Šenžene Kinijoje rugpjūčio 12-23 dienomis vyko 26-oji Pasaulio studentų vasaros universiada, kurioje Lietuvos delegacijos sąrašuose puikavosi ir dešimties Vilniaus universiteto studentų-sportininkų pavardės.

Airinei Palšytei Universiadoje sekėsi itin gerai - studentė iškovojo II vietos apdovanojimą. Nuotr. paimta iš www.15min.ltIš gausiausio delegacijos lengvaatlečių būrio geriausiai sekėsi Airinei Palšytei (Komunikacijos f.). Studentė šuolio į aukštį rungtyje peršokusi 1.96 m kartelę ne tik iškovojo sidabro medalį, bet ir pakartojo septyniolika metų gyvavusį Lietuvos rekordą. A. Palšytė vien per šiuos metus šuolio aukštį „išaugino“ 11 cm: pradedant Lietuvos čempionatu - 1.85 m ir baigiant šiomis varžybomis. Sportininkė yra daugkartinė Lietuvos, Europos, Pasaulio čempionatų prizininkė.

Kitas aukštas lengvaatlečių pasiekimas priklauso Mariui žiūkui (Ekonomikos f.) – 20 km sportinio ėjimo rungtyje studentas liko šeštoje vietoje. 5 km ir 10 km bėgimo rungtyse ilgametė universiteto rinktinės narė Vaida žūsinaitė (Ekonomikos f.) liko 11 ir 9 vietose, trišuolininkas Mantas Dilys (Kauno humanitarinis f.) - 17-tas, prasčiausiai sekėsi Martui Skrabuliui (Ekonomikos f.) – jis su dar trimis studentais iš kitų universitetų finaliniame estafetės bėgimo etape buvo diskvalifikuotas.

Trys universiteto studentai, kulkinio šaudymo sporto atstovai, startavo mažiau sėkmingai. 2010 metų Pasaulio studentų čempionato vicečempionas Karolis Girulis (Fizikos f.) šiose varžybose liko 18 ir 22 vietose. Kristina Paliokaitė (Gamtos mokslų f.) buvo 27 ir 64 vietose, o Jekaterina ždanova (Ekonomikos f.) papuolė į penktąjį dešimtuką.

11 vietoje liko merginų krepšinio rinktinė, kurios sudėtyje žaidė ir mūsų krepšininkės: Laima Rickevičiūtė (Filosofijos f.) bei Greta Šniokaitė (Filologijos f.).

Visos šalies delegacijos pasiekimai – trylika medalių, iš kurių penki – aukso – išties labai aukšti. Labai džiugu, kad ir mūsų universiteto sportininkai prisidėjo prie šios medalių gausos.