Balandžio 14 d. (šeštadienį) Kaune buvo surengtas tradicinis velykinis atviras sambo turnyras, į kurį susirinko per 40 sportininkų iš penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų bei įvairių šalies sporto klubų. Šioje gražioje stipruolių sporto šventėje jėgas taip pat išbandė ir dešimt sportininkų iš Prancūzijos Caeno universiteto. O Vilniaus universitetą atstovavo ilgametė rinktinės narė, Filosofijos fakulteto studentė Rūta Aksionova, tapusio šio turnyro nugalėtoja.

Po varžybų užkalbinta R. Aksionova apie varžybas atsiliepė teigiamai. Anot jos, turnyras buvo puikiai organizuotas, mažiau patyrusiems dalyviams buvo puiki galimybė ne tik pasisemti praktinės patirties, bet ir ugdyti valios-psichologines savybes, kadangi dvikovos kiekvienoje svorio kategorijoje vyko ratų sistema ir kiekvienas sportininkas galėjo turėti daugiau dvikovų nei vadovaujantis olimpine vieno minuso sistema.

Daugiausiai prizinių vietų vyrų ir merginų grupėse iškovojo lietuvaičiai, bet prancūzai taip pat įrodė, kad yra gerai įvaldę sambo imtynių paslaptis ir su jais varžytis buvo nelengva. R. Aksionova kovojo svorio kategorijoje iki 52 kg, kur susitiko su trimis varžovėmis.

Sveikiname čempionę, o tuo pačiu linkime ir toliau garsinti mūsų prestižiškiausio universiteto vardą įvairaus rango varžybose.