Sidebar

2012 m. balandžio 21 dieną Kaune vyko Lietuvos universitetų studentų fechtavimosi čempionatas, kuriame dalyvavo beveik 30 fechtuotojų. Universitetų komandinėje įskaitoje, aplenkusi penkias auštąsias mokyklas, pirmąją vietą ir čempionato taurę iškovojo Vilniaus universiteto komanda. VU studentai iškovojo net 9 medalius iš 16 galimų. VU komanda apgynė čempionų vardą ir dar kartą įrodė, jog yra neįveikiama.

Vilniaus universitetą varžybose šiais metais atstovavo beveik 20 sportininkų. SSC archyvo nuotr.Studentų varžybose kovojama dviejų rūšių ginklais – špaga ir kardu. Varžybos vykdomos parengiamosiose grupėse rato sistema, vėliau – vieno minuso sistema. Parengiamosiose grupėse kovojama iki 5, vėliau – iki 15 dūrių. Varžybos vykdomos pagal Tarptautinės fechtavimosi federacijos taisykles.

Ypač gerai pasirodė merginos. Špagos varžybose aukso medalį iškovojo ir nugalėtojos titulą antrus metus iš eilės apgynė Paulina Matlauskaitė (KF). Sidabro medaliu pasipuošė Aušra Blažytė (MF), o bronzos medalį laimėjo Rimantė Pacevičiūtė (MF). Kardo varžybose nepralenkiama buvo Vilma Rėbždaitė (EF), kuri tapo čempione. Antrosios vietos prizininke tapo Jovita Elzbutaitė (MIF), o trečiąją vietą iškovojo Milda Šešeikaitė (MF).

Vaikinų varžybose čempionato bronzos medalį kovojant špaga laimėjo KHF doktorantūros studentas Martas Ambraziūnas. Kovojant kardu labai gerai pasirodė palyginus neseniai fechtavimu susidomėję Aivaras Gavelis (TSPMI) ir Povilas Dikavičius (IF), kurie taip pat iškovojo bronzos medalius.

Prie bendros fechtuotojų komandos sėkmės ir pergalės taip pat prisidėjo šie sportininkai: Anželika Baranovskaitė (GMF), Gabrielė Linkaitė (MF), Karolis Šeikus (MF) ir Vytautas Mikulėnas (TSPMI), kurie takelyje narsiai kovojo dėl kiekvieno taško.

Norintys fechtuotis kviečiami apsilankyti žemaitės gatvėje lengvosios atletikos manieže esančioje fechtavimo salėje ir išmokti šio kovojimo meno. Nuoširdžiai sveikiname dalyvavusius čempionate fechtuotojus su puikiais sportiniais pasiekimais ir linkime pergalių ateities kovose, ne tik sporto srityje, bet ir gyvenimo kovose. Sėkmės!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos