Rugsėjo 18 d. į Trakuose vykusį Lietuvos studentų irklavimo čempionatą susirinkusius šios sporto šakos entuziastus pasitiko darganotas rudeniškas oras, visiškai nežadėjęs lengvų startų. Tačiau Vilniaus universiteto rinktinė nepabūgusi nepalankių sąlygų suvažiavo kaip niekad gausi – ją sudarė net 18 sportininkų. Gausi universiteto irkluotojų komanda džiaugėsi sidabro medaliais, SSC archyvo nuotr.Varžybų nuostatai leido studentams dalyvauti dvejose rungtyse, o trečioje – plaukti tik aštuonviete valtimi. Iš viso varžybų programoje buvo vienuolika valčių klasių, tarp jų ir aštuonviečių valčių klasė - pati azartiškiausia ir prestižiskiausia, kurioje VU komanda su vairininke MIF pirmakurse Gaudvile Maniušyte užėmė IV-ąją vietą. Aštuonvietę taip pat irklavo studentas Justinas Orlavičius (TF), Tomas Gaučys (GMF), Žygimantas Bruzgys, Paulius Čepukas (MIF), Giedrius Kulikauskas (FF), Vaiva Žagaraitė (TSPMI), Rūta Juodvalkytė (EF) ir Giedrė Leknickaitė (MF). Varžybų grafikas buvo labai glaustas, visos rungtys vyko tik vieną dieną, todėl reikėjo daug jėgų ir ištvermės siekiant kuo geresnių rezultatų. Žinoma, visi mūsų studentai parodė tvirtą charakterį ir užėmė daug prizinių vietų. Šiemet aukštųjų mokyklų irklavimo čempionate universiteto irkluotojų komanda komandinių varžybų įskaitoje užėmė II-ąją vietą, labai nežymiai pralaimėjusi labai sustiprėjusiai Klaipėdos universiteto komandai. Trečias liko Mykolo Romerio universitetas. 8-vietės valties irklavimas - viena presižiškiausių čempionato rungčių, SSC archyvo nuotr.Individualiai lengvo svorio vienvietėmis valtimis čempione tapo V. Žagaraitė. Ji kartu su R. Juodvalkyte, Gaudvile Maniušyte (MIF) ir G. Leknickaite tapo čempione ir keturviečių valčių klasėje. O G. Leknickaitė vienviete valtimi bei R. Juodvalkytė ir G. Maniušytė dviviete laimėjo bronzos medalius. Puikiai dalyvavo bei geras vietas užėmė ir kiti studentai. Tai Aurimas Valatkevičius (MIF), Arvydas Jocius (TVM), Giedrius Kulikauskas (FF), J. Orlavičius, P. Čepukas, Linas Litvinas (MIF), Džiugas Kuliešius (KF), Ignas Narbutas (FF) – šie studentai tapo prizininkais keturviečių valčių klasėje, o kitose klasėse užėmė žemesnes vietas, tačiau komandai pelnė brangių įskaitinių taškų. Šiose varžybose negalėjo dalyvauti buvusi geriausia VU sportininkė, Teisės fak. studentė Lina Šaltytė, nes atstovavo Lietuvą Europos suaugusių irklavimo čempionate Portugalijoje, kur irkluodama dvivietę valtį kartu su MRU studente Gabriele Albertavičiūte užėmė aštuntą vietą. Beje, Lina Šaltytė šiemet Pasaulio studentų čempionate Vengrijoje tapo jo nugalėtoja. Sveikiname visus studentus irkluotojus su išties aukštais pasiekimais. Nuoširdžiai dėkojame „Žalgirio“ sporto klubo trenerei Aldonai Tamulevičienei ir treneriams Virgaudui Leknickui bei Algiui Blažoniui, globojantiems mūsų universiteto irkluotojus, o taip pat visiems entuziastams studentams, surandantiems laiko sportui.

Romualdas Kniukšta,

komandos vadovas