Šeštadienį (birželio 4 d.) Anykščiuose vyko kasmetinė šventė: "Bėk, žirgeli, bėk", kurioje viena iš šventės dalių buvo ir svarsčių kilnojimo varžybos. Jose dalyvavo geriausi Vilniaus universiteto svarstininkai, treniruojami Rimanto Cijūnėlio. Šios varžybos nuo įprastų skyrėsi tuo, kad vietoje dvikovės varžybų vyko pilno ciklo ir 50 kg svarsčio stūmimo ir rovimo varžybos. Taip pat šios varžybos išsiskyrė ir tuo, kad vyko be svorio kategorijų, dalyviai suskirstyti buvo tik pagal amžiaus grupes: jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų. Šiose varžybose buvo pasiekti keturi Lietuvos svarsčių kilnojimo rekordai, iš kuriu net trys priklauso universiteto sportininkams.

Varžybose net tris Lietuvos rekordus pasiekė R. Cijūnėlio treniruojami universiteto studentai. SSC archyvo nuotr.Varžybas pradėjo jaunimo grupės dalyviai pilno ciklo rungtyje su 24 kg svarsčiais. Burtai lėmė, kad pirmu numeriu svarsčius ėmėsi kelti Ovidijus Tarutis (Teisės fakultetas). Sportininkas svarsčius kilnojo visas dešimt minučių ir pasiekė aukštą 60-ties kartų rezultatą, tačiau to nepakako, kad patektų tarp prizininkų. Jaunimo grupėje I-II vietas dalinosi universiteto sportininkas Nerius Strelkauskis (Matematikos ir informatikos fakultetas) ir daugkartinis tarptautinių varžybų prizininkas Artūras Balnionis. Tiek Strelkauskis, tiek Balnionis pilno ciklo rungtyje padarė po 75 kartus ir sumušė naują Lietuvos rekordą. Šioje rungtyje taip pat sudalyvavo ir pirmakursis Dmitrij Kuznecov (Medicinos fakultetas), pasiekęs aukštą (30 kartų) rezultatą.

Toliau dalyviai rungėsi suaugusiųjų grupėje, kurioje nenugalimas buvo Marius Morkūnas (Chemijos fakultetas), priešininkus aplenkęs trigubai, o kai kuriuos net penkiagubai, ir tapęs čempionu bei Lietuvos rekordininku. Mariaus rezultatas - 51 kartas. Jam pritrūko vos kelių taškų iki Lietuvos svarsčių kilnojimo pilno ciklo rungties meistro titulo, tikėkimės, studentas tai padarys greitu laiku.

Veteranų grupėje garbingu sidabro medaliu 16 kg svarsčius kaip pūką kilnojęs pasipuošė daugiau nei 40 metų sportuojantis, nenugalimas, entuziazmo ir jėgų nestokojantis Vilniaus universiteto sunkumų kilnojimo rinktinės treneris R. Cijūnėlis. Po veteranų kovų vyko dailiosios lyties svarsčių kilnojimo varžybos, kuriose I vietą iškovojo ir auksu pasipuošė pirmakursė sportininkė Eglė Pranaitytė (Matematikos ir informatikos fakultetas).

Varžybų kulminacija - 50 kg svarčio stūmimas ir rovimas. Šiose varžybose dalyvavo ilgametis universiteto svarsčių kilnojimo rinktinės narys Mindaugas Jaras (Matematikos ir informatikos fakultetas), kuris svarsčio stūmimo rungtyje pasiekė aukštą rezultatą (34 kartai) ir pasipuošė sidabro medaliu, o 50 kg rovimo rungtyje Mindaugas buvo nepralenkiamas ir pasiekė Lietuvos 50 kg svarsčio rovimo rekordą (41 kartas).

Birželio 11 d. Rygoje vyks Baltijos šalių čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinei atstovaus M. Jaras ir E. Pranaitytė. Linkime sportininkams aukštų rezultatų.