Sveikiname Sveikatos ir sporto centro profesorių Juozą Saplinską garbingo 70-mečio jubiliejaus proga.
Linkime kūrybinės sėkmės, sveikatos, svajonių išsipildymo!

Juozo Saplinskas 1966 m. baigė Vilniaus pedagoginio instituto Gamtos-geografijos fakultetą. Iš karto po baigimo įsidarbino Vilniaus universitete Kūno kultūros katedroje dėstytoju. 1972 m. apgynė daktaro disertaciją "įvairaus treniruotumo asmenų neuromotorinio aparato funkciniai kitimai fizinių krūvių poveikyje“. 1985 m. apgynė habilituoto daktaro disertaciją "žmogaus motorinių vienetų fiziologinė charakteristika" biomedicinos mokslų srityje. 1974 m. suteiktas mokslinis docento, 1988 m. - mokslinis profesoriaus vardas. 1991-aisiais profesorius tapo katedros vedėju ir šiose pareigose išbuvo beveik dešimt metų.

J. Saplinskas yra mokslinių žurnalų "Sporto mokslas" ir "Ugdymas. Kūno kultūra. Sportas" redaktorių kolegijos narys. Skaitė pranešimus Maskvoje, Kiote, Miunchene, Varšuvoje, stažavosi Danijoje. Paskelbė daugiau kaip 100 mokslinių ir metodinių darbų. Su bendraautoriais parašė knygą "Harmoningo kūno formavimas". Išleido dvi svarias monografijas "Griaučių raumenys, molekulės, judėjimas", "žmogaus elektromiografinių tyrimų technologiniai sprendimai".

Sveikatos ir sporto centro kolektyvas