Gegužės 18-20 dienomis Suomijoje, Espoo mieste vyko Baltijos šalių SELL studentų sporto žaidynės. Šios varžybos pasižymi dideliu dalyviu skaičiumi ir įdomia istorija: pirmą kartą jos vyko 1923 metais, 1940-aisiais nutrūko, buvo atgaivintos 1998-aisiais ir iki šiol vyksta kasmet vienoje iš keturių Baltijos šalių. Pernai SELL žaidynės vyko Kaune, o šiemet jas organizavo Aalto universiteto sporto klubas ir Studentų sąjunga, dalyvavo studentai iš 38 Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Vokietijos, Italijos, Šveicarijos, Čekijos universitetų, o taip pat gausi varžybų šeimininkų – kelių Suomijos universitetų delegacija.

Lengvaatlečiai džiaugėsi vaikinų estafetės II vietos apdovanojimu. SSC archyvo nuotr.Mūsų universitetą atstovavo 23 sportininkai, iš jų net 17 grįžo su medaliais. Iš viso Vilniaus universiteto delegacija iš žaidynių parsivežė 15 medalių: 3 aukso, 7 sidabro ir 5 bronzos.

Daugiausiai medalių pelnė lengvaatlečiai ir plaukikai – po penkis. Tarp lengvosios atletikos sportininkų geriausiai sekėsi Mantui Diliui (KHF), šuolio į tolį rungtyje tapusiam čempionu.

Sidabro medalius iškovojo Martas Skrabulis (EF) 100 m bėgimo rungtyje ir sidabras taip pat atiteko 1000 m estafetę bėgusiems: M. Skrabuliui, Artūrui Kulniui (TSPMI), Giedriui Rupeikai (EF) ir Valdui Valintėliui (ChF). A. Kulniui be sidabro estafetėje atiteko ir III vietos apdovanojimas už 400 m bėgimą.

Varžybose taip pat startavo, tik prizinių apdovanojimų neiškovojo sportininkai: Kasparas Šaikus (EF), Gediminas Uždavinys (EF), Justina Abariūtė (EF), Vera Djakova (MIF) ir Rūta Juškevičiūtė (MIF).

Plaukikai iš varžybų parvežė penkis medalius. SSC archyvo nuotrauka.Iš penkių plaukikų pelnytų medalių – keturi sidabriniai. Merginos – Lina Batulevičiūtė (MF), Jurgita žėglytė (KF), Evelina Paulauskaitė (MIF) ir Ingrida Burbaitė (FF) – net dviejose estafečių rungtyse iškovojo II vietos apdovanojimus.

J. žėglytė sidabro medalį laimėjo 100 m krūtine plaukimo rungtyje, Linas Sadeckas (TF) – 50 m plaukime nugara. Plaukikams III vietos apdovanojimą pelnė Arnas Sedlevičius (EF) 100 m plaukime krūtine.

Dziudo sportininkai namo parvežė tris apdovanojimus: auksą iškovojo Rūta Aksionova (FsF), bronzos medalius parvežė vaikinai Povilas Gruodis (TF) ir Mantas Česiulis (TF).

Šachmatininkas Emilis Pileckis (FF) iškovojo auksą.

į varžybas vyko ir dvi fechtuotojos Paulina Matlauskaitė (KF) ir Vilma Rėbždaitė (EF absolventė). P. Matlauskaitė varžybose tapo III vietos laimėtoja, V. Rėbždaitė liko penkta.

Sveikiname sportininkus, šauniai atstovavusius Vilniaus universitetą, ir linkime jiems sėkmės kituose vasaros startuose, o taip pat ir sesijoje.

Daugiau nuotraukų iš varžybų rasite SSC facebook‘o profilyje čia

Fechtuotojai Paulinai Matlauskaitei atiteko žaidynių bronza. SSC archyvo nuotrauka. Šachmatininkas Emilis Paleckis parvežė vieną iš trijų delegacijos pelnytų aukso medalių. SSC archyvo nuotrauka.