Rugsėjo 10 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Susirinko gausus burys irkluotojų iš aštuonių Lietuvos universitetų. Šiaulių Talšos ežeras pasitiko vėjuotais orais, tad irkluotojams teko kovoti ne tik su kitų valčių įgulomis, bet ir su ežero bangomis.

Vilniaus universiteto irkluotojų komanda po įtemptos kovos bendroje komandinėje įskaitoje užėmė II-ąją vietą. Nugalėjo Klaipėdos universiteto komanda, surinkusi stiprų irkluotojų būrį. Mūsų komandos atsilikimas nuo nugalėtojų nedidelis - vos 9 taškai. Kai tuo tarpu III vietą užėmę Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai nuo nugalėtojų atsiliko 54 taškais.

Irkluotojai nuo nugalėtojų atsiliko 9 taškais ir į universitetą parvežė sidabro medalius. Nuotr. R. Kniukštos Varžybų programa plati - net 12 valčių klasių. Tai vienvietės, dvivietės, keturvietės ir aštuonvietės valtys, vainikavusios varžybų pabaigą. Dėl to varžybos tęsėsi visą dieną.

Ypač gerai pasirodė musų merginos - net keturios jų irkluojamos valtys finišavo pirmos. Čempionėmis tapo vienviete startavusi Medicinos f. studentė Giedrė Leknickaitė bei lengvo svorio vienviete irklavusi Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studentė Vaiva žagaraitė.

Dviviete valtimi nepralenkiamos buvo Matematikos ir informatikos f. studentė Gaudvilė Maniušytė ir pirmakursė istorikė Deimantė Varnaitytė. Vėliau merginos susėdusios į keturvietę valtį kartu su Rūta Juodvalkyte (Ekonomikos f.), kuri pakeitė Deimantę, vėl laimėjo aukso medalius.

Vaikinų varžybose čempionais tapo Chemijos f. pirmakursis Jurgis Kuliešius, irklavęs dvivietę su Istorijos f. studentu Džiugu Kuliešiumi. Be to jie kartu su Matematikos ir informatikos f. studentais Vaidu Valatkevičiumi ir Pauliumi Čepuku buvo antri keturviete valtimi.

Dar viena keturvietė valtis, kurią irklavo pirmakursis Adomas Bužinskas (TSPMI) bei Paulius Izis, Karolis Paliukas ir Jonas Margeris (Tarptautinio verslo m.), laimėjo bronzos medalius.

Pačioje sunkiausioje ir prestižiskiausioje aštuonviečių valčių klasėje mūsų komanda pasidabino bronzos medaliais, įtemptoje kovoje pralaimėję Klaipėdos universiteto ir mišriai įvairių universitetų komandai.

Sveikiname studentus irkluotojus su aukštais sportiniais rezultatais, linkime pergalių tolimesnėse kovose ir sėkmės moksluose.