Kovo 26 dieną Vilniaus universitete vyko Lietuvos universitetų svarsčių kilnojimo čempionatas. Tokį renginį VU Sveikatos ir sporto centras organizavo pirmą kartą. į varžybas susirinko stipriausi šios sporto šakos studentai. Visą dieną skambėjo svarsčių metalo garsas ir tik vakarop buvo galima suskaičiuoti rezultatus bei paskelbti nugalėtojus. Kiekvienas sportininkas stūmimo ir rovimo veiksmais turėjo iškelti 32 kg svarsčius taip kaupdamas taškus savo komandai.
Šiemet Lietuvos studentų svarsčių kilnojimo čempionatą organizuoti buvo pavesta Vilniaus universitetui. R. Kniukštos nuotr.Mūsų sportininkams savos sienos padėjo ir penktą kartą iš eilės universiteto rinktinei, surinkusiai 129 taškus, atiteko Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionų taurė. Antrąją vietą iškovojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai, sukaupę 112 taškų, ir trečiąją vietą užėmė Lietuvos karo akademijos rinktinė, surinkusi 110 taškų.
Individualiai aštuoniose svorio kategorijose mūsų studentai iškovojo dešimt įvairios prabos medalių: penkis aukso, du sidabro, tris bronzos.
Svorio kategorijoje iki 63 kg sau lygių neturėjo Lietuvos prizininkas Marius Kazlauskas (Matematikos ir informatikos fakultetas). Svorio kategorijoje iki 68 kg aukso medalį iškovojo universiteto rinktinės narys, greitai progresuojantis sportininkas žymantas žandaras (Medicinos fakultetas). 75 kg svorio kategorijoje nepralenkiamas buvo VGTU studentas Arūnas Norvaišas, o trečią vietą iškovojo Tomas Braškus (Matematikos ir informatikos fakultetas). 78 kg svorio kategorijoje aukso medaliu pasipuošė universiteto studentas, gerai taktiškai kovojęs svarstininkas Giedrius Vaitukaitis (Medicinos fakultetas). Svorio kategorijoje iki 85 kg laimėjo pajėgus VGTU studentas Andrius Strazdas. Nedaug nuo jo atsiliko pernai metų čempionas Nerius Strielkauskis (Matematikos ir informatikos fakultetas), kuris pasiekė absoliučiai geriausią rezultatą rovimo veiksme - dvipūdę parovė 100 kartų. Tą patį rezultatą tik didesnėje svorio kategorijoje pasiekė ir Mindaugas Jaras. Svorio kategorijoje iki 95 kg komandai atstovavo pajėgūs studentai Marius Klimavičius ir Justas Vėžys (Matematikos ir informatikos fakultetas), tačiau auksą iškovojo Kauno technologijos universiteto studentas Kęstutis Slavinskas, jis dvi dvipūdes išstūmė 73 kartus - tai geriausias varžybų rezultatas stūmimo veiksme. M. Klimavičius liko antras, o J. Vėžys - trečias. Svorio kategorijoje iki 105 kg nepralenkiamas buvo Ovidijus Tarutis (Teisės fakultetas). O sunkiausių vyrų kategorijoje (virš 105 kg) absoliučiu čempionu tapo universiteto ir Lietuvos rinktinės narys M. Jaras (Matematikos ir informatikos fakultetas).