Savaitgalį vykusiame Lietuvos aukštųjų mokyklų paplūdimio tinklinio čempionate Vilniaus universiteto tinklininkai pasiekė tai, ko padaryti studentų čempionatuose dar nebuvo pavykę niekam – Rokas Kondrotas ir Paulius Mačiulevičius trečius metus iš eilės iškovojo aukso medalius.
Merginų grupėje lygių neturėjo Mykolo Riomerio universiteto atstovės Rima Rameikaitė ir Inga Vainilavičiūtė.

Šeštadienio rytas pasveikino tinklinio mylėtojus apsiniaukusiu dangumi ir lengvu lietumi. Tačiau nepalankus oras neišgąsdino Respublikos studentų tinklinio lygos (RSTL) čempionato dalyvių ir į Balto tilto aikštyną atvyko VU, MRU, VGTU, VPU, KU ir LKKA atstovai. Nors komandų nebuvo tiek daug, kaip tikėtasi, tačiau atvyko visi pagrindiniai pretendentai į medalius, o tai žadėjo intriguojančią ir įdomią kovą.

Išankstinio balsavimo rezultatai oficialiame paplūdimio tinklinio puslapyje tinklinis.info buvo tokie:
Kas laimės RSTL čempionatą? VU – 26 proc.; VPU 19; MRU – 16; VGTU – 14; LKKA – 11.
Tinklinis.info lankytojų prognozės pasitvirtino ir dėl medalių kovojo būtent balsavimo lyderių trijulė. Be pralaimėjimų iki pusfinalių atkeliavo VU-1 (R. Kondrotas ir P. Mačiulevičius) ir MRU-2 (Mantvydas Šuklys ir Karolis Šlimas), o VU-2 (Mindaugas Skunčikas ir Motiejus Mėlynis) ir VGTU-2 (Donatas Andriulis ir Tomas Staševičius) komandos į stipriausiųjų ketvertą prasibrovė po kartą nusileidusios – atitinkamai MRU-2 ir VU-1.

Pirmasis pusfinalis į akistatą suvedė dvi Vilniaus Universiteto komandas. Praėjusių metų universiados laimėtojams R. Kondrotui ir P.Mačiulevičiui iššūkį metė du Lietuvos salės tinklinio čempionai, panevėžiečiai M. Mėlynis ir M. Skunčikas, kuriems šios varžybos buvo vienas pirmųjų užlipimų ant smėlio. Puikiai vienas kitą pažįstantys komandos draugai sužaidė gražų mačą, kuriame nelengvai, tačiau užtikrintai 2:0 (21:18; 21:16) pergalę pasiekė VU-1 komanda.

Antrajame pusfinalyje taip pat netrūko bendrų akcentų priešininkų stovyklose. Lietuvos salės tinklinio vicečempionų komandoje kartu rungtyniaujantys Donatas Andriulis, Karolis Šlimas ir Mantvydas Šuklys turėjo užmiršti draugiškumą, norėdami pasiekti finalą. Sudėtingoje situacijoje atsirado ir sportininkų treneris Jonas Adomaitis, kuris mačo metu turėjo apsispręsti, kuriuos savo auklėtinius palaikyti. Treneris rado geriausią sprendimą – aiškintis, kas stipresni, paliko patiems sportininkams, o nugalėtojams pažadėjo šokolado. Po rezultatu 2:1 (21:16; 17:21; 15:11) pasibaigusio mačo smaližiavo K. Šlimas ir M. Šuklys, o D. Andriuliui ir T. Staševičiui teko užversti kojas ir išnaudoti kelias poilsio minutes, nes jų laukė susitikimas su VU-2 dėl bronzos medalių.

Pirmasis mažojo finalo mačo setas vyko taškas į tašką, tačiau jo pabaigoje kelias šimtaprocentines progas pelnyti taškus turėję VU sportininkai jomis nepasinaudojo ir padovanojo pergalę VGTU 21:19. Antrajame sete vaizdas pasikeitė ir nuo pat pradžių situaciją kontroliavę M. Skunčikas ir M. Mėlynis nugalėjo užtikrintai 21:16. Sėkminga VU-2 atkarpa tęsėsi ir iki lemiamo seto vidurio kol rezultatas tapo 10:6, tačiau tada VU atstovai papuolė į duobę ir pralaimėjo 13:15. Bronzos medaliais džaugėsi D. Andriulis ir T. Staševičius.

Didžiajame finale susitiko dvi skirtingo tipo komandos. MRU-2, kurią sudarė šokliausias Lietuvos žmogus K. Šlimas ir greičiausias čempionato gynėjas M. Šuklys, ir VU-1, kurią sudarė patrankos stiprumo padavimą turintis R. Kondrotas ir rėksnys P. Mačiulevičius.

Mačo pradžia intrigos nežadėjo, nes P. Mačiulevičius vieną kamuolį po kito mušė į užribį ir komandos keitėsi aikštelės pusėmis esant rezultatui 6:1, tačiau tada VU-2 pradėjo įsibėgėti ir antroje seto dalyje sumažino atsilikimą iki 2 taškų (15:17). Vis tik MRU išlaikė turėtą persvarą ir užtikrintai laimėjo pirmąjį setą – 21:17. Antroje mačo dalyje VU pakeitė taktiką, pradėjo daugiau padavimų atliktį į M. Šuklį ir seto viduryje įgijo apčiuopiamą persvarą 12:9. Ją išlaikę VU laimėjo setą 21:16 ir išlygino rezultatą.

Trečiajame sete pasimatė kokie pavargę yra visi keturi sportininkai. Finalo jaudulys ir jėgų stygius privertė daug klysti tiek vienus, tiek kitus. Taškus komandos rinko ne užpuldamos, bet sėkmingai paduodamos kamuolį ir blokuodamos varžovų atakas. Pirmaujanti ekipa keitėsi daug kartų, o mačo kulminacija atėjo esant rezultatui 14:14. K. Šlimas padavė kamuolį į P.Mačiulevičių, pastarasis nesugebėjo sėkmingai užpulti ir M. Šuklys kamuolį atmušė. Po ne visiškai tikslaus partnerio perdavimo M. Šuklys smūgiavo kamuolį į užtvarą ir leido varžovams pelnyti svarbų tašką. Esant milžiniškai įtampai ir nuovargiui sportininkas nenusitvardė ir spyrė kamuolį iš aikštelės. Už šį veiksmą teisėjas MRU-2 komandai parodė geltoną kortelę ir dar vieną tašką davė VU.

Rezultatas – 16:14, ir tai reiškė, kad RSTL čempionų taurė atiteko A. Bučinsko treniruojamiems VU tinklininkams.
Merginos varžėsi žaisdamos rato sistema. RSTL čempionėmis tapo visas pergales iškovojusios R. Rameikaitė ir I. Vainilavičiūtė, sidabras atiteko VGTU sportininkėms Birutei Dvelytei ir Brigitai Mociūtei, bronza – LKKA atstovėms Sandrai Gaudutytei ir Kamilei Kučinskaitei.