Spalio 27 dieną Kauno Technologijos universiteto sporto salėje vyko tradicinis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų sambo čempionatas, kuriame dalyvavo per 130 šio dvikovinio sporto mėgėjų iš 13 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šiame gražiame stipruolių forume aktyviai reiškėsi ir mūsų universiteto imtynininkai: vaikinų ir merginų komandos - iš viso 26 sportininkai, kurie parsivežė 17 medalių: 3 aukso, 3 sidabro ir 11 bronzos.

26 studentų komanda, vadovaujama trenerio Remigijaus Naužemio, Lietuvos studentų čempionate iškovojo rekordinį medalių skaičių. SSC archyvo nuotr.

Ypač gražių bei nuoširdžių padėkos žodžių nusipelnė merginų rinktinė. Nors paskutiniu laikotarpiu mūsų merginų komanda dėl kartų kaitos šiek tek susilpnėjo, bet į komandos gretas įsiliejus jaunoms, perspektyvioms merginoms padėtis keičiasi į gerąją pusę. Tai patvirtina ir šių varžybų rezultatai. Mūsų pagrindinio komandos ramsčio, čempionių čempionės Rūtos Aksionovos vedama merginų komanda asmeninėje įskaitoje iškovojo net 10 medalių: 1 aukso, 2 sidabro ir 7 bronzos. Studentės bendroje įkaitoje iškovojo II komandinę vietą. Nuo pirmąją vietą iškovojusios Lietuvos sporto universiteto komandos (buvusi Lietuvos kūno kultūros akademija) atsiliko tik 5 taškais, o trečią vietą iškovojusią Mykolo Romerio universiteto komandą aplenkė net 14 tašų skirtumu.

Asmeninėje įskaitoje prizininkėmis tapo:

- 48 kg - Aura Kisieliūtė (Chemijos f.) - II vieta,

Odeta Pušinaitytė (Filosofijos f.) - III vieta,

- 52 kg - Rūta Aksionova (Filosofijos f.) – I vieta,

Vitalija Grigalevičiūtė (Ekonomikos f.) - III vieta,

- 64 kg - Justė Sadauskaitė (Filologijos f.) – III vieta,

- 68 kg - Lina Jarutytė (Gamtos mokslų f.) – III vieta,

-72 kg - Kristina Panačiova (Gamtos mokslų f.) – III vieta,

- 80 kg - Eglė Kungytė (Ekonomikos f.) - III vieta,

Kotryna Marija Miciukevičiūtė (Medicinos f.) – III vieta,

+ 80 kg - Neringa Palepšytė (Matematikos ir informatikos f.) – II vieta.

Labai gerai ant imtynių kilimo kovojo ir trečiakursė Veronika Vilčinska (Gamtos mokslų f.) bei pirmakursė Natalija Stepurko (Medicinos f.). Jos iškovojo penktąsias vietas ir įnešė vertingų taškų į bendrą mūsų komandos pasiekimų aruodą.

Neblogai sekėsi ir vaikinų komandai, tačiau šiais metais susirgus keliems pagrindiniams komandos nariams nepavyko surinkti pakankamo taškų kiekio, kad vėl taptų čempionais. Teko tenkintis tik komandine III vieta.

Asmeninėje įskaitoje prizininkais tapo:

- 57 kg - Tomas Mazgeika (Kauno humanitarinis f.) – I vieta,

Mantas Česiulis (Teisės f.) – II vieta,

Vitalij Timošenko (Medicinos f.) – III vieta,

- 68 kg - Eimantas Tukačiauskas (Komunikacijos f.) – III vieta,

- 100 kg - Maksim Ševčenkov (Tarptautinio verslo m.) – III vieta,

+ 100 kg - Kliment Olechnovič (Matematikos ir informatikos f.) – I vieta,

Donatas Jasas (Chemijos f.) - III vieta.

Nors medalių ir nepelnė, bet pagirtinai bei entuziastingai kovojo ir kiti komandos nariai: Šarūnas Gaidys, Tomas Račkauskas (Matematikos ir informatikos f.), Mykolas Lukoševičius (Ekonomikos f.), Lukas Samulevičius, Tautvydas Žinys (Fizikos f.), Ilja Samorodovas (Užsienio kalbų i.), bet dėl patirtų traumų bei kai kurių teisėjų neobjektyvių sprendimų ir asmeninių klaidų fortūna šiems stipruoliams buvo nepalanki, kad galėtų prasibrauti į prizininkų gretas. Tikėkimės, kad šie talentingi jaunuoliai mus dar ne kartą pradžiugins kitose įvairaus rango varžybose.

Imtynininkams pagrindinės metų varžybos baigėsi, bet užmigti ant iškovotų laurų nevalia. Reikia atsakingai ruoštis ateinančių metų startams: Vilniaus miesto ir Lietuvos sambo čempionatams, Lietuvos studentų dziudo pirmenybėms bei tarptautinėms studentų varžyboms – SELL žaidynėms.

Norinčius prisijungti prie universiteto sambo ir dziudo komandų bei išmokti šių įdomių bei egzotiškų imtynių paslapčių, maloniai kviečiame apsilankyti treniruotėse.