Rugsėjo 22 d. prasidėjo jau vienuoliktus metus iš eilės Sveikatos ir sporto centro organizuojamos tarpfakultetinės Rektoriaus taurės olimpinių vilčių varžybos. Šis studentų sporto sezonas atidarytas kroso varžybomis. Kaip ir kiekvienais metais, dėl taurės rungiasi visų Vilniaus universiteto fakultetų studentai, kurie stengiasi iškovoti kuo daugiau pergalių įvairiose sporto šakose.

Rektoriaus taurės varžybų atidarymas prasidėjo iškilminga fakultetų komandų rikiuote. V. Naujiko nuotr. Renginys prasidėjo prie Tarptautinio verslo mokyklos, šiais metais kartu su SSC organizuosiančios Rektoriaus taurės varžybas, kur iš studentų suformuotas „taurės“ siluetas. O studentams atžygiavus į stadioną, oficialiai renginio pradžią skelbė fakultetų sportininkų eisena. Nešini lentelėmis su fakultetų užrašais, studentai apžingsniavo simbolinį ratą aplink stadioną. Linksmiausiai nusiteikę buvo chemikai, kurie nėrėsi iš kailio bandydami išsiskirti iš visos eisenos. Renginyje dalyvavo daug garbingų svečių – rektorius akademikas Benediktas Juodka, VU Senato atstovai ir Studentų atstovybės prezidentas. Rektorius akad. B. Juodka tarė sveikinimo žodį linkėdamas geros kloties ir priminė visiems susirinkusiems olimpinį šūkį – svarbu ne nugalėti, o dalyvauti. Studentų atstovybės prezidentas Arminas Varanauskas, palinkėjęs garbingų ir stiprių varžovų, susilaukė gausios plojimų bangos. Iškilmingą šventės atidarymą vainikavo simboliniai rektoriaus smūgiai į naujai įrengtos futbolo aikštelės vartus.

Garbingiesiems svečiams baigus kalbas, prasidėjo aerobikos šokėjų, sunkiaatlečių ir dziudo sportininkų pasirodymai, o po jų – kroso varžybos. Merginos turėjo įveikti 800 metrų distanciją, o vaikinai dvigubai ilgesnę – 1600 metrų.

Geriausiai iš merginų pasirodė daugkartinė aukštųjų mokyklų čempionė Lina Batulevičiūtė (MF), kuri dar visai neseniai dalyvavo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale. Antroje vietoje liko Jūratė Vaišnoraitė (EF), trečioje – Gabija Ražaitytė (TF).

Tarp vaikinų greičiausias buvo Jonas Vytautas Gvildys (EF). Tai yra pirmasis lietuvis šalies istorijoje, užkopęs ant pasaulio orientavimosi sporto čempionato garbės pakylos. Antras 1600 metrų distanciją įveikė Simas Valantas (TSPMI), trečiasis atbėgo Edgar žigis (MIF).

Šios dvi rungtys kroso varžybose fakultetų komandoms buvo įskaitinės. Susumavus bendrą studentų taškų indėlį, pirmoji vieta atiteko Matematikos ir informatikos fakulteto studentams, šiose varžybose nugalintiems jau vienuoliktąjį kartą. Antroje vietoje liko Ekonomikos fakulteto studentų komanda, trečioje vietoje ant prizininkų pakylos atsidūrė Gamtos mokslų fakulteto studentai. Varžybos šiais mokslo metais buvo kaip niekad gausios dalyvių – iš viso rungtyse startavo 90 savo fakultetui atstovauti pasiryžusių studentų.

Paskutinė rungtis (šiemet į varžybų programą įtraukta papildoma, tiesa, neįskaitinė, rungtis) – simbolinės VU mylios (1579 metrai) bėgimas. Kadangi rungtis vyko pirmąjį kartą, todėl geriausi merginų ir vaikinų rezultatai tapo ir pirmuoju rekordu. Iš vaikinų greičiausiai šią distanciją įveikė MIF studentas Leonas Mockūnas – 5.28 min. Tarp merginų pirmąja rekordininke tapo MF studentė Austėja Miežytė, ji mylią įveikė per 5.55,12 min.

Pirmasis VU simbolinės mylios rekordininkas teigė, kad jam yra svarbu dalyvauti šiame renginyje dėl galimybės pasitikrinti savo jėgas su kitų fakultetų atstovais. Galiausiai tai yra puiki proga susipažinti su kitais dalyviais, užmegzti įvairius ryšius ir pažinti savo kurso draugus kitaip. Prisimindamas savo pirmąjį kartą Rektoriaus taurės bėgimo varžybose, Leonas minėjo, kad jaudulys buvo didelis, tačiau pirmasis bėgimas išsklaidė visas baimes. įdomu ir tai, kad L. Mockūnas yra ir orientavimosi sporto šakos atstovas.

Žygintas Abromaitis (KF)