Mindaugas Jaras neseniai perėjo į galiūnų sportą, tačiau nepamiršo ir svarsčių kilnojimo. M. Jaro archyvo nuotr. Rugsėjo 15 dieną Jonavoje vyko netradicinės svarsčių kilnojimo varžybos, kur susirinko eilė stipriausių Lietuvos svarsčių kilnotojų. Tarp dalyvių šiose varžybose pasirodė ir du universiteto studentai Modestas Talačka (Filologijos f.) ir Mindaugas Jaras (Matematikos ir informatikos f.).

Antrakursiui M. Talačkai nepavyko tapti prizininku. O M. Jaras startavo puikiai. Negailėdamas laiko ir jėgų sportininkas visada atsakingai ruošiasi įvairioms varžyboms. Mindaugas rezultatyviai startavo visuose Lietuvos galiūnų etapuose, bet neužmiršo ir svarsčių kilnojimo sporto; ypač jam sekasi kilnoti sunkesnius svarmenis, todėl ir šiose varžybose 50 kg. svarsčio rovimo viena ranka be laiko apribojimo rungtyje jis netik laimėjo pirmą vietą - 33 kartai. Šiuo rezultatu pagerintas ankstesnis Lietuvos suaugusių rekordas – 30 kartų - kuris priklausė Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentui Alfonsui Špokui.

Reikia paminėti, kad Lietuvos svarsčių kilnojimo rekordų lentelėje figūruoja ir dar dviejų universiteto studentų pavardės: Neriaus Strelkauskio (Matematikos ir informatikos f.) - 32kg svarsčio rovimas 89 kartus ir O. Taručiui (Teisės f.) - 32 kg dviejų svarsčių stūmimas 78 kartus. Tačiau šie Lietuvos rekordai priklauso jaunimo amžiaus grupei.

Rimantas Cijūnėlis