Šias metais Europos studentų asociacija pradėjo naują tradiciją: surengė I-ąsias Europos studentų žaidynes. Kordoboje (Ispanija) liepos 10-23 d. vykusi sporto šventė apjungė dešimt komandinių sporto šakų: badmintonas, futbolas, krepšinis, rankinis, regbis, salės futbolas, stalo tenisas, tinklinis, paplūdimio tinklinis, tenisas. Varžybose dalyvavo apie 3000 dalyvių iš 32 šalių, 147 universitetų. Lietuvos studentų sporto asociacija pasirūpino, kad šiose Žaidynėse galėtų startuoti ir Lietuvos universitetų komandos (15 komandų iš 7 universitetų) – stipriausios tose sporto šakose, kuriose kasmet vykdomos Lietuvos studentų pirmenybės.

VU veliava

Vilniaus universitetą atstovavo trys komandos: futbolo (treneris Rimantas Turskis), paplūdimio tinklinio (treneris Algirdas Bučinskas) ir stalo teniso (trenerė Džiuljeta Liepinaitienė). Žaidėjus pasitiko jiems stipriai neįprastos oro sąlygos: +40 laipsnių karštis ir saulės svilinamos žaidimų aikštelės. Todėl sportininkams greta varžybinio streso teko ir papildomas aklimatizacijos krūvis.

Vilniaus universiteto futbolo rinktinei tai buvo pirmas tokio lygio tarptautinis turnyras. Komanda burtų keliu pateko į stipriausiąjį pogrupį su Portugalijos, Prancūzijos ir Kipro komandomis. Pirmos varžybos su Porto universiteto (Portugalija) komanda baigėsi Vilniaus universiteto rinktinės pergale 2:0. Įvarčius įmušė Saulius Vaiginas ir Paulius Sakalis (Ekonomikos f.). Pačios įdomiausios varžybos vyko su Prancūzijos rinktine, pagrindinis varžybų laikas baigėsi rezultatu 1:1 (S. Vaiginas), o 11 metrų baudinius tiksliau sumušusi mūsų komanda laimėjo 3:2. Lemiamos varžybos su Kipro komanda pralaimėtos rezultatu 2:0 ir mūsų universiteto komanda į aštuntuką nepateko, o galutinėje komandų rikiuotėje užėmė 11 vietą. Apibendrinant, futbolo turnyras buvo labai įdomus, kiek neįprastos oro sąlygos (+40 laipsnių) ir prasta aikščių kokybė (tokiame karštyje sintetinė danga kėlė papildomų sunkumų). O šiaip studentai buvo labai patenkinti varžybomis, įgyta patirtimi, užmezgė ryšių su kitų šalių sportininkais.

Paplūdimio tinklininkai taip pat žaidė dideliame karštyje, ant įkaitusio smėlio – tokios sąlygos mūsiškiams buvo gerokai mažiau įprastos nei varžovams iš Pietų Europos. Paulius Mačiulevičius (Filosofijos f.) ir Rokas Kondrotas (Fizikos f.) po atkaklių kovų užėmė 13-16 vietą iš 30 dalyvavusių komandų.

Paskutinė Žaidynių kovas pradėjo šių metų Lietuvos suaugusiųjų čempionė - stalo teniso komanda, startavusi ne pačios stipriausios sudėties. Beje, rinktinės žaidėjos žaidė uždarose, tačiau nekondicionuojamose patalpose, kur aukščiausia temperatūra siekė +46. Merginos pateko į labai stiprų pogrupį, kuriame dominavo Rusijos stalo tenisininkės, tapusios čempionėmis visose varžybose.  Komandinėse varžybose žaidėjos liko vienuoliktos. Tačiau individualiai moterų dvejeto rungtyje startavusioms Auksei Gecevičiūtei ir Aistei Macaitei (Teisės f.) pavyko nugalėti Vokietijos ir Portugalijos priešininkes ir pralaimėjusios Rusijos atstovėms užėmė aukštas 5-8 vietas. Asmeninėse varžybose geriausiai sekėsi Aistei Macaitei, kuri dėl patekimo į aštuoniukę pralaimėjo Rusijos atstovei, tapusiai vicečempione.

Turėjome progos būti aktyviais sirgaliais ir kitų mūsų šalies komandų rungtynėse – smagu, kad su medaliais grįžo trys Lietuvos universitetų komandos – auksą parsivežė VDU krepšininkai, sidabrą – LKKA rankininkės, bronzą – LKKA krepšininkės.

Studentai turėjo progos pamatyti vieną gražiausių ir seniausių Europos miestų, sudalyvauti įspūdingame varžybų atidaryme ir uždaryme, išbandyti savo galimybių ribas visiškai neįprastose sąlygose. Po dvejų metų antrosios Europos universitetų sporto žaidynės vyks Roterdame (Olandija) – labai tikimės, kad pasirėmę įgyta patirtimi, jose dalyvausime dar sėkmingiau.