Šeštadienį, spalio mėn. 23 d. gražiame Panevėžio rajono Ramygalos miestelyje vykusiame XII-ajame Lietuvos svarsčių kilnojimo čempionate dalyvavo per 100 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų. Čia sėkmingai galynėjosi ir gražus bei gausus Vilniaus universiteto stipruolių - net 16 šios sporto šakos entuziastų bei puoselėtojų - būrys.
Šiais metais varžybose dalyvavo itin gausus VU studentų būrys. SSC archyvo nuotr.Praėjusiais metais šiame čempionate universiteto svarstininkai įnirtingoje kovoje nugalėdami visus varžovus komandinėje įskaitoje pelnytai iškovojo didžiąją čempionų taurę. Šiais metais situacija kiek pasikeitė. Varžybų šeimininkai, Panevėžio rajono svarsčių kilnojimo sporto aktyvas, įtakojant Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos prezidentui, kuris yra ir pagrindinis Panevėžio rinktinės svarsčių kilnojimo narys, norėdami, kad šiais metais jų komanda taptų čempione, pakeitė varžybų nuostatus ir patvirtino, kad kiekvienos delegacijos komandos sudėtyje turi būtinai dalyvauti ne du senjorai (veteranai) kaip reikalauja tarptautinių varžybų taisyklės, bet dvi merginos. Ši netikėta korekcija trumpam sutrikdė mūsų stipruolių pasirengimo eigą. Reikėjo greitai persiorientuoti ir ieškoti merginų, kurios įsilietų į komandos sudėtį. Ilgamečio universiteto dėstytojo sporto meistro Rimanto Cijūnėlio dėka vis dėlto pavyko surasti dvi studentes ir per trumpą laiką parengti jas atsakingam startui. Abi merginos kovojo nuostabiai. Pirmą kartą dalyvaudamos tokio aukšto lygio varžybose nesutriko ir vieno pūdo svarstį kilnodamos kaip plunksnelę savo svorio kategorijose pelnė ne tik bronzos medalius, bet ir į bendrą laimėjimų aruodą įnešė labai brangių įskaitinių taškų.
Nors šiais metais dėl minėtų trikdžių bei kitų problemų bendroje įskaitoje ir nepavyko pasiekti pernykščio laimėjimo, tačiau visi stipruoliai vieningai kovojo siekdami paties geriausio rezultato. Susumavus taškus Vilniaus universiteto studentai tapo III vietos laimėtojais.
Studentai asmeninėje įskaitoje iškovojo net šešis medalius. SSC archyvo nuotr.Asmeninėje įskaitoje studentai iškovojo šešis įvairios prabos medalius: vieną aukso, du sidabro ir tris bronzos medalius. Čempionu tapo sunkaus svorio atletas, įvairių turnyrų nugalėtojas Mindaugas Jaras (Matematikos ir informatikos f.). II-ąsias vietas savo svorio kategorijose laimėjo Marius Morkūnas (Chemijos f.) ir Marius Kazlauskas (Matematikos ir informatikos f.). Bronzos medalius iškovojo įvairių sporto šakų propaguotoja, galiūnų sporto entuziastė Viktorija Ivaščenkova (Matematikos ir informatikos f.), buvusi perspektyvi šokėja Eglė Pranaitytė (Matematikos ir informatikos f.) bei ilgametis svarsčių kilnojimo rinktinės narys Robertas Guzulaitis (Gamtos mokslų f).
Šiame svarsčių kilnojimo čempionate taip pat aktyviai reiškėsi ir senjorų amžiaus grupės atstovai. Mūsų universitetą atstovavo Sveikatos ir sporto centro pedagogai docentas Remigijus Naužemys ir lektorius bei komandos vadovas Rimantas Cijūnėlis, kurie varžėsi su savo amžiaus stipruoliais ir net gerą dešimtmetį jaunesniais atletais. R. Naužemys savo svorio kategorijoje įveikęs tris varžovus tapo nugalėtoju, o R. Cijūnėlis pasirodė kiek kukliau - tapo trečios vietos laimėtoju.
Komandų estafetėje, kurios sudėtį sudarė penki atletai: M. Jaras, M. Morkūnas, Justas Vėžys (Matematikos ir informatikos f.), Ovidijus Tarutis (Teisės f.) ir Marius Klimavičius (Medicinos f.) - iškovotas aukštas trečios vietos apdovanojimas.
į lapkričio 10-13 dienomis Suomijoje vykstantį Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatą Lietuvos komandos sudėtyje dalyvaus ir trenerio R. Cijūnėlio auklėtiniai: M. Jaras, M. Morkūnas ir O. Tarutis. Tikimės, kad šiems talentingiems stipruoliams bus sudarytos sąlygos, kad jie galėtų dalyvauti tokio aukšto rango varžybose ir garsinti ne tik universiteto, bet ir Lietuvos vardą.

Remigijus Naužemys,

Sveikatos ir sporto centro docentas