvijos bei Baltarusijos ir tapti šio turnyro prizininkais.

Vilniaus universiteto sportininkai Sausio 13-osios atminimui skirtame dziudo turnyre. SSC archyvo nuotr.

Nors dabartiniu metu studentams nelengvas periodas - vyksta egzaminų sesija ir treniruotėms lieka mažai laiko, bet šiame prestižiniame turnyre savo jėgas panoro išbandyti net devyni mūsų universiteto stipruoliai: Aura Kisieliūtė (Chemijos f.), Rūta Aksionova (Filosofijos f.), Natalija Stepurko (Medicinos f.), Justė Sadauskaitė (Filologijos f.), Eglė Kungytė (Ekonomikos f.), Mykolas Lukoševičius (Ekonomikos f.), Eimantas Tukačiauskas (Komunkacijos f.), Deivydas Nenartavičius (Tarptautinio verslo m.) ir Kliment Olechnovič (Matematikos ir informatikos f.).

Dėl sidabro kovoja M. Lukoševičius (dešinėje). SSC archyvo nuotr.

Nors ne visiems sportininkams dėl meistriškumo bei sportinės fortūnos stokos pavyko iškovoti prizines vietas, bet jie kovojo drąsiai ir ryžtingai, o svarbiausia - dalyvaudami tokio aukšto rango varžybose įgijo neįkainojamos varžybinės patirties, kuri neabejotinai pasitarnaus ateičiai.

Prizines vietas iškovojo ir vertingus piniginius prizus laimėjo tik du mūsų universiteto dziudo sportininkai: M. Lukoševičius (II vieta) ir R. Aksionova (III vieta). Sveikiname!

Informaciją pateikė doc. R. Naužemys