Vilniaus universiteto sunkumų kilnojimo sporto kompleksas M. K. Čiurlionio gatvėje jau daugelį metų aidi nuo skambančių štangų diskų ir svarsčių skambesio. Užsukus į šį universiteto kampelį visada sutiksite aibę plušančių studentų, kuriuos jau keliasdešimt metų treniruoja energijos ir entuziazmo nestokojantis treneris Rimantas Cijūnėlis. Liepos 11 dieną jam jau 60-tą kartą skambėjo "ilgiausių metų" - ta proga norisi pasidalinti mintimis ir papasakoti apie šio didžio žmogaus atsidavimą ir nuopelnus sportui.

R. Cijūnėlis dažnai ir pats dalyvauja bei laimi įvairiuose veteranų sporto turnyruose. SSC archyvo nuotr.Jaunystėje R. Cijūnėlis buvo žymus tuometinės Tarybų sąjungos sportininkas - sunkiaatletis, sporto meistras, šiandien R. Cijūnėlis treniruoja Vilniaus universiteto sunkumų kilnojimo rinktinę, kuruoja sporto veiklą Matematikos ir informatikos fakultete, taip pat dažnai dalyvauja svarsčių kilnojimo varžybose veteranų amžiaus grupėje. Vien apie trenerio indėlį sportui būtų galima parašyti ko ne visą knygą. R. Cijūnėlio auklėtiniai per jo 35 metų vadovavimo laikotarpį universitete yra pasiekę daugybę pergalių ir rekordų. Jo treniruojami studentai universiteto 400 metų jubiliejaus proga (1979 m.) pirmą kartą per visą universiteto istoriją laimėjo visuose trijuose – jėgos trikovės, sunkumų kilnojimo, svarsčių kilnojimo - Lietuvos studentų čempionatuose. Trenerio pastangų dėka sportininkai taip pat pasiekė ne vieną Lietuvos ir pasaulio rekordą, dalyvauja pasaulio čempionatuose, priklauso Lietuvos svarsčių kilnojimo rinktinei, skina pergales Lietuvos čempionatuose, garsina Lietuvos vardą už Atlanto, daugybę kartų yra tapę Lietuvos aukštųjų mokyklų jėgos trikovės, sunkumų kilnojimo bei svarsčių kilnojimo čempionais bei prizininkais. Kruopštaus darbo ir atsidavimo dėka sporto salėje sportininkai auga ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Kiekvienais metais esamas sportininkų gretas papildo nauja karta.

Šį puikų trenerį prisimena daug buvusių ir esamų jo auklėtinių.

Donatas Lučiūnas (buvęs VU svarstininkas, aštuonis kartus Lietuvos studentų čempionas):
"Rimantas - mano antrasis treneris. 10 metų jis ne tik mane treniravo, bet ir visuomet palaikė morališkai. Visada jaučiau jo žmoniškumą ir didelę širdį. Dėl to esu jam labai dėkingas. Linkiu treneriui išlikti tokiu pat."

Treneris R. Cijūnėlis universiteto sportininkų ugdymui pasišventęs jau kelias dešimtis metų. SSC archyvo nuotr.Marius Morkūnas (VU svarstininkas, Lietuvos rekordininkas):
"Rimantas Cijūnėlis jau 35 metus treniruoja VU sunkumų kilnojimo rinktines, todėl šiam žmogui ištvermės ir kantrybės galima tik pavydėti. Būtent noras pasisemti tokios turtingos patirties ir skatina studentus sėkmingai siekti aukštų sportinių rezultatų. Linkiu gerbiamam treneriui išlikti savimi ir pergalėmis universiteto bendruomenę džiuginti dar ilgus metus."

Lukas Šverčiauskas (VU sunkiaatletis):
"Treneris labai gerbiamas žmogus, supratingas, visuomet pasiruošęs padėti, pabendrauti. Jis linksmas ir draugiškas, gerai išmanantis savo darbą, tai parodo jo auklėtinių rezultatai ir skinamos pergalės daugelyje varžybų. Linkiu jam didžiausios sėkmės ateityje, daug asmeninių pergalių, taip pat neišsenkančios energijos."

Vladimir Poplavskij
(buvęs VU sunkiaatletis):
"Trenerio dėka pasiekiau daugybę apdovanojimų ir nepraradau sportinio etiketo pagrindų ir idealų."

Dovilė Janulynaitė (VU sunkiaatletė):
"Esu dėkinga treneriui už pagalbą sportuojant, kantrybę „kovojant“ su mano užsispyrusiu charakteriu. Linkiu dar daug metų auginti ir stiprinti sunkiaatlečių rinktinę!"

Dmitrij Kuznecov
(VU svarstininkas):
"Vadovaujant treneriui Rimantui Cijūneliui sportuoju pirmus metus ir nuo pirmų treniruočių pajutau trenerio palaikymą. Verta pabrėžti, kad treneris vienodai skiria dėmesio tiek patyrusiems sportininkams, tiek pradedantiesiems. Nuoširdžiai sveikinu jubiliejaus proga ne tik profesionalų trenerį, bet ir labai gerą žmogų."

dr. Robertas Guzulaitis (VU svarstininkas):
"Treneriui Rimantui Cijūnėliui galima pavydėti kantrybės ir meilės darbui. Jis negaili nei savo laiko, nei sveikatos treniruodamas rinktinę. Linkiu, kad jis dar ne vienerius metus treniruotų bei augintų stiprius VU vyrus!"

Mindaugas Jaras (VU svarstininkas, jėgos trikovininkas):
"Trenerio dėka sporto salė yra tarsi ramybės oazė į kurią užsukęs pailsiu emociškai ir sunkios treniruotės tampa malonumu, prie kurio lengva priprasti. Per septynetą universitete ir rinktinėje praleistų metų ne kartą įsitikinau, kad Rimantas Cijūnėlis yra ne tik nuostabus treneris, bet ir žmogus, kuris visada atiduoda savo širdį ir kantrybę sportininkui. Džiaugiuosi ir linkiu treneriui visada išlikti tokiu optimizmo, kantrybės ir kūrybingumo nestokojančiu žmogumi!"

Visų universiteto sunkumų kilnojimo rinktinės narių vardu sveikiname gerbiamą jubiliatą.