Praėjusį šeštadienį (rugpjūčio 20 d.) Švenčionyse vyko XIII-asis Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus universiteto sportininkai, treniruojami Rimanto Cijūnėlio. Kiek neįprastas laikotarpis čempionatui turėjo įtakos dalyvių skaičiui, tačiau, Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidento Gintaro Vilniškio žodžiais tariant, į varžybas susirinko patys stipriausi.

Komandos nariai dėl pirmos vietos apdovanojimų kovojo negailėdami savo jėgų. SSC archyvo  nuotr.Dalyviai vyrai varžėsi aštuoniose svorio kategorijose (iki 63 kg, iki 68 kg, iki 73 kg, iki 78 kg, iki 85 kg, iki 95 kg, iki 105 kg ir virš 105 kg). Universiteto sportininkai pasiekė išties gerų rezultatų:
Svorio kategorijoje iki 63 kg Marius Kazlauskas iškovojo IV vietą.
Svorio kategorijoje iki 73 kg žymantas žandaras iškovojo III vietą, Robertas Guzulaitis – IV vietą.
Svorio kategorijoje iki 85 kg Giedrius Vaitukaitis buvo III vietoje, Marius Morkūnas - antroje. Svarbu paminėti, jog Marius Morkūnas, surinkęs 123 taškus, savo svorio kategorijoje įvykdė meistriškumo normatyvus ir tapo pirmuoju universiteto svarsčių kilnojimo sporto meistru. Taip pat šioje svorio kategorijoje rungėsi ir ilgametis svarsčių kilnojimo varžybų dalyvis Nerius Strelkauskis, tačiau patyręs peties traumą negalėjo dalyvauti pilnu pajėgumu.
Svorio kategorijoje iki 95 kg Ovidijus Tarutis liko III vietoje.
Svorio kategorijoje virš 105 kg Mindaugas Jaras iškovojo III vietą.

Veteranų grupėje (virš 60 metų) dalyvavo rinktinės treneris R. Cijūnėlis, kur iškovojo sidabro apdovanojimą. Energijos nestokojantis treneris ir šį kartą pateikė siurprizų savo auklėtiniams, 16 kg svarstį rovimo veiksmu kilnojo visas 10 minučių, parovė virš 160 kartų ir pasiekė asmeninį bei universiteto rekordą šioje amžiaus grupėje.

Moterų grupėje visame čempionate dalyvavo vienintelė mergina, mūsų universiteto studentė Eglė Pranaitytė. Eglė iškovojo aukso medalį ir stipriai prisidėjo prie universiteto rinktinės aukštų rezultatų. XIII-ajame Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionate VU komanda nugalėjo visus priešininkus ir parvežė I vietos apdovanojimą.

Džiugu, jog sportininkai net vasarą randa jėgų ir laiko sunkioms treniruotėms, pluša treniruoklių salėje, rodo gerą pavyzdį jaunesniems atletams, garsina Vilniaus universiteto vardą bei populiarina svarčių kilnojimo sportą.