Irklais skrodžiamas vanduo, startų gausa, emblemomis nusagstyti sportininkai, garsus palaikymas ir pergalės džiaugsmas. Tai tik dalis šeštadienį, rugsėjo 15 d., Trakų galvės ežerui nurimti neleidusio Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo čempionato akcentų.

Čempionų taurė irkluotojams į universitetą sugrįžo po keturių metų pertraukos. SSC archyvo nuotr.

Tarp 9 aukštųjų mokyklų, delegavusių savo sportininkus, Vilniaus universitetas, bendrojoje įskaitoje surinkęs 79,33 taškų užėmė I vietą, po pakartotinio taškų perskaičiavimo aplenkęs Klaipėdos universiteto rinktinę (77,25 tšk.). Treti liko Kauno technologijos universiteto irkluotojai (51,48 tšk.). Buvo varžomasi 1000 metrų nuotolyje.

Universiteto komandos, kuruojamos trenerio Romualdo Kniukštos, pagrindą sudarė po ilgesnės ar trumpesnės pertraukos į irklavimo trasą grįžę studentai. Žaidynės jiems — puikus atokvėpis nuo kasdienių darbų yriais sugrįžtant į ant vandens praleistus metus. Tuo tarpu pagrindine VU jėga tapo mokslus tik ką pradėję, tačiau irklavimo pasaulyje anaiptol ne naujokai — vilniečiai Milda Valčiukaitė ir Joris Medeišis. Įgulos, kuriuose irklavo šie sportininkai, universitetui pelnė daugiausiai įskaitinių taškų.

Pastaruosius dvejus metus Europos ir pasaulio jaunių čempionatuose aukso medalius iškovojusios porinės dvivietės narė M. Valčiukaitė šiemet įstojo į Matematikos ir informatikos fakultetą. Nepaisant sunkių ekonometrijos studijų, Milda nusiteikusi ir toliau įtemptai treniruotis, nusiteikimą parodydama ir studentų gretose. Ji laimėjo vienviečių valčių varžybas, aplenkusi Medicinos fakulteto atstovę Giedrę Leknickaitę. Susėdusios drauge, šios merginos neturėjo lygių irkluodamos porinę dvivietę. Šioje valčių klasėje kovoje dėl bronzos įveikusios pajėgias varžoves iš kitų aukštųjų mokyklų, medaliais pasipuošė „fuksės“ Patricija Žemaitytė (Istorijos f.) ir Indrė Šauklytė (Filosofijos f.). Prie jų į porinę keturvietę prisijungus VU rinktinės senbuvėms - Vaivai Marcinkevičienei (Filosofijos f.) ir Gaudvilei Maniušytei (Matematikos ir informatikos f.), Vilniaus universitetas gavo svarbių taškų už antrąją vietą.

Istorijos mokslus pradėjęs J. Medeišis, šiemet atstovavęs Lietuvai Pasaulio jaunimo čempionate Trakuose, tarp studentų triumfavo lengvasvorių vienviečių valčių klasėje. Duetas su Chemijos fakulteto studentu Jurgiu Kuliešiumi universitetui vos neatnešė antrosios pergalės vyrų varžybose. Po atkaklios kovos porinė dvivietė tik prieš pat finišą nusileido Kauno technologijos universiteto irkluotojams.

Iki medalių šiek tiek pritrūko vyrų keturvietėms. Keturvietė be vairininko: Pranciškus Vaišvila (Komunikacijos f.), Adomas Bužinskas (TSPMI), Lukas Kairys (Ekonomikos f.) ir Paulius Izis (TVM) užėmė ketvirtąją vietą, o porinio irklo atstovai — J. Kuliešius, Džiugas Kuliešius (Komunikacijos f.), Ignas Narbutas (Fizikos f.) ir A. Bužinskas liko penkti.

Varžybų dienos baigiamasis akordas - mišrių aštuonviečių rungtis. Įgulų iš penkių vaikinų, trijų merginų ir vairininko(-ės) pasirodymas vandens takeliuose nepaliko abejingų ant kranto. Daugeliui sportininkų tai buvo jau trečias startas šią dieną, juolab ir į jį teko skubėti (rungčių grafikas glaudžiai išsidėstė dėl kartu vykusio Atviro jaunučių čempionato programos). Trasoje virė nuožmi kova tarp šešių aukštųjų mokyklų komandų. Dalies susirinkusiųjų nuostabai, Vilniaus universiteto aštuonvietė (yrininkas P. Vaišvila, vairininkė V. Marcinkevičienė), užtikrinai ir sėkmingai įveikusi distanciją, iki finišo išlaikė kelių yrių pranašumą prieš jaunių rinktinės narių turinčią jungtinę Mykolo Riomerio universiteto ir VU komandą (yrininkas Dominykas Jančionis, vairininkas J. Medeišis) ir pelnė trečiąją vietą!

Šalia medalių aštuonvietės nariams, treneriui R. Kniuštai buvo įteikta antrosios vietos taurė už bendrakomandinius rezultatus. Galime tik įsivaizduoti, kokia laimė apėmė sportininkus, jau grįžusius iš varžybų, kai po rezultatų perskaičiavimo paaiškėjo, jog mūsų Alma Mater komanda dviem taškais aplenkė Klaipėdos universitetą ir buvo pripažinta šių varžybų čempione. Paskutinį sykį nugalėtojų taurę Vilniaus Universiteto irkluotojai į viršų kėlė prieš penkerius metus.

Čempionatą organizavo ir vykdė Lietuvos studentų sporto asociacija kartu su Lietuvos irklavimo federacija. Čempionatą finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LRV per Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo programą.

Džiugu ir dėl to, jog puikias irklavimo mėgėjų nuotaikas po spalvingo studentų čempionato išlaikė geriausi Lietuvos irkluotojai. Sekmadienį Varezės mieste (Italija) vienvietininkai Donata Vištartaitė ir Mindaugas Griškonis tapo Europos čempionais, tuo dar sykį įtvirtinę Lietuvos irklavimo prestižą. Sveikiname juos! O studentams linkime aukštumų moksle, neapleidžiant savo mylimo sporto.

Džiugas Kuliešius